Dil Seçiniz

Adana – Sinop Uçak Bileti

Sinop ülkemizin en kuzey noktası olarak son derece merak uyandıran bir kentimizdir. Dolayısıyla sadece yerli turistler değil yabancı turistler tarafından da merak edilen bir kent olma özelliğine sahip. Tarihi değerlerinden ziyade doğal yapısı ile akıllarda yer eden bölge, Adana – Sinop uçak bileti ile Adana üzerinden kolayca ulaşılabilecek bir şehirdir. Adana uçak bileti ya da Sinop uçak bileti satın almak istediğiniz anda ise hemen uçak bileti satın alıp bavul hazırlığına başlayabilirsiniz. Uçak bileti satın almanın uğraştırıcı olduğunu düşünüyorsanız, bu kez www.ucakbileti.com.tr üzerinden biletinizi satın alın. Aslında bu işlemin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz ve çok daha düşük ücretler karşılığında uçak bileti satın alabileceksiniz.

Sinop Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Sinop’un ulaşımında önemli bir yere sahip olan Sinop Havalimanı, şehrin merkezine sadece 8 km uzaklıkta bulunması sebebi ile de son derece caziptir. 1993 yılında ilk uçuşunu gerçekleştirmiş olan havalimanı, 2001 yılında kapatılmışsa da 2008 yılında yeniden hava trafiğine açılmıştır. Bugün özellikle Türk Hava Yolları seferleri ile bölge büyük kentlere bağlanmaktadır. Havalimanı sivil nitelikli olmakla birlikte, dış hatlar seferlerine de açık durumdadır. Çevre merkezlerden ulaşım için ise Türk Hava Yolları servisleri tercih edebileceğiniz en iyi seçenek olur. Diğer taraftan taksi de iyi bir seçimdir. Araç kiralama ise kent genelinde konforlu ve hızlı bir ulaşım için önerilen ulaşım şeklidir.

Sinop Hakkında Genel Bilgiler

Uzun bir süre boyunca ulaşım sorunları ile boğuşmuş ve son yıllarda bu anlamda rahatlamış olan Sinop, ülkemizin en kuzey noktası olarak muhteşem manzaralara sahiptir. Tarihte sürekli bir liman kenti özelliği göstermiş olan bu topraklar, aslında bugüne gelene kadar çok büyük bir değişiklik göstermemiştir. Sınırlarını korumuş olmakla birlikte, tarihi kalıntılarını da bir oranda korumayı başarmıştır. Antik çağdan bugüne önem taşımış olan bölge, bugün tarihi ve doğal güzellikleri ile gezmekten keyif alacağınız bir kent niteliğine sahip. Karadeniz bölgesinin bir parçası olan şehir özellikle yaz aylarında rahatlıkla ziyaret edilebilir. Dilerseniz bahar aylarını da tercih edebilirsiniz.

Sinop’un Gezilecek Yerleri

Hamsilos Koyu

Halk arasında Türkiye’nin tek fiyordu olarak bilinen Hamsilos, aslında buzul aşındırması sonucu oluşmuş bir doğal yapıdır. Bu nokta günün her saati eşsiz bir manzaraya sahip olduğu için ziyaret etmekten hoşlanacağınız bir gezi durağı olarak nitelendirilebilir. Hamsilos Koyu ‘nu görmeden yapılacak bir Sinop gezisi, kesinlikle eksik kalmış olacaktır. Bu sebeple bir de Karadeniz’e bu noktadan bakın diyoruz.

Tarihi Sinop Cezaevi

Tarihi Sinop Cezaevi, 1999 yılı itibariyle ziyaretçilere açılmış ve bir müze haline gelmiştir. Üç tarafı deniz ile çevrili tarihi bir kale olan bu cezaevi, bugün ülkemizin en ilgi çeken turistik duraklarından biridir. Bu sebeple de Sinop’a gelenlere önerilen bir nokta olduğunu söyleyebiliriz. Siz de dilerseniz, kentte yapacağınız gezinizin bir kısmını Tarihi Sinop Cezaevi’ne ayırabilirsiniz.

Sinop Yarımadası

Sinop her zaman ülkemizin en kuzey noktası olarak nitelenir. Sinop’un en kuzey noktası ise Sinop Yarımadası ’nda yer alan İnceburun’dur. Hayranlık uyandıran manzaralar ile çevrili olan yarımada, hem gün doğumu hem de gün batımında muhteşem bir hal alıyor. Özellikle yaz aylarında bu nokta adeta turist akınına uğruyor. Eğer yaz aylarında kente gitmeyi düşünüyorsanız, özellikle Sinop Yarımadası’nı görmelisiniz. Etkisinden kolayca çıkamayacağınız büyüleyici bir kuzey manzarası burada sizi bekliyor olacak. Unutulmaz olacağına da şüphe yok. Siz de gezi programınızı yaparken, olmazsa olmaz olarak niteleyebileceğimiz bu üç noktayı listenize alın.