Dil Seçiniz

İstanbul Avcılar'ın Gezilecek Yerleri

Bugün İstanbul’un en kalabalık ve en büyük ilçesi olan Avcılar’da görebileceğiniz bazı özel noktalar mevcut. En uygun fiyata İstanbul uçak bileti ucakbileti.com.tr 'de!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Avcılar’ın Gezilecek Yerleri

  Bugün İstanbul’un en kalabalık ve en büyük ilçesi olan Avcılar’da görebileceğiniz bazı özel noktalar mevcut. 1970’li yıllarda şehirden uzak ve bir köy yerleşimi olan bölge, hızlı bir yapılaşma ve göç ile bugünkü halini almıştır. Çeşitli ziyaret noktaları ve gezinti yerleri ile zaman geçirmenin keyifli olacağı bir ilçedir. İstanbul’un kolay ulaşılabilir bir şehir olması sebebiyle sadece İstanbul uçak bileti alarak, yola koyulabilirsiniz. Kısa süre sonra, Avcılar sokaklarında dolaşıyor olabilirsiniz.

  1. Haluk Perk Müzesi

  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş olan Haluk Perk, kültür varlıklarına olan ilgisi ile bilinen bir isimdir. Bu ilgisi sebebiyle yaptığı çalışmaları ile tanınmaktadır. Tarihe verdiği büyük önem, dolayısıyla elde ettiği çok sayıda değerli eser, kendi adı ile anılan bu müzede sergilenmektedir. Londra Asfaltı’nda yer alan Haluk Perk Müzesi, Urartular, Hititler ve Bizanslılara ait çok sayıda eseri ziyarete açmıştır. Müzede sergilenen kıymetli eserler, çan, kalıp, muska, Hitit heykelleri ve İslam tılsımları gibi çok sayıda değerdir. Kültür varlıklarına karşı bir ilginiz varsa, kesinlikle ziyaret etmek isteyeceğiniz, ziyaretten keyif alacağınız bir notadır burası. İstanbul uçak bileti alarak, kısa sürede ulaşılabilecek olması da büyük bir avantajdır.

  2. Avcılar Atatürk Evi Müzesi

  Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu Selanik’teki evin birebir aynısı olarak inşa edilmiş olan yapı, müzeye çevrilmiştir. 5 dönümlük bir arazide, denize karşı yer alan yapı aynı zamanda Sivas ve Erzurum Kongrelerinin yapıldığı meclis binası maketlerini de kapsamaktadır. Çok sayıda ziyaretçinin ağırlandığı müze, ilgi gören bir gezi noktasıdır. Üstelik Avcılar Sahil Parkı, balıkçı barınağı ve deniz otobüsleri iskelesine olan yakın konumu, Atatürk Evi Müzesini cazip bir gezi noktası haline getirmektedir. Atatürk’ün doğduğu evi görmüş gibi hissedeceğiniz Atatürk Evi Müzesi’ne İstanbul uçak bileti alarak kısa ve konforlu bir yolculuk ile ulaşabilirsiniz.

  3. Avcılar Sahil Parkı

  Avcılar Sahil Parkı, özellikle de sabah saatlerinde, İstanbul’da temiz hava alabileceğiniz bir nokta haline gelmektedir. Temiz hava alarak, parkta yapacağınız piknik, güne harika bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır. Banklar ve piknik masaları, burada zaman geçirmeyi keyifli hale getirmektedir. Ayrıca Avcılar Sahil Parkı, yürüyüş parkurları ile sabah sporunuzu yapabileceğiniz bir imkân sağlamaktadır. Özellikle sabahları muhteşem atmosferi ile yürüyüş yapmak harika olacaktır. İstanbul’da böyle güzel zaman geçirebileceğiniz park alanı, İstanbul uçak bileti alıp kolayca ulaşabileceğiniz kentte, harika bir fırsat niteliğindedir.

  4. Marmara Caddesi

  İstanbul’un en kalabalık ve en büyük ilçesi olan Avcılar’da kalabalığın yoğunlaştığı cadde, Marmara Caddesi’dir. İlçenin merkezi adeta bu caddedir. Karşılıklı dizilmiş olan çok sayıda giyim mağazası, bunun dışında kafe, restoran gibi yeme içme noktaları ve eğlence mekânları bu cadde üzerinde yoğunlaşmıştır. Cadde boyunca yer alan uzun havuz ile daha ferah ve güzel bir ortam yaratılmıştır. Marmara Caddesi, İstanbul uçak bileti alarak kısa sürede kente ulaşmış ve Avcılar’a uğramış olanların ilk durağıdır. Zaman geçirmenin keyifli olduğu cadde, sizin de görülmesi gereken yerler listenizde yer almalıdır. Avcılar’a geldiğinizde, bu caddede bulunan mağazalara uğramalı, mekânlarda oturup bir kahve içmelisiniz.

  Avcılar’a Nasıl Gidilir?

  Avcılar, İstanbul Atatürk Havalimanı’na oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. Dolayısıyla İstanbul uçak bileti alarak Türkiye’nin her yerinden son derece hızlı bir şekilde İstanbul’a ulaşabilir, havalimanına sadece 17 km uzaklıkta bulunan Avcılar’a ise 30 dakikalık bir yolculuk ile varabilirsiniz. Uygun fiyatlı İstanbul uçak bileti almak için ise www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret etmenizi önermekteyiz.

  Yorum Gönder