Dil Seçiniz

İstanbul Ucuz Uçak Bileti

İstanbul Uçak bileti fiyat bilgilerini öğrenmek, satın almak için İstanbul uçak bileti araması yapabilir, uygun fiyatlara bilet satın alabilirsiniz.

İstanbul Hava Durumu

  Şehrin Tarihçesi ve Coğrafi konumu

  Sosyo-kültürel yapısı ve kalabalık insan topluluğu ile Türkiye'nin önemli illeri arasında yer alan İstanbul’un tarihi yaklaşık 300 bin yıllık bir döneme uzanmaktadır. Tarih sahnesinde adından oldukça söz ettiren şehir, farklı uygarlık ve kültürlerin buluştuğu bir yer halini almıştır.

  İstanbul'un tarihini üç ana başlık altında toplamak mümkündür. Tarih öncesi dönem, Konstantinopolis ve Konstantiniyye dönemi olarak üç evrede geçmişten günümüze uzanan bir varlığı söz konusudur. Yarımburgaz mağarasında gerçekleşen kazılarda insan kültürüne ait buluntulara rastlanmıştır. Yüzyıllar boyunca birçok mezhep dalları varlığını bu ilimizde sürdürmeyi başarmıştır.

  Bakır çağ ve cilalı taş çağı dönemine uzanan tarih sahnesinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de adından oldukça söz ettirmektedir. İstanbul'un coğrafi konumu bakımından incelediğimizde Asya ve Avrupa’ da köprü görevi gören bir pozisyonda olarak Avrupa kıtasının Çatalca, Asya kıtasının Kocaeli, güneyinin Marmara ve Bursa, güneybatısının Tekirdağ, kuzeybatısının ise Kırklareli ile çevrili olduğunu söyleyebiliriz. İstanbul yüz ölçümü bakımından 5.343 km2' lik bir dilimi kapsamaktadır. Boğazda yer alan Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi köprüleri boğazı birbirlerine bağlayarak ziyaretçilere eşsiz güzellikler sunmayı başarmıştır.

  Şehrin İklimi ve Bitki Örtüsü

  İstanbul'un ikliminin Akdeniz iklimine benzemesinin yanı sıra Karadeniz, Balkan ve Anadolu kara ikliminin tesiri altında kaldığı da söylenebilir. Yaz aylarında genel itibariyle sıcak bir hava seyredilirken kışın ise aşırı bir soğuğu etkisi altına almayan bir iklime sahiptir. Yıllık sıcaklık ortalamasına bakıldığında 13,5 C ulaştığı görülmektedir. Sıcaklık -14C ile + 41,5 dereceleri arasında gezinmektedir. En çok görülen bitki çeşidi makidir. Fakat pek çok bitki çeşidine de rastlanmak mümkündür. Orman bakımından oldukça zenginliğe sahip İstanbul, ziyaretçilere doğal güzellikler sunarak en iyi şekilde ağırlamaktadır.

  Gezilebilecek Yerler

  İstanbul kendine has güzellikleri, gökyüzüne ulaşan minareleri, antik şehirleri, müzeleri, sarayları ve köşkleri ile gelen ziyaretçileri büyülemeyi başaran illerimiz arasında yerini almaktadır. İstanbul'un en görkemli ve en gözde yeri arasında sayılan Tarihi Yarımada ve Boğaziçi, ziyaretçilere adeta büyülü anlar yaşatmaktadır.

  Tarihi mekânları Ayasofya, Topkapı sarayı, Sultanahmet Cami, Yeni cami, Eyüp sultan Cami, Caferağa Medresesi, Çorlulu Ali Paşa Medresesi, Yerebatan sarnıcı gibi tarihi barındıran ve tarih kokusunu içinize çekmenizi sağlayan yerleri bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul’da ziyaretçilere sunulan müzeler de bulunmaktadır. Bunlar, Doğançay müzesi, Sakıp Sabancı müzesi, Ortodoks patrikhanesi, Kariye müzesi, Ayasofya müzesi, Galata kulesi, Haliç, Masumiyet müzesi, İstanbul Arkeoloji müzeleri, Mısır çarşısı, İstanbul oyuncak müzesi, Rahmi M. Koç müzesi olmaktadır.

  Boğaz tutkusuna kapılmak isteyen kişiler Boğaziçi köprüsünün o eşsiz manzaralarını görme imkânına sahiptirler. Ayrıca İstanbul'a gelen pek çok ziyaretçilere özel konaklama mekânları sunulmuştur. Hotel La piano, Titanic Comfort Otel, Crowne Plaza Otel, Montagna Hera Otel Konaklama ihtiyaçlarınızı karşılayacak otellerin bir kaçıdır.

  Kültür ve Eğlence

  Kültür ve eğlencenin başkentlerinden biri olan İstanbul’da hoş zamanlar geçirebileceğiniz pek çok mekân bulunmaktadır. Bunlar, dj performanslarıyla kendinizden geçeceğiniz club & bar, değişik danslara eşlik edeceğiniz disko & club, Ghost club, Club 34, She-va Club, Alt Park cafe bar, Misafir suites İstanbul, Alaturka Safir cafe &bar, caz club olmaktadır. 

  Alışveriş

  Alışveriş tutkunlarına özel tasarlanmış olan merkezler arasında Akkoza AVM, Ataköy Plus AVM, Beylicium AVM, Carium AVM, fox City Premium Outlet AVM, Cevahir AVM, Marmara Forum AVM ziyaretçilerini beklemektedir. İhtiyacınız olan her şeyi rahatlıkla bulmanızı sağlayan ve güzelliklere ev sahipliği yapan İstanbul’un ziyaretçileri günden güne artarak fazlalaşmaktadır. 

  Yeme İçme

  Türkiye’nin bütün illerinde kendine has geleneksel yemek ziyafetlerinin olduğu bir gerçektir. İstanbul'un da öne çıkan favori yemekleri ve mekânları olduğunu söyleyebiliriz.  Gelen ziyaretçilere harika lezzetler tattırılarak sunulan yemekler arasında Beykoz'un paçacısı, Eyüp'ün kebabı ve kaymağı, Kanlıca ‘nın yoğurdu, Boğaz’ın kumrusu, Sarıyer’in özel kabak böreği gibi geleneksel tatlar bulunmaktadır. Ayrıca sevdikleriniz ile hoş sohbetler yaşayacağınız istanbul cafe, Gourmet garage, Munzur pub, Saklıbahçe ve cafe gibi pek çok yer bulunmaktadır.

  Şehrin Havaalanı Hakkında Bilgi

  Türkiye’nin en büyük havayolu taşımacılığına sahip olan İstanbul, farklı kökenden gelen pek çok ziyaretçilere hizmet vermektedir. İstanbul'un Avrupa yakasında yerini alan İstanbul Atatürk Havalimanı Türkiye' de ilk havayolu taşımacılığında hizmet veren adresler arasında yerini almaktadır. Yoğun yolcu kapasitesiyle adından oldukça söz ettiren havayolları kanalıyla sizler de güvenli bir şekilde uçuşlarınızı gerçekleştirebileceksiniz.

  DEVAMINI OKU

  İstanbul Promosyon Uçak Bileti

  Nüfus Para Birimi Promosyon Uçak Bileti
  Her şey dahil
  Gidiş - Dönüş
  14.160.000 TL 39,99 TL
  Başlayan fiyatlarla

  İstanbul Uçuş Haritası

  Yorumlar (1)

  Zeki Erdem

  Bilet iade veya tarih değişimi gibi işlemlerde hangi prosüdürü uyguluyorsunuz ?Bilet tarihimi değiştirmek istesem neler yapmam gerekir ?

  Yorum Gönder