Dil Seçiniz

Pegasus Havayolları’nın Kastamonu Seferleri Başladı

Pegasus uçak bileti alarak Kastamonu'ya uçmak için www.ucakbileti.com.tr en iyi seçenektir!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Pegasus Havayolları’nın Kastamonu Seferleri Başladı

  Kastamonu, havayolu ulaşımı konusunda sıkıntı yaşayan bir şehir olarak, aslında 1959 yılında inşa edilmiş olan ancak kullanılmayan havalimanı ile destek bekliyordu. Tadilat ve yenileme çalışmalarına girişilmesi sonucu uçuşa hazır hale getirilme kararı Kastamonu halkını son derece sevindirmiştir. 50 yıldan uzun süredir atıl durumda bekleyen havalimanı kısa sürede gerçekleştirilen çalışmalar ile yenilenerek, hava trafiğine açıldı ve Pegasus Havayolları da kente ulaşım sağlayan firmalardan biri oldu. Pegasus Havayolları, 11.40 ‘ta Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hareket eden uçağı ile ilk seferini gerçekleştirdi. Toplam 118 yolcu ile havalanan Pegasus Havayolları ‘na ait uçak yaklaşık olarak 1 saat süren uçuşun ardından kente iniş yaptı. İstanbul’dan Kastamonu’ya ilk seferini gerçekleştiren uçağı, bir havacılık geleneği olarak apronda bekleyen itfaiye aracı su sıkarak karşıladı. İstanbul’dan gelen Pegasus yolcularını ise Kastamonu Havalimanı’nda önemli isimler bekliyordu. Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kamu Kurum Müdürleri ve Sivil Toplum Kuruluşu Yöneticileri Kastamonu Havalimanı’nda hazır bekleyerek, ilk seferini yapan Pegasus uçağının yolcularını karşıladılar.

  Kastamonu halkı, bunca zamandır faaliyet göstermemiş olan Kastamonu Havalimanı’ndan bu tarih itibariyle tam hizmet almaya başlıyor. Pegasus Havayolları, her noktaya havayolu ulaşımı imkânını götürme çabası ile artık haftada üç gün İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kastamonu Havalimanı’na sefer düzenliyor. Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile Kastamonu Havalimanı arasında karşılıklı olarak seferler gerçekleştirilecek. Böylece, Kastamonu da hızlı ve konforlu bir ulaşıma kavuşmuş olacak.

  Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın ise şehrin turistik faaliyetlerine büyük bir destek olarak gördüğü Kastamonu Havalimanı ve havayolu ulaşım imkânını daha da geliştireceklerini belirtti. Vali Şehmus Günaydın, “Bugün ilk kez Pegasus Havayolları ‘nın seferi ile 120 ‘ye yakın yolcu İstanbul’dan Kastamonu’ya havayolu ile ulaştırıldı. Bu rakam başlangıç için iyi olmakla birlikte sadece bir başlangıçtır. İlerleyen zamanda Kastamonu’yu daha iyi bir şekilde daha fazla tanıtacağız.” sözleri ile konuşmasını tamamladı. Ak Parti Milletvekili Hakkı Köylü de sözleri ile bu özel günde yerini aldı. Hakkı Köylü, uçak seferlerinin devam edebilmesi için, yolcu sayısının belli bir miktar üzerinde olması gerektiği ve bunun da kentin güzelliklerinin, turistik faaliyetlerinin seviyesi ile korunacağını belirtti. Ayrıca Ak Parti Milletvekili, Pegasus Havayolları ‘nın desteğinden de bahsederken, havayolu şirketlerinin desteği karşısında memnuniyetini dile getirdi. Önümüzdeki yaz sezonu ile yolcu trafiğinin yoğun olmasını temenni eden Hakkı Köylü, Kastamonu’nun hak ettiği değeri göreceğinden emin olduğunu belirtti.

  Son olarak sözü alan Kastamonu Belediye Başkanı da benzer duygular içerisindeydi. Kastamonulular adına son derece mutlu olduğunu belirtirken, Türk Havayolları ve Pegasus Havayolları desteği ile kentin tanıtılmasının daha mümkün olduğunu ve bundan son derece mutluluk duyduklarını dile getirdi. Kastamonu Havalimanı’nın ilerleyen zaman içerisinde bölgesel bir hava ulaşımı merkezi olacağına inandığını belirten Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu için sağlanan bu imkânda Vali Şehmus Günaydın, Milletvekilleri, Havalimanı yönetimi başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarak sözlerini sonlandırdı. Ayrıca Pegasus Havayolları ‘nın kente ilk seferini gerçekleştiren uçağın pilotu Emre Türkkan da, başlayan seferlerin kente hayırlı olması temennileri ile birlikte en kısa sürede Kastamonu’ya gezi amacıyla da geleceğini belirtti.

  Pegasus Havayolları ile yurt içi ve yurt dışı pek çok noktaya ulaşım sağlanabiliyor. Son olarak bu ulaşım ağına eklenen Kastamonu, gelecek seyahat rotanız olabilir. Bunun için Pegasus uçak bileti almanız yeterlidir. Pegasus uçak bileti alırken uygun fiyatları yakalayabileceğiniz www.ucakbileti.com.tr adresini tercih ederek, hızlı ve keyifli bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden uçak bileti alırken en çok tereddüt yaşanan konu güvenliktir. 3D Secure güvenlik sistemine sahip olan www.ucakbileti.com.tr bu tereddüdünüzü de ortadan kaldırmaktadır. Endişe duymadan, Pegasus uçak biletinizi satın alabilir, hem uygun fiyatları yakalarsınız hem de boşa zaman harcamamış olursunuz. Pegasus ‘un sunduğu Kastamonu ulaşım imkânını da değerlendirerek en kısa zamanda Kastamonu ilinin güzelliklerini keşfetmelisiniz. Hem konforlu hem de hızlı bir ulaşım için havayolu imkânlarını tercih etmek artık ülkemizde bir lüks değil. Şaşıracağınız uygun fiyatlar ile seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

   

  Yorum Gönder