Dil Seçiniz

Adana – Samsun Uçak Bileti

Adana’nın güzellikleri Türkiye’nin diğer güzellikleri ile kıyaslanamaz. Her bir kentimizin sahip olduğu değerler kendine özgüdür. Farklı bir bölge ve farklı bir kültür ile karşılaşmak isterseniz ise Adana’dan kalkıp Samsun’a mükemmel bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Adana – Samsun uçak bileti satın almanız yeterli olacaktır bu program için. Üstelik ucuz uçak bileti satın almanın yolu da mevcut. Tek yapmanız gereken www.ucakbileti.com.tr adresini ziyaret etmektir. Adana uçak bileti ya da Samsun uçak bileti satın almak için bu adresi tercih ettiğinizde, hem uygun fiyatları yakalayacaksınız hem de uçak bileti satın almanın en kolay yolunu keşfedeceksiniz. Seyahat etmeye doyamayanlardansanız, sizin için yeni bir dönemin başladığını söyleyebiliriz.

Samsun Çarşamba Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus Hava Yolları ve OnurAir gibi, ülkemizin en başarılı ve en çok tercih edilen hava yolu şirketleri, Samsun’a ulaşımda hizmet vermektedir. Samsun Çarşamba Havalimanı, 1958 yılında hizmet vermeye başlamış bir tesis olarak, bugün oldukça yüksek bir kapasite ile Samsun ve çevresine hizmet vermektedir. Bölgenin ulaşımında önemli yer tutan havalimanı, sivil özelliklere sahiptir ve hem iç hatlar hem de dış hatlar terminalleri ile hizmet vermektedir. Son olarak belirtelim ki havalimanının Samsun merkeze uzaklığı yaklaşık 25 km’dir. Bu mesafe özellikle otobüs, servis ve taksi gibi araçlar ile kat edilebilirken, araç kiralama da mevcut seçeneklerden biridir.

Samsun Hakkında Genel Bilgiler

Ordu, Tokat ve Amasya gibi şehirler ile komşu olup Orta Karadeniz bölümünde yer alan Samsun, yerleşim tarihi M.Ö. 60.000 olan son derece köklü bir kenttir. Özellikle Kaşkalar adı verilen medeniyet, tarihte bu bölgede en etkin olmuş uygarlıklardan biridir. Hitit ve Amazon dönemlerini de yaşamış olan şehir, bugüne son derece merak uyandıran kalıntılar ile ulaşmıştır. Dolayısıyla Samsun’da yapacağınız gezide göreceğiniz doğal güzelliklere, birbirinden ilgi çekici tarihi kalıntılar eşlik etmektedir. Ayrıca Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışı kentin tarihinde önemli bir yer tutar. Bu sebeple ziyaretiniz sırasında da buna dair kalıntılar göreceksiniz.  Karadeniz iklimi etkisi altında olan şehri özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaret etmeniz önerilmektedir.

Samsun’un Gezilecek Yerleri

Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

Eğer müze gezileri size keyif veriyorsa, Samsun’da ilk durağınız Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi olmalıdır. 1976 ile 181 yılları arasında yapımı tamamlanan müze, kentin en zengin koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. Özellikle mezar stelleri, kabartmalar, bronz heykel ve çanak çömlek gibi çok sayıda gereç müzenin en kıymetli eserlerini oluşturmaktadır. Şehri yakından tanımanın en iyi yolu olarak siz de müzeyi gezi programınıza dâhil edebilirsiniz.

Fazıl Ahmet Paşa Medresesi

Mimarisi ile büyüleyen Fazıl Ahmet Paşa Medresesi, yıllara meydan okuyan havası ile ziyaretçilerini ağırlıyor. 1661 yılında inşa edilmiş olması, medresenin daha da ilgi çekici hale gelmesini sağlıyor. Bugün bir kütüphane olarak hizmet vermektedir ve çok sayıda Farsça ve Arapça el yazması kitaba sahiptir. Dolayısıyla kütüphane kimliği ile de çok ilgi çekicidir.

Akalan Şelaleleri

Akalan Şelaleleri, Samsun’un Bafra ilçesinde yer alır ve adeta kentin en ilgi gören doğal güzelliğidir. Toplamda 18 adet küçüklü büyüklü şelalelerinin bir araya gelmesi ile oluşan Akalan şelaleleri, etrafında muhteşem bir atmosfer oluşturmaktadır. Bu bölgede geçireceğiniz bir gün enerji toplamanızı ve huzur bulmanızı sağlayacaktır. Samsun’da özellikle bahar ve yaz aylarında gidilebilecek en doğru adres olan şelaleler, mükemmel bir seyahatin en önemli durağı olarak nitelenebilir.