Dil Seçiniz
Pegasus Uçak Bileti
Thy

Pegasus Uçak Bileti

Pegasus Hava Yolları, Türkiye merkezli olarak 1990 yılından beri hava ulaşımı hizmeti veren, ülkemizin önemli firmalardan biridir. 20 yılı aşkın süredir hizmet vererek, edindiği tecrübeyi daha kaliteli hizmete dönüştürme gayesi içerisinde olan firma “low cost” yani düşük maliyet anlayışını benimsemektedir. Bu düşünce ile maliyetleri mümkün olduğunca düşürerek, böylece daha ucuz uçak bileti satarak herkesin uçak seyahati yapabilmesini hedeflemektedir. Pegasus Hava Yolları, ülkemizin en genç filosuna sahip olan hava yolu şirketidir. Sahip olduğu uçakların yaş ortalaması 4 civarındadır. Genç ve dinamik olan firma, çalışanlarından da aynı performansı beklemektedir ve bu sebeple enerjilerini siz de hissedeceksiniz mutlaka.

Genellikle seyahatlerimizin en masraflı kısmı uçak bileti aşaması oluyor. Yolculuklarımız için gezimizin en büyük harcamasını yapıyoruz. Bu sebeple uygun fiyatlı uçak bileti alabilmek çok önemli bir konu haline geliyor. Fly PGS sayesinde uygun fiyatlı uçak bileti alabilme şansımız artıyor. Dönem dönem yapılan kampanyaların yanında, zaten normal şartlarda da rakiplerine göre uygun fiyatlar sunuyor firma. Kaliteli hizmet anlayışı ve müşteri memnuniyeti hedefi, sonuçtan herkesin memnun kalmasının ilk sebebidir. Maliyetlerin düşürülmesi, güvenliğinizden ya da seyahatinizden hiçbir şey kaybetmemenizi sağlayacak şekilde düzenlenmektedir. Böylece düşük fiyatla, konfordan da ödün vermeden yolculuk edebiliyorsunuz. Firmanın bu bakış açısı, hızla yükselerek, Türkiye’nin önemli hava yolu şirketlerinin arasında yer almasını sağlamıştır. Bugün ilk sırada anılan firmalardan biridir.

Pegasus Hava Yolları, yolcuların nabzını iyi tutmaktadır. Yani yolcu beklentileri, öncelikleri ve güvenliği gibi konularda, daha iyi olabilme amacıyla sürekli bir yenilik arayışı içerisindedir. Çünkü büyümenin ve daha iyi olabilmenin yolu yolculara daha kaliteli hizmet sunarak, onların memnuniyetini kazanmaktan geçmektedir. Sektöründeki yenilikleri takip ederek, teknolojik gelişmelerde de en iyi ve en yenisinin kullanıma alınması için takip ve teşebbüste bulunmaktadır. Ayrıca firmanın bir özelliği de, Yaygın uçuş ağı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yurtdışı ve yurtiçi uçuş olarak sefer uygulayan ilk özel hava yolu firması olmasıdır. Zamanında kalkış performansına ise son derece önem göstermektedir. Her ay sitesinde performans bilgilerini de paylaşarak, daha iyi olmanın peşindedir. Bu konu da bir numara olma amacıyla, daha fazla emek verilmektedir.

Pegasus uçak bileti almak için ise www.flypgs.com ‘u tercih edebilirsiniz. Ancak hem kıyaslama yapabilmek için, hem de kampanya ve fırsatları, indirimli fiyatları görebilmek için www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz. Karşılaştırma imkânı ile size en uygun olan seferi bulup, en uygun ödeme ile biletinize sahip olabilirsiniz. Bu sebeple www.ucakbileti.com.tr, işinizi kolaylaştıracak, pratik bir uçak bileti sitesidir. Ayrıca filtreleme özelliği ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Üstelik güvenlik önlemlerinin en ön sırada tutulduğu sitede, rahatlıkla kredi kartı bilgisi girerek alışveriş yapabilirsiniz. Site 3D Secure uygulaması ile üst düzey bir güvenlik sağlamaktadır. Böylece içiniz rahat bir şekilde alışveriş yaparak, size en uygun olan uçak biletini alabilirsiniz.

Bu sebeplere bağlı olarak diyebiliriz ki; keyifli bir seyahat Pegasus ile başlar. Pegasus ’tan alacağınız ucuz uçak bileti sayesinde, seyahatinize tasarruf ederek başlayabilirsiniz. Böylece belki gezi sürenizi uzatabilir, belki de daha fazla alışveriş yaparak dönebilirsiniz ya da yeni seyahatler için bütçe oluşturmaya başlarsınız. Diğer firmalar ile arasında küçük farklar olacağını düşünmek de yanlıştır. Çünkü özellikle yurtdışı uçuşlarında inanılmaz büyük farklar göze çarpmaktadır. Bu sebeple güvenlik ve konfordan da vazgeçmeyen bir firma olması sebebiyle, Pegasus Hava Yolları ’nı tercih etmeniz olasıdır. 

 • Kastamonu, havayolu ulaşımı konusunda sıkıntı yaşayan bir şehir olarak, aslında 1959 yılında inşa edilmiş olan ancak kullanılmayan havalimanı ile destek bekliyordu. Tadilat ve yenileme çalışmalarına girişilmesi sonucu uçuşa hazır hale getirilme kararı Kastamonu halkını son derece sevindirmiştir. 50 yıldan uzun süredir atıl durumda bekleyen havalimanı kısa sürede gerçekleştirilen çalışmalar ile yenilenerek, hava trafiğine açıldı ve Pegasus Havayolları da kente ulaşım sağlayan firmalardan biri oldu. Pegasus Havayolları, 11.40 ‘ta Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hareket eden uçağı ile ilk seferini gerçekleştirdi. Toplam 118 yolcu ile havalanan Pegasus Havayolları ‘na ait uçak yaklaşık olarak 1 saat süren uçuşun ardından kente iniş yaptı. İstanbul’dan Kastamonu’ya ilk seferini gerçekleştiren uçağı, bir havacılık geleneği olarak apronda bekleyen itfaiye aracı su sıkarak karşıladı. İstanbul’dan gelen Pegasus yolcularını ise Kastamonu Havalimanı’nda önemli isimler bekliyordu. Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kamu Kurum Müdürleri ve Sivil Toplum Kuruluşu Yöneticileri Kastamonu Havalimanı’nda hazır bekleyerek, ilk seferini yapan Pegasus uçağının yolcularını karşıladılar.

 • 1990 yılından beri ülkemizin en önemli havayolu şirketlerinden biri olan Pegasus Havayolları, geniş uçuş ağı ile hem çok sayıda yolcu taşıyor hem de çok sayıda bölgeye ulaşıyor. Firmanın Türkiye’de uygulamaya başladığı ve bu konuda öncü olduğu “low cost modeli”, firmanın yeni açılan iç ve dış hatları ile başarısını kanıtlamaktadır. Düşük fiyat sunar ki daha fazla insana ulaşmak ve ülkemizde havayolu ulaşımını yaygınlaştırmak için uyguladığı hizmet politikaları çok doğrudur. Bunun kanıtı olarak, maliyeti düşürme çalışmaları yürütmekte ve bu çabanın da bir karşılığı olarak bugün hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlarında en fazla tercih edilen firmadır.

 • Türkiye’ye havayolu ulaşımını lüks olmaktan çıkarak firmalardan biri olan Pegasus Hava Yolları, yeni hatları ile ulaşım ağını genişletiyor. Uygun fiyat ve kaliteli yolculuk deneyimi vaadi ile yolcu taşıyan Pegasus Hava Yolları, hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlarda çok sık tercih edilen bir firmadır. Yeni uçuş rotaları ile birlikte yaza girerken yeni tatil imkânlarına dikkat çeken firma, uygun fiyatları ve konforlu ulaşımı ile cazip bir tatil programı sunuyor. Pegasus Hava Yolları ‘nın son noktaları Fransa’nın Nice kenti ve Gürcistan’ın Kutaisi kenti oldu. Bu noktalar ile birlikte firmanın ulaşım ağı 37 ülke ve 91 noktaya genişlemiş oldu. Pegasus Hava Yolları ‘nın Fransa ağı, 5 yıldır Paris, St. Etienne ve Marsilya ile sınırlı iken 2015 ile birlikte Lyon ve Nice ‘in dâhil edilmesi ile 5 farklı noktaya ulaşmış oldu. 22 Mayıs 2015 ile birlikte Fransa ‘daki 5. Ulaşım noktası olan Nice seferleri hayata geçirildi ve ilk sefer saat 9.45’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hareketle gerçekleştirildi. Sefer tarihleri ve sıklığı ise şöyle gerçekleştirilecek; Pazartesi, Salı, Cuma, Cumartesi ve Pazar olmak üzere haftanın 5 günü İstanbul üzerinden Nice’e ulaşılabilecek. Belirtilen ilk fiyatlara göre 59,99 Euro karşılığında Pegasus Hava Yolları ile Nice ‘e ulaşılabilecek. Fransa’nın göz alıcı Riviera bölgesinin tam da merkezi olan Nice, Pegasus uçuşları ile birlikte harika bir yurt dışı tatil seçeneği haline gelmektedir. Çünkü bölgeye doğrudan ulaşım gerçekleştirilebilmektedir.

 • Pegasus Hava Yolları, 1990 yılında Aer Lingus aracılığı ile kurulmuş bir şirkettir. 1990 yılından bu yana, ülkemize havacılık alanında büyük katkı sağlamış ve havayolu ulaşımı konusunda da büyük bir hizmet potansiyeline sahiptir. Türkiye’de uyguladığı “low cost” modeli ile havayolu ulaşımının lüks olmaktan çıkmasında büyük bir önemi mevcuttur. Bugün ise günden güne ulaşım ağını ve yolcu potansiyelini arttırmakta, genişleyen filosu ile birlikte ülkemizin en iyi havayolu şirketlerinden biri olarak varlığını korumaktadır. Pegasus Hava Yolları ‘nın sunduğu düşük maliyetli ulaşım hizmeti, ülkemiz için son derece önemli bir yere sahiptir.

 • Pegasus Hava Yolları, uçak le seyahat etmeyi keyifli hale getiren ve daha fazla insanın ulaşabileceği şartlarda sunan bir hava yolu şirketi olarak dikkat çekiyor. Uçak ile seyahat etmenin herkesin hakkı olduğunu düşünen Pegasus Hava Yolları, “low cost” uygulaması ile hava yolu ulaşımı keyfini ve konforunu daha fazla insana ulaştırmaktadır. Bugün Türkiye’de havalimanlarının sayısındaki artış ile birlikte, Pegasus Hava Yollarıile çok sayıda noktaya hızlıca ulaşım gerçekleştirilebiliyor. Saatler alacak yorucu kara yolu ulaşımı ile zaman harcamanıza hiç gerek yok. Pegasus Hava Yolları ‘nın sunduğu uygun fiyatlar ile Türkiye’nin dört bir yanında 1 – 2 saatte ulaşmak mümkün. Pegasus Hava Yolları, yurt içi hatlarında olduğu gibi, yurt dışında da geniş bir ulaşım ağına sahiptir. Dolayısıyla yurt dışı seyahatleri için de uygun fiyatlı ve daha pek avantajı bulunan bir hava yolu şirketi seçeneğidir. 2005 yılında Esas Holding ‘in satın aldığı firmayı, Pegasus Hava Yolları adı ile Türkiye’nin 4. Hava yolu şirketi olarak hizmete sunması, Türkiye’nin havacılık tarihi için önemli bir adım olmuştur.

 • Pegasus Hava Yolları, ülkemize havacılık alanında kattıkları ile zihinlerde yer ediyor. Uygun fiyatlar ile herkesin uçak kullanarak seyahat edebileceğini kanıtlayan firma, geniş uçuş ağı ile halen en çok tercih edilen hava yolları şirketlerinden biridir. Sürekli kendini yenileyen bakış açısı ile bunu koruyan firma, uçuş güvenliği videosu ile bu kez dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Her yaştan misafirin ilgisini çekecek olan Marvel kahramanlarından Thor, Black Widow, Captain America, Iron Man, Loki, Hawkeye ve Odin ‘in yer aldığı yeni reklam filmi oldukça hoş görünüyor. Sıkıcı bulunup izlenmeyen, dikkate alınmayan videoların aksine, bu kez her yaştan yolcunun büyük bir ilgi ile izleyeceği bir uçuş güvenliği videosu hazırlamış Pegasus. Videoda verilen mesaj ise “Süper kahraman dahi olsanız, güvenliğiniz için uçuş kuralları gereklidir.”

 • Pegasus Hava Yolları, ülkemizde ucuz hava yolu ulaşımı denilince ilk akla gelen seçeneklerden biridir. Bu sebeple, Türkiye’de hava yolu ulaşımını lüks olmaktan çıkarıp, en yaygın ulaşım şekillerinden biri haline getiren bir firma olarak akıllar yer etmiştir. Türkiye’de havacılık sektörünü değiştirip, çağa uygun hale getiren şirket, 1990 yılında Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding’in ortak girişimi ile hayata geçirilmişti. 2005 yılında ESAS Holding tarafından satın alınması ile düşük maliyetli hava yolu şirketi olarak belli bir konum yakalamaya başlamıştır. Bu dönemde havacılık sektöründe sağlam bir yer edinen şirket, bugün ülkemizin 4. Tarifeli sefer yapan hava yolu şirketidir. Ali Sabancı ‘nın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı şirket, çağın getirilerini, alanındaki yenilikleri takip ederek, yeni teknikler ile düşük maliyetli kaliteli yolculuklar tesis etmektedir.

 • Düşük maliyetli hava yolu ulaşımı denilince akıllara gelen Pegasus Hava Yolları, ülkemizde hava yolu ulaşımı için önemli bir unsurdur. Herkesin bütçesine bağlı olmaksızın hava yolu ulaşımından faydalanabileceğini gösteren şirket, maliyetlerini düşürerek, bunu uçak bileti fiyatlarına da yansıtmıştır. Dolayısıyla uzun yıllardır ülkemizde faaliyet gösterip, yolcular tarafından benimsenmeyi başarmıştır. Bununla birlikte son zamanlarda Pegasus Hava Yolları ‘nın yaşadığı aksaklıklar gündeme gelmektedir. Özellikle de firmanın elinde olmayan sebepler ile yaşanan gecikmeler, olay çıkmasına sebebiyet veriyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan olumsuz hava şartları da yine bu tip bir durumun yaşanmasına sebep oldu. Pegasus ’a ait Antalya – İstanbul seferini yapacak olan uçak olumsuz hava şartları sebebi ile beklemeye alındı ve yolculara yaşanacak olan rötar bilgisi verildi.

 • Türkiye’nin ilk sırada gelen hava yolu şirketlerinden biri olan Pegasus Hava Yolları, hava ulaşımını ülkemizde yaygınlaştırmış bir isim olarak, yaşanan sefer iptalleri ile ilgili bir açıklama yapmayı, bir zorunluluk olarak görmüştür. Ülke genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları sebebi ile çok sayıda diğer hava yolu şirketi gibi Pegasus da zarar görmüştür. Hem şiddetli yapış hem de yıldırım düşmesi, oldukça büyük bir olumsuzluk yaratmıştır. Hava yolu şirketlerinin çabalarına ve özverilerine karşın, havalimanlarının uygun olmaması ise seferlerde aksama ve iptallere sebebiyet vermiştir. Bununla ilgili olarak da Pegasus Hava Yolları şirketi bir açıklama yayınlamayı gerek görmüştür. Yayınlanan açıklamadan kısaca bahsedilenler ise şu şekildedir; 16 Haziran 2015 tarihinde İstanbul’da yaşanan yağış ile Pegasus Hava Yolları ‘nın pek çok seferinde aksaklık ve iptal meydana gelmiştir. Bunun temel sebebi ise şirketten tamamen bağımsız olarak, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin İstanbul hava sahasındaki trafiği yavaşlatması olmuştur. Şiddetli yağışlar ve yıldırım gibi sebepler, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki uçuş trafiğinin yavaşlatılmasını gerektirmiştir. Ancak bu durum diğer hava yolu şirketlerinde olduğu gibi Pegasus Hava Yolları’nın da çok sayıda seferinin iptal olmasına sebep olmuştur. Pegasus Hava Yolları ‘nın da tam 14 seferi bu sebeple iptal edilmiştir.

 • Ülkemizde 20 yıldır faaliyet gösteren, tecrübesi ve sunduğu imkânlar ile dikkatleri üzerine çeken Pegasus Hava Yolları, düşük maliyetli hava yolu şirketleri arasında da ilk sıralarda yer alıyor. Bu özelliği ile ülkemizde hava yolu ulaşımını yaygınlaştıran ve hava yolu ulaşımını lüks kategorisinden çıkaran bir firma olma özelliğine sahiptir. Bu özellikleri ile de Türkiye’nin en başarılı şirketleri arasında yer alması çok doğaldır. Deneyimli kadrosu ve teknik ekibi ile uçuş emniyeti ve diğer tüm güvenlik unsurlarını ön planda tutan şirket, uçuş ağını da son derece geniş tutmaktadır. Yaygın bir uçuş ağı mevcut olan Pegasus, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hareketle tarifeli olarak iç ve dış hatlar seferleri düzenleyen ilk özel hava yolu şirketi olma özelliğine de sahiptir. Son zamanlarda elde olmayan sebepler ile yaşanan rötar ve sefer iptallerine karşın zamanında kalkma performansı ile dikkat çekicidir. Low cost uygulamasını Türkiye’de ilk ve en başarılı şekilde uygulayan şirket, kaliteli bir hava yolu ulaşımı sunmak için oldukça büyük bir çaba harcamaktadır. Hem faaliyetleri hem de performansı ile bunu gözler önüne seriyor.

 • Havacılık sektörünün değişen ve çağa uyum sağlayan yüzünü, Türk halkına yansıtan Pegasus Hava Yolları, 1990 yılı itibariyle ülkemizde hava yolu ulaşımı gerçekleştirmeye başlamıştır. 1990 yılının Mayıs ayında ilk uçuşunu gerçekleştiren şirket 2005 yılı itibariyle el değiştirmiş ve ESAS Holding himayesi altına girmiştir ve özellikle bu süreç itibariyle düşük maliyetli hava yolu şirketi kavramı ülkemizde anılmaya başlanmıştır. Düşük maliyetli hava yolu kavramını bizimle tanıştıran ESAS Holding, Pegasus hava yolları ile ucuz seyahati mümkün kılmıştır. Bu tarihe kadar ülkemizde örneği olmayan bu sistem ile uygun fiyatlara hava yolu ulaşımı yapılmaya başlanmıştır. Ali Sabancı ‘nın yönetim kurulu başkanı olduğu şirket, ülkemizde tek olan özelliğini geliştirerek, geçen yıllar içerisinde daha geniş bir filoya sahip olmuş ve daha geniş bir uçuş ağı tesis etmiştir. Pegasus Hava Yolları bugün istikrarlı bir büyüme göstermektedir ve ülkemizin en başarılı hava yolu şirketlerinden biridir.

 • Pegasus Hava Yolları, daha çok uygun fiyatlarla hava yolu ulaşımı sağlaması ile akıllarda yer etmiş bir hava yolu şirketidir. Türkiye’de öncü bir hizmet olan bu uygulama, dünyadaki örneklerinden geri kalmayan bir başarı ile sunulmaktadır. Pegasus Hava Yolları bu konudaki başarısı ile hava yolu şirketleri sıralamalarında göz dolduran bir başarıya da sahiptir. Şirket kalitesi ve başarılarını listelerden görebileceğiniz gibi, uçuş deneyimini de bizzat yaşamalısınız. Yurt içi ve yurt dışı hava yolu seyahatlerinizde farklı bir deneyim istiyorsanız, Pegasus ‘u denemelisiniz.

 • Özel hava yolu şirketleri arasında ilk sırada yer alan Pegasus Hava Yolları, hava yolu ulaşımını genele yayan ve daha çok kullanılır hale getiren bir şirket olarak dikkatleri çekiyor. Lüks olmaktan çıkan hava yolu ulaşımı, Pegasus ‘un girişimleri ile düşük maliyet politikası çerçevesinde halka sunulmuştur. Bu durum ise bugün Pegasus Hava Yolları ‘nın ülkemizin en iyi hava yolu şirketlerinden biri olmasında büyük rol oynamıştır. Buna karşın şirketin hizmet kalitesini ve kapasitesini artırma çalışmaları da sürüyor. Yeni uygulamalar ve düzenlemeler, yeni uçak alımları ve hat açılması ile birlikte şirketin büyüklüğünün artırılması hedeflenmektedir. Bu doğrultuda yeni bir girişim gündeme düştü.

 • Pegasus Hava Yolları, ülkemizde düşük maliyetli seyahat hizmetini sunan bir şirket olarak adını duyururken bunu sadece yurt içi noktalara uçarak gerçekleştirmiyor. Aynı zamanda yurt dışında pek çok noktaya da ulaşım sağlıyor. Pegasus Hava Yolları ‘nın yolcu kapasitesi ve ulaşım ağı, ülkemizdeki özel şirketler arasında başarılı bir konuma sahip olmasını sağlıyor. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı seyahati tercih edenler, özellikle Avrupa ve hatta Almanya ulaşımlarında Pegasus ‘u tercih ederek pek çok avantaj elde edebilirler. Hem konfor hem de maddi avantajları, şirketin daha çok tercih edilmesini, dolayısıyla hızlı bir gelişim grafiği göstermesini ve hızla büyümesini sağlıyor.

 • Müşteri memnuniyetini ön planda tutması ile dikkatleri çeken Pegasus Hava Yolları, hostesinin yolcular arasında bulunan bir çiftin sürprizi ile duygu dolu anlar yaşaması ile gündeme geldi. 2014 yılında Pegasus ile seyahat etmiş olan bir çift, kendilerine yardımcı olan ve ricalarını kırmayan hostesi bir yıl sonra yine Pegasus uçağında yakaladı ve hoş bir sürpriz gerçekleştirdi. 2014 yılının 10 Temmuzunda PC 502 sefer sayılı İstanbul – Lefkoşa uçuşunda seyahat eden çift, kendilerine jest yapan kabin amiri Beyza Özkaya ‘yı unutmadılar. Tam bir yıl sonra yeniden teşekkür ettiler. Pegasus ‘un 2014 yılında misafiri olan Şahin çifti, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hareketle Lefkoşa’ya giden uçakta seyahat ediyordu. Abdurrahman Veli Şahin, bu tarihte hamile olan eşi için bir ricada bulunmuştu. Eşi Aysun Şahin’in anons ile doğum gününün kutlanmasını rica etmişti ve söz konusu seferde görev yapan kabin amiri Beyza Özkaya, bu ricayı kırmayarak Aysun Hanımın doğum gününü kutlamıştı. Özel bir anonsla doğum günü kutlanan Aysun Şahin şok olurken, eşi Abdurrahman Veli Şahin de hamile eşini mutlu etmenin gururunu yaşıyordu. Bu mutluluğa vesile olan kabin amiri, çifti bir yıl sonra karşısında görünce şaşırdı.

 • Pegasus Hava Yolları, 1990’lı yıllarda temelleri atılmış bir kuruluş olarak, çeşitli evrelerden geçerek bugünkü kapasitesine ulaşmış bir şirkettir. Bugün sayısı neredeyse 60’ı bulan uçakları ile daha geniş bir kitleye hizmet etme potansiyeline sahiptir ve bunu daha da artırmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Pegasus Hava Yolları yurt içi noktaları kadar yurt dışı noktaları ile de bilinmektedir. Özellikle Avrupa ülkeleri ve daha çok Almanya çevresinde yoğunlaşan uçuşları ile iki bölge arasında yoğun bir ulaşım ağı yaratmıştır. Avrupa ülkelerini Türkiye’ye bağlayan şirket, sefer sayılarını da artırarak yoluna devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bununla ilgili olarak bir haber gündeme gelmişti. Şirketin sahip olduğu yeni uçağı Airbus tarafından teslim edilmişti. Ancak henüz seferlerine başlamamıştır. Haziran ayında ilk test uçuşları gerçekleşen Airbus A320 tipi uçak, Pegasus Hava Yolları ‘nın sahip olduğu 9. Airbus tipi uçak oldu. Bu durum şirketin kapasite ve kalite artırma hedefinin de bir göstergesi olarak nitelenebilmektedir.

 • Türkiye’de hava yolu ulaşımının bir lüks kabul edildiği zamanların çok eskilerde kalmasını sağlayan başarılı hava yolu şirketleri, bugün havacılık alanındaki konumları ile de bu girişimin karşılığını alıyor. Bunlardan biri olarak kabul edilen Pegasus Hava Yolları, çok sayıdaki uçağı ile maliyeti düşürme çalışmaları sonucunda, genele göre daha düşük fiyatlar ile seyahat ettirme hizmetini sunmaktadır. Bu sebeple ki havacılık alanında önemli bir rol üstlenmiştir. Bugün Pegasus Hava Yolları ‘nın uçakları ile daha cazip fiyatlar ödeyerek hem yurt içi hem de yurt dışı pek çok noktaya hızlıca ulaşabiliyoruz. Çağın gerektirdiği bu hizmetin geç kalmadan ülkemize de Pegasus tarafından getirilmiş olması, son derece önemli bir niteliğin göstergesidir. Şirketin duyarlı politikaları, bu noktaya gelinmesinin en önemli sebebidir ve elde edilen başarıların da katlanarak sürmesi, şirketin hedeflerinin bir yansımasıdır.

 • Türkiye’de havacılık sektörünün özellikle 2000’li yıllar ile birlikte gelişimi, bugün bize hava ulaşımında çeşitlilik kazandırdı. Hem fiyat hem de firma çeşitliliğine sahip olmamız ayrıca şirketlerin de hızlı yükselişini getirdi. Bugün Pegasus gibi daha pek çok hava yolu şirketi ülkemizde faaliyet gösteriyor. Pegasu Hava Yolları, 1990’lı yıllardan bu yana etkin bir şekilde havacılık hizmetinde bulunuyor. Düşük fiyatlar ile sunduğu kaliteli hizmeti, firmanın en temel özelliğidir. Özellikle Avrupa ile ulaşımımızda etkin olan şirket, Almanya ile Türkiye arasındaki önemli ulaşım araçlarından biridir. Uçak sayısı ve seferleri oranında yaşadığı aksaklıklar ise zaman zaman gündemde yerini alıyor. Bugün ise yine maalesef ki bir aksaklık meydana geldi. Pegasus Hava Yolları hostesi, önemli kazadan kıl payı canından olmadan kurtuldu.

 • Pegasus Hava Yolları, 1990’lı yıllardan bu yana Türkiye’de havacılık hizmeti vermekle birlikte, her zaman bir üst seviyeye ulaşmayı başarmış bir şirkettir. Bugün geniş filosu ile geni bir uçuş ağında hava yolu taşımacılığı yapmaktadır. Son günlerde yaşadığı çeşitli sıkıntılar ile gündeme gelen şirket, bu sıkıntıları başarıları sebebi ile yaşamaktadır. Öyle ki bu karmaşık durum basit bir kapasite artışı ile açıklanabilir. Şirketin kapasitesinin artması, uçak sayısı ve dolayısıyla yolcu sayısının artışı, kabin memuru sıkıntısını gündeme getirmiştir. Nitelikli kabin ekibi bulmada sıkıntı yaşayan şirket, Bodrum seferinde gecikme yaşaması ile birlikte gündeme gelmişti. Bununla birlikte, bir rekora da imza atmış durumdadır.

 • Pegasus Hava Yolları, uçak sayısındaki artışı ve dolayısıyla sefer sayısındaki artışı ile son zamanlarda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Seferlerine yeni rotalarını dâhil eden şirket, yolcu sayısının artmasına karşın personeli ile ilgili olarak çeşitli sıkıntılar yaşamaya başladı. Bir süredir duyum alınan bu konu, son günlerde gün yüzüne çıktı. Şirkette özellikle, kabin memuru konusunda ciddi bir sıkıntı söz konusu olmakta. Yaşanan kabin memuru sıkıntısının son günlerde maksimum seviyeye ulaşması ile Pegasus‘un uçaklarına ekip bulmakta zorlandığı ortaya çıktı. Bir uçakta iki kabin amirine görev yazıldığı gibi durumların yaşanması ile patlak veren olay, kabin memurlarının da tepkisi ile karşılanıyor. Yoğun bir çalışma temposuna sokulan memurların art arda istifa etmesi, şirketi daha da zor duruma sokuyor. Çalışma şartlarının ağırlığı ile peş peşe istifa eden hosteslerin yerine, yeni personel bulma konusunda sıkıntı yaşanmasının, ofiste görevlendirilen tecrübeli uçucuların da seferlere katılmasını getirdiği iddia ediliyor.

 • Pegasus Hava Yolları uçmanın herkesin hakkı olduğu düşüncesi ile havacılık faaliyetlerini daha farklı bir yapıya büründürmüştür. Bugün hava yolu ulaşımının lüks kavramlar arasında yer almamasının en önemli sebebi olarak kabul edilebilecek olan şirket, bu doğrultuda hizmet vererek fiyatlarını a mümkün mertebe düşük tutmaktadır. Sefer çeşitliliği yaratarak, hem yurt içi hem de yurt dışı pek çok noktaya kolay ulaşım imkânı sunuyor. Dolayısıyla Pegasus Hava Yolları, ülkemiz için önemli hizmetleri olan başarılı bir şirkettir. 1990 yılında temelleri atılarak bugüne gelmiş olan marka, Türkiye’de faaliyet gösteren 4. Tarifeli hava yolu şirketi unvanına sahiptir. Şirketin en yetkili isimlerine bakarak da bugün başarılarına şaşırmamak mümkündür. Ali Sabancı, Pegasus ‘un yönetim kurulu başkanlığını yaparken, Sertaç Haybat da genel müdür olarak görev yapmaktadır.

 • Pegasus Hava Yolları, uçak ile seyahat etmeyi herkesin ulaşabileceği ve herkesin hak ettiği bir imkân haline getiren, yıllardır başarılı bir hizmet vererek ülkemizde varlığını sürdüren bir şirkettir. İstanbul’da 1990 yılında üç kuvvetin el birliği ile kurulan şirket, yine bu tarihte ilk uçuşunu gerçekleştirmiştir. 2005 yılına gelindiğinde ise ESAS Holding tarafından satın alınan şirket, farklı bir yapı ile hizmet etmeye başladı. Bugün şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olan Ali Sabancı, Pegasus ‘a “low cost” modelini kazandırmıştır. Yani bu uygulama ile maliyetlerin düşürülmesi yöntemi ile daha düşük ücret belirlenmektedir. Bu sistem ülkemizde havacılık sektörü için son derece olumlu etkiler yaratmış ve şirketin hızla büyümesini sağlamıştır. Bugün filosu ile adeta bu başarısını kanıtlayan Pegasus Hava Yolları, 2015 yılı için açıkladığı verileri ile de dikkat çekiyor.

 • Farklılıkları ile dikkatleri çeken Pegasus Hava Yolları, Türkiye’de havacılığın yaygınlaşmasını sağlayan önemli havacılık isimlerinden biridir. Pegasus Hava Yolları ‘nın uyguladığı Low cost sistemi, şirketin maliyetlerini düşürmesi ve dolayısıyla genele göre daha düşük fiyatlar ile uçak bileti sunması anlamına geliyor. Dünya genelinde önemli örnekleri bulunan bu uygulama ile hava yolu ulaşımı daha yaygın hale gelmiştir. Göz ardı edilemeyecek olan bu gerçek, şirkete de büyük artılar ile geri dönüş sağlamıştır ve bugün Pegasus geniş bir filo ile hizmet verir hale gelmiştir. Türkiye’nin mümkün olan hemen hemen her noktasına ulaşım sağlayan şirket, ayrıca yurt dışında da oldukça etkin bir pozisyona sahiptir. Özellikle de Almanya eksenin de Avrupa rotaları, şirketin en önemli hatlarını temsil ediyor. Bugün en büyük yurt dışı yolcu trafiğimizin yaşandığı Almanya’da Türkiye yönlü olarak en çok tercih edilen şirketlerden biridir şirket.

 • Pegasus Hava Yolları, ülke genelinde en çok tercih edilen hava yolu şirketlerinden biri olmasının yanında, en geniş filoya sahip olan şirketlerden de biridir. Düşük maliyetli hava yolu şirketlerinden biri olarak yer aldığı ülkemiz havacılık sektöründe, en paya sahip olması ile bilinmekte. Diğer taraftan geniş uçuş ağı, en önemli özelliklerinden biri diğeri olarak biliniyor. Ülkemizde mevcut olan ve sayısı günden güne artan havalimanlarının tamamını uçuş ağına ekleyen şirket, aynı zamanda Avrupa başta olmak üzere çok sayıda uluslararası noktaya da uçuş gerçekleştiriyor. Bu özelliği hava yolu şirketleri arasında saygın bir konumu olmasının bir sebebi olarak da düşünülebilir. Ülkemizin yurt dışı rotaları arasında en yoğun trafiği olan Almanya ise Pegasus Hava Yolları ‘nın en çok uçtuğu ülke olarak kabul edilmekte. Bugün Avrupa’nın merkezi niteliğine sahip olan ülke, ülkemiz ile ulaşım bağlantılarını büyük oranda Pegasus Hava Yolları ile sağlıyor. Siz de özellikle Almanya yönlü seyahatlerinizde, uygun fiyat ve kaliteli yolculuk için şirketi tercih edebilirsiniz. Üstelik sürekli bir gelişim içerisinde olduğu da son günlerdeki faaliyetleri ile görülmektedir.

 • Filo genişliği, ulaşım ağı ve rota sayısı ile ülkemizin başarılı hava yolu şirketlerinden biri olan Pegasus Hava Yolları, son zamanlarda hedeflerine ulaşmak için çalışmalarına hız verirken, diğer yandan da can sıkıcı bir sorun ile uğraşıyor. Şirket daha önce ekip problemleri ile gündeme gelmişti. Son zamanlarda yaşanan ekip krizi, bugün farklı bir boyuta taşındı. Alınan bilgilere göre şirket seferleri gerçekleştirmekte ciddi bir problem yaşıyor. Bugün şirketin kabin ekibinin pek çok üyesi rapor alarak görevinin başına gelmeyince, ciddi bir boşluk yaşandı. Zaten bir süredir ekip bulma konusunda sıkıntı çene Pegasus Hava Yolları, bugün rapor alarak işe gelmeyen kabin memurları ile farklı bir boyut ile karşılaştı. Yaşanan sıkıntı seferlerde ciddi bir boşluk yaratıyor.

 • Pegasus Hava Yolları yoğun uçuşları geniş uçuş ağı ile ülkemizin en çok tercih edilen şirketlerinden biridir. Ancak düşük maliyetli ir şirket olması ve hatta ülkemizde low cost olarak tabir edilen hava yolu şirketi şeklinin ilk örneği olması, şirketin zaman zaman eleştiri almasına da sebep oluyor. Düşük maliyetli hava yolu şirketi olan Pegasus, bu niteliği sebebi ile maliyetleri azaltarak uçak bileti fiyatlarını da mümkün olduğunca aşağılara çekmektedir. Zaman zaman kontrolden çıkan bu durum, uçuşlarda çeşitli aksaklıklara sebep olduğundan ve ülkemizde faaliyet gösteren diğer şirketlere nazaran daha fazla yolcuya sahip olması, şirketin daha fazla eleştiri almasına sebep olmaktadır. Bu tür eleştiri, yorum ve şikâyetlerin dikkate alındığı Skytrax değerlendirmesinde Pegasus ‘un sahip olduğu konum ise şaşırtırken, üzdü de.