Dil Seçiniz

Gaziemir İlçesinin Gezilecek Yerleri | İzmir Uçak Bileti

Güzel Şehir İzmir’in büyük ilçelerinden biri de Gaziemir’dir. Gaziemir'e gitmek için ihtiyacınız olan İzmir uçak bileti en uygun fiyatlarla ucakbileti.com.tr 'den alınabilir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Gaziemir İlçesinin Gezilecek Yerleri

  Güzel Şehir İzmir’in büyük ilçelerinden biri de Gaziemir’dir. Kenti keşfederken mutlaka bu sokaklara da düşecektir yolunuz. Ancak hazırladığımız liste sayesinde, önemli ziyaret noktalarını atlamadan Gaziemir gezinizi tamamlayabilirsiniz. Gaziemir’de çok fazla tarihi gezi alanı olmasa da genel itibariyle sokakları ve atmosferi itibariyle sıcak bir bölgedir.

  1. Bakla Tepe

  Menderes ilçesine yakın bir konumda bulunan Bakla Tepe, Bulgurca köyü sınırları içerisinde bulunur. Eski bir yerleşim alanı olan bölge, kazı çalışmalarının yapılması ile çok sayıda kalıntısını gün yüzüne çıkarmıştır. Çok sayıda tarihi çanak, seramik ve kâse gibi kalıntıların bulunduğu antik alan turistlerin ilgi gösterdiği bir ziyaret noktasıdır. Tarihi gezilerden hoşlananlar İzmir uçak bileti alıp, kısa sürede bu bölgeye ulaşabilir.

  2. Klaros Antik Kenti

  Klaros Antik Kenti, bu bölgede en çok ziyaretçi alan yerlerden biridir. Menderes’e yakınlığı ile Menderes gezi listesinde de yer alan antik alan, İyon kentlerinden birinin kalıntılarına sahiptir. Klaros Antik Kenti’nin yaşadığı dönemde bir kehanet merkezi olduğu bilinmektedir. Buna bağlı olarak kutsal kabul edilmiş, özel bir yerleşim alanı olarak tarih kaynaklarında yer almaktadır. Yapılan kazı çalışmalarının verdiği sonuçlara göre, Klaros Antik Kenti, İ.Ö. 7. Yüzyılda yaşamıştır. Tarih ile özellikle de Ege ve Akdeniz’in antik kentleri ile ilgileniyorsanız, İzmir uçak bileti alarak bu bölgeye gelebilir, keyifli bir gezi gerçekleştirebilirsiniz.

  3. Kolophon Antik Kenti

  Gümüldür mevkii yakınlarında yer alan Kolophon Antik Kenti, İyon kentlerinden bir diğeridir. Diğer İyon kentlerinden ayrılan özelliği ile önemli antik kentlerden biri olarak bilinmektedir. Kolophon Antik Kenti, denize kıyısı bulunmayan tek İyon kenti olma özelliğine sahiptir. Buna karşın kent, yaşadığı dönemde güçlü donanması ile dikkat çekmiştir. Aslında Gaziemir ilçe merkezine biraz uzak bir konuma sahiptir. Ancak, önemli bir kalıntı bölgesi olduğu için mutlaka görülmelidir. İzmir uçak bileti alıp yola çıktıktan sonra, 1-2 saat içinde ulaşabileceğiniz bu alan, ayrıca size harika fotoğraflar verecektir.

  4. Hasan Ağa Bahçesi

  Bölgenin en yakın ve geniş yeşil alan bölgesi olan Hasan Ağa Bahçesi, özellikle yürüyüş ve sabah sporları için çok idealdir. Bahçe kapsamında çocuklar için oyun alanları, yürüyüş parkuru ve oturma alanları bulunmaktadır. Bölgenin oksijen deposu olan yeşil alan, dinlenme ve şehrin huzurunu hissetme noktası olarak nitelenebilir. Bu sebeple gezinize mola verdiğinizde, burada soluklanabilirsiniz.

  5. Forbes Sevgi Yolu

  Gaziemir çevresinde yer alan Forbes Sevgi Yolu, Hasan Ağa Bahçesinden sonra ikinci dinlenme alanı olarak nitelenebilir. Burası yeşili, temiz havası ve dinlenme alanları ile bir huzur noktasıdır. Çocuklar için oyun ve eğlence alanlarının yanında, yetişkinler için de ideal bir dinlenme noktasıdır. Gezinize ara verdiğinizde, Forbes Sevgi Yolu’nda soluklanabilirsiniz. İzmir uçak bileti bulmanın kolaylığı sayesinde, ideal bir gezi noktası olan Gaziemir’i mutlaka görmelisiniz. Üstelik İstanbul üzerinden yapacağınız İzmir yolculuğunuz sadece 1 saat sürmektedir. Dolayısıyla ilçeyi keşfedip, Forbes Sevgi Yolu’nda dinlenmek size oldukça yakın.

  Gaziemir’e Nasıl Gidilir?

  İzmir’in Gaziemir ilçesi, havalimanından ulaşımın son derece kolay sağlandığı bir konuma sahiptir. İzmir uçak bileti alarak, İstanbul üzerinden kente ulaşmanız sadece 1 saat sürmektedir. Gaziemir ise Adnan Menderes Havalimanı’na 4 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Havalimanından hareket eden otobüsleri kullanarak kısa sürede ilçeye ulaşabilirsiniz. Görüldüğü üzere, kente ulaşım ve keyifli bir gezi sadece İzmir uçak bileti alıp, küçük bir valiz hazırlamanıza bakıyor. Ayrıca en uygun fiyatlı İzmir uçak bileti www.ucakbileti.com.tr üzerinden alınabilir. 

  Yorum Gönder