Dil Seçiniz

Ucuz İzmir Uçak Bileti

İzmir ile ilgili merak ettiklerinizi aşağıdaki makalede bulabilir. Ucuz izmir uçak bileti almak için ucakbileti.com.tr'yi tercih edebilirsiniz.

İzmir Hava Durumu

  İzmir Gezi Rehberi

  Ege' nin incisi olarak adlandırılan İzmir, Cumhuriyet dönemine kadar pek çok medeniyete tanıklık etmiş bir şehirdir. Ülkemizin en büyük ve nüfus olarak kalabalık 3. cü ili olan İzmir, Ege bölgesinin tam ortasında yer alan, Anadolu yarımadasının batısında bulunan ve İzmir Körfezini çevreleyen bir şehir olmaktadır. Şehrin tarihçesine gelince bu topraklarda ilk olarak Parlak dönem olarak adlandırıldığımız ilk yaşam izlerinin görüldüğü bir süreçten bahsedebiliriz. Bir süre Gerileme dönemi içerisinde olan günümüzün  İzmir şehri, MÖ 133 VE MS. 395 yıllarına kadar Roma İmparatorluğu himayesinde yer alan bir toprak parçasıydı. Bunu zaman içerisinde parçalanan Doğu Roma İmparatorluğu izlemektedir. Ardından ise bu topraklar Osmanlı İmparatorluğu hüküm sürmeye başlamış ve bunu ta ki Cumhuriyet dönemine kadar getirmektedir. Günümüzde de Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan en değerli ve önemli illerimizden biri olmaya devam etmektedir. Pek çok kültürel, etnik, dil, din, ırk ve mezhebi bir arada barındıran ve asırlardan beri mozaik olmayı başarmış bu şehir, elit yaşam standartları ile ülkemizin en çağdaş yerleşim yerlerinden biri olmayı da başarmıştır.

  Gezilebilecek Yerler

  Ege' nin incisi olarak adlandırılan İzmir, Cumhuriyet dönemine kadar pek çok medeniyete tanıklık etmiş bir şehirdir. Ülkemizin en büyük ve nüfus olarak kalabalık 3. cü ili olan İzmir, Ege bölgesinin tam ortasında yer alan, Anadolu yarımadasının batısında bulunan ve İzmir Körfezini çevreleyen bir şehir olmaktadır. Şehrin tarihçesine gelince bu topraklarda ilk olarak Parlak dönem olarak adlandırıldığımız ilk yaşam izlerinin görüldüğü bir süreçten bahsedebiliriz. Bir süre Gerileme dönemi içerisinde olan günümüzün İzmir şehri, MÖ 133 VE MS. 395 yıllarına kadar Roma İmparatorluğu himayesinde yer alan bir toprak parçasıydı. Bunu zaman içerisinde parçalanan Doğu Roma İmparatorluğu izlemektedir. Ardından ise bu topraklar Osmanlı İmparatorluğu hüküm sürmeye başlamış ve bunu ta ki Cumhuriyet dönemine kadar getirmektedir. Günümüzde de Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan en değerli ve önemli illerimizden biri olmaya devam etmektedir. Pek çok kültürel, etnik, dil, din, ırk ve mezhebi bir arada barındıran ve asırlardan beri mozaik olmayı başarmış bu şehir, elit yaşam standartları ile ülkemizin en çağdaş yerleşim yerlerinden biri olmayı da başarmıştır.

  Şehrin Coğrafik Konumu

  İzmir, ülkemizin en batısında yer alan ve Ege Denizine sınırı olan bir ilimizdir. Firmamız aracılığı ile her an sizde uçuş firmalarının uyguladığı kampanya ve indirimlerle uçak bileti alarak buraya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Doğu tarafında Manisa' nın komşuluk yaptığı ilimizde, Güneyde Aydın, Kuzeyde ise Balıkesir komşuluk yapmaktadır. İl sınırlarını gören bir diğer komşu yer ise Yunanistan olmaktadır. Yunanistan' ın Kuzey Ege Adaları' nın coğrafi bölgede kendilerine yer bulduklarını da söylemek isteriz. Şehrin olası savaş durumlarında güvenliğini sağlamak için Balıkesir' de bulunan 9. ana jet sahasından kalkan f-16' lar sağlamaktadır. Deniz ile iç içe olan bu ilimiz, en iyi yaşanılası bir coğrafi konuma sahip olma özelliğini de fazlasıyla taşımaktadır.

  İklim ve Bitki Örtüsü

  İzmir ili sınırlarında hüküm süren Akdeniz iklimi egemenliğidir. Yazları son derece yüksek sıcaklıklar ve kuraklıklarla geçerken, kışları da ılık bir hava olmasına rağmen sık sık yağışlar görülebilmektedir. Sıfırın altında bir sıcaklık derecesi görmeniz neredeyse tüm yıl boyunca imkânsız olmaktadır. Bu zamana kadar 365 gün içerisinde en fazla 10 gün böyle bir soğuklukla karşılaşıldığı termometrelere yansımıştır. Senenin hemen hemen 3' de 1' i kadar gününde de sıcaklıkların + 30 derece olduğu tespit edilmektedir. Sadece hava değil, aynı zamanda denizin de sıcaklık oranının yüksek olduğunu ifade etmeliyiz. Deniz suyu ortalama sıcaklık değeri de 4 18,5 olarak söylenebilir. Eğer sıcağı seven bir kişiyseniz rahat bir şekilde burada yaşamınızı sürdürebilir ve idame ettirebilirsiniz.
  Bitki örtüsü ise Maki himayesi altında, kuraklığa dayanıklı olan ağaç örtüsünden meydana gelmiştir. tesbih, zeytin, kermes meşesi ve benzeri ağaçların şehrin dağlık alanlarını kapladığını sizlere rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu şehirde ormanlık alanların, il arazisinin kapladığı alanın hemen hemen yarısı olduğunu da yeri gelmişken söylemek istiyoruz. Bizden Uçak bileti alarak bu doğa harikası yerleri görebilirsiniz.

  Kültür ve Eğlence

  İzmir, kültür ve eğlencenin de başkenti olmaktadır. Pek çok tiyatro okul ve salonu, opera binası, açık hava konserlerinin yapıldığı tarihi kalıntılar, eşsiz bir doğa ve çok daha fazlası için sizde gezeceğiniz yer bulabileceğinizi unutmayınız. Bizim sitemiz aracılığı ile alacağınız Ucuz uçak bileti sonrası ve şehre ulaşımın akabinde kafanızı dinleyebileceğiniz sahil kenarları, buralarda yer alan cafe, bistro ve restaurantlar ile eşsiz yemek kültürlerinin de tadına bakmayı başarabilirsiniz. Eğer sınırsız bir eğlence istiyorsanız İzmir gecelerinin gündüz ne kadar hareketli ve canlısı ise, bu zamanlarında bir o kadar hızlı olduğunu hatırlatalım. Canlı müziğin olduğu işletmeler, barlar ve çok daha fazla aktivite seçenekleri hiç şüphesiz sizleri beklemektedir.

  Yeme İçme

  Zeytin yetiştiricilerin zirve yaptığı bu ilimizde, sofralarda ağırlıklı olarak zeytinyağlı yemek çeşitlerini görmemizin mümkün olduğunu sizlere belirtelim. Bunun haricinde meze çeşitleri bakımdan da son derece geniş bir alternatif ağına sahip olduğunu da söylemek istiyoruz. İzmir için klasik bir mutfak repertuarından bahsetmemiz asla söz konusu olamaz. Çünkü bu topraklarda Osmanlı yemek kültürünün birbirinden eşsiz lezzetleri kendilerine yer bulduğu gibi, Ermeni, Rum, Musevi, İtalyan ve Fransız mutfak esintilerini görebilmeniz de son derece mümkün olabilmektedir. Farklı damak tatları sayesinde sizde bu şehirde bulunduğunuz süre zarfında birbirinden harika yemek seçenekleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda Denizin olduğu yerde olmazsa olmaz olan Balık ürünlerinin de sizi fazlası ile mest edeceğini aklınızdan çıkarmayınız. Pek çok Balık ürünü ve yemeği ve buna bağlı olarak birçok otlarla yapılmış salatalarının da meşhur olduğunu siz değerli okurlarımıza ifade etmek istiyoruz. Bu eşsiz ve birbirinden yemekleri tatmak içinde İzmir Uçak bileti alımlarınızı sitemiz üzerinden anında yapabilirsiniz.

  Şehir Hava Alanı Hakkında Bilgi

  Ucuz uçak bileti fiyatları sayesinde uçuşunuzu yapabileceğiniz hava alanı hakkında da sizlere bilgi vermek istiyoruz. Şehrin kullanılan 1987 yılında açılmış olan ve Türkiye Cumhuriyeti eski Başbakanlarından rahmetli Adnan Menderes' in adını taşıyan bu hava alanı, pek çok ulusal ve uluslararası arenada uçuş yapabilme potansiyeline sahip olmaktadır. 2013 verileri ele alındığında yıllık yaklaşık 9 milyon kişinin buradan uçuş gerçekleştirdiği bilinmektedir. Dolayısı ile aktif bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir. Adnan Menderes Havalimanı, 2008 yılında 'En çevreci liman' unvanına layık görülmüştür. 2010 yılında ise ACI Europe tarafından ilke kez verilmiş olan 'Eko-İnovasyon' ödülünü almış bulunmaktadır.

  Şehir sınırları içerisinde askeri amaçlarla kullanılan ve bu yönde ki uçuşların yapıldığı Çiğli Hava Üssü' de yer almaktadır. Özel ve ticari uçuş eğitim faaliyetlerinin yapıldığı, paraşütle atlama organizasyonların düzenlendiği yer ise 1993 yılında açılmış olan Selçuk- Efes Havalimanı olmaktadır. Hemen İzmir Uçak bileti alımında sizlere hizmet veren web adresimiz üzerinden rezervasyon işlemlerinizi yaparak sizde ülkenin dört bir köşesinden bu güzide ilimize gidebilir ve ne denli doğru bir seçim yapmış olduğunuzu bizzat görmeyi başarabilirsiniz.

  İzmir Uçak bileti uygun fiyatlarla www.ucakbileti.com.tr'de

  DEVAMINI OKU

  İzmir Promosyon Uçak Bileti

  Nüfus Para Birimi Promosyon Uçak Bileti
  Her şey dahil
  Gidiş - Dönüş
  4.061.074 TL 49,99 TL
  Başlayan fiyatlarla

  İzmir Uçuş Haritası

  Yorumlar (22)

  cuneyt bayır

  işe yarar bilgiler :))

  nilbahar

  tatilde yazınızın faydasını gördük :)

  nazlı

  :)

  gamze ışık

  güzel makale

  gamze

  izmir çok sıcak şu an tatil için ideal yaz gelmeden yazı açtık biz:)

  hikmet

  teşekkürler

  nihale

  Bebek yolcularda ne kadar indirim oluyor?

  adnan

  İzmir uçak bileti için promosyon, indirim var mı?

  cengiz

  Alacatı resmi çok güzel :)

  necati

  Selamlar, İzmir havalimanından çeşme ne kadar servis ücreti var bir kişi için öğrenebilir miyim?

  züleyha

  Siteye koymuş olduğunuz hava durumu gadget'ından sadece 5 günün tahminini görebiliyoruz bir hafta sonrasının da görebilmek güzel olurdu çünkü bilet aldığımızda bir hafta hatta iki hafta sonraya alabiliyoruz

  nalan

  Oldukça güzel yazılmış yazılar elinize sağlık tatilde çok faydasını gördük

  alp

  İzmir boyalık plajını tek geçerim :))

  hatice

  İzmirde verdiğiniz bilgilerin faydasını gördük, yazıları kaleme alan arkadaşın ellerine sağlık

  nagehan

  Özellikle çeşme yazınız çok işimize yaradı tatilde :))

  hakan

  İçerikler oldukça güzel ve bilgilendirici

  kimliksiz

  İzmir'de şubeniz var mı? yoksa sadece internet üzerinden mi bilet satmaktasınız?Tsk

  can hayat

  İzmir havalimanından şehir merkezine servis bulunuyor mu? Bulunmuyorsa taksi ortalama ne kadar yazar?

  necati yılmaz

  Promosyonlu uçak bileti var mı? Toplu satın alma yapacağım. Tsk

  Hakan ateş

  Yazı güzel ama şunlara bir de resim ekleseniz..

  Hasan Sözmez

  Selamlar;Pegasus uçak bileti satışı var mı izmir için ?Tsk

  Emre Yalçın

  Uçak biletinin ücretinin havale ile ödeme imkanımız varmı ?

  Yorum Gönder