Dil Seçiniz

Adana – Ordu Uçak Bileti

Ordu, ülkenin kuzey kentlerinden biri olarak Adana’ya uzak olduğu gibi farklı bir kültüre, iklime ve de güzelliklere sahiptir. Bu sebeple de iki kent arasında hem turistik hem de ticaret faaliyetleri sebebi ile trafik söz konusu olmaktadır. Son zamanlardan Ordu’nun da havalimanına kavuşması bu anlamda büyük bir avantaj sağlamış oldu. Artık Adana – Ordu uçak bileti satın almanız bu yolculuk için yeterli olacaktır. Adana uçak bileti ya da Ordu uçak bileti satın almak için ise internet satış noktaları dâhil olmak üzere pek çok yerden uçak bileti satın alabilirsiniz. Son zamanların en avantajlı uçak bileti satın alma imkânı ise şüphesiz ki internettir. Bu durumda ise www.ucakbileti.com.tr unutulmamalıdır. En cazip fiyatları bulabileceğiniz adres, tüm seyahatlerinizde en önemli yardımcınız.

Ordu – Giresun Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Özellikle Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları ile ulaşımın mümkün olduğu havalimanı, 2015 yılında hizmete girmiş ve hem konumu hem de kapsamı itibariyle Ordu ile birlikte Giresun kentine de hizmet veren bir tesistir. Şuan sadece sivil özelliğe ve iç hatlar terminaline sahip olan havalimanı, hac döneminde geçici hava hudut kapısı olarak ilan edilmektedir. Havalimanı’nın Ordu’nun merkezine olan uzaklığı ise 16 km olduğu için, son derece kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Havaş servisleri bu anlamda, sizin için büyük bir fırsat olabilir. Dilerseniz, taksi ya da kiralık araç da tercih edebilirsiniz.

Ordu Hakkında Genel Bilgiler

 Tokat, Sivas ve Samsun gibi şehirler ile komşu olan Ordu, Karadeniz bölgesinin önemli şehirlerinden biridir. Önemi ise hem tarihi ve kültürel değerleri hem de doğasının muhteşemliğinden gelir. M.Ö. 400 yılından önce, bugünkü merkeze yakın bir noktada kurulmuş olan şehir, tarih boyunca çeşitli süreçlerden geçmiş ve bugün sahip olduğu değerleri kazanmıştır. Son olarak ise Osmanlı İmparatorluğu etkisinde kaldığı uzun yıllar ile mimarisini ve kültürünü şekillendirmiştir. Bugün de bu izleri rahatlıkla bu sokaklarda görebilirsiniz. Karadeniz ikliminin klasik özelliklerine sahip olan Ordu’ya özellikle yaz aylarında gitmenizi önermekteyiz. Bu dönemde doğa tam anlamı ile uyanmış ve en güzel elbisesini giyinip hazırlanmış oluyor. Diğer taraftan bahar ayları da yine tercih edilebilecek olan bir dönemdir.

Ordu’nun Gezilecek Yerleri

Bolaman Kalesi

Ordu büyük bölümü doğal güzellikler olan çok sayıda ziyaret noktasına sahip olduğundan, kentte turistik gezi yapmak oldukça hoş bir deneyimdir. Çok fazla durağınız olduğu için tatilinizi dikkatlice organize etmeniz çok önemli olacaktır. İlk sıralarda değerlendirmeniz gerektiğini düşündüğümüz Bolaman Kalesi ise ne zaman yapıldığı bilinmeyen bir eser olmakla birlikte geriye kalan küçük bir kısmı ile ayaktadır. Üzerine 19. Yüzyılda inşa edilmiş olan konak ile ilginç bir görünüm kazanan kale, kesinlikle ilginizi çekecektir.

Asarkaya Milli Parkı

Doğa ile iç içe olmak, temiz hava almak, doğa yürüyüşü ve piknik yapmak için ideal olan Asarkaya Milli Parkı, huzurlu bir gün geçirmek için tercih edebileceğiniz bir rota olabilir. Doğanın en güzel renklerini görebileceğiniz bölge, bahar ve yaz aylarında gelenler için ideal olacaktır.

Ünye Kalesi

Ordu’nun ilgi çekici kalelerinden biri olan Ünye Kalesi, 200 metre yüksekliğe varır ve M.Ö. 200’lü yıllarda inşa edilmiş olması ile tarihi olarak niteliği oldukça yüksektir. İçerisindeki kral mezarları, mağaralar, kuyu ve dehlizler merak uyandırırken, özellikle bu tür kalıntılara ilgi duyanlar için önem taşımaktadır. Tarih ile dolu dolu bir gezi için programınıza Ünye Kalesi ‘ni de dâhil etmenizi öneririz.