Dil Seçiniz

Dikili'nin Gezilecek Yerleri

Midilli Adası’nın tam karşısında yer alan Dikili, tertemiz denizi ve doğası ile eşsiz bir güzelliktir. İzmir uçak bileti için www.ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Dikili’nin Gezilecek Yerleri

  Midilli Adası’nın tam karşısında yer alan Dikili, tertemiz denizi ve doğası ile eşsiz bir güzelliktir. Yazları geçirmek için inanılmaz bir seçenek olarak değerlendirebilirsiniz bu bölgeyi. Üstelik doğasının yanında, tarihi alanları ile birlikte çeşitliliği olan bir gezi sunmaktadır. İzmir’in kolay ulaşılabilir bir kent olması sebebiyle, tatil planlarınızı yaparken Dikili’yi de göz önünde bulundurmalısınız.

  1. Bademli Ilıcası

  Dikili’nin Bademli köyünde yer alan ılıca, önceleri Aiolis Ilıcası olarak bilinirmiş. Bugün zeytinlikler arasından geçerek ulaşılabilen ılıca, turizm açısından önem arz eden bir noktadır. Antik dönemlerden bu yana var olan ılıca, bölgenin sit alanı ilan edilmesi sebebiyle, yoğun yapılaşma ile boğulmamış ve doğallığını korumuştur. Bademli ılıcasının suyu 65 derece sıcaklığa sahipken, denizde ise bu sıcaklık 45 derece seviyesindedir. Şifalı ve keyifli zaman geçirmek için, İzmir uçak bileti alarak, Dikili’ye ulaşabilirsiniz.

  2. Atarneus Antik Kenti

  Atarneus Antik Kenti, M.Ö. 4000’li yıllara dayanan bir tarihe sahiptir. Çok sayıda sıcak su kaynağı ve pınara sahip olması ile bilinen önemli bir yerleşimdir. Bu özelliği ile ana tanrıça kaynağı anlamına gelen Antarneus adını almıştır. Akalılar tarafından kurulduğu sanılan antik kentin, Pergamon’dan daha büyük olduğuna dair bilgiler de mevcuttur. Tarihe, arkeolojiye ve kültürel değerlere ilgi duyuyorsanız, İzmir uçak bileti alarak, kısa bir yolculuğun ardından bu bölgeyi ziyaret edebilir, harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

  3. Çandarlı Kalesi

  Çandarlı, Amazon kadın savaşçılarının hâkim olduğu bir sahil bölgesidir. Bu bölgede, günümüze kadar ulaşmış en sağlam yapı olan Çandarlı Kalesi, bugün de ziyarete açıktır ve bölgenin en ilgi çekici yapısıdır. Çandarlı Kalesi’nin yapım tarihine dair net bir bilgi bulunmasa da, tarih boyunca birçok kez ciddi hasarlar alıp, onarıldığı bilinmektedir. Tarih için önemli bir delil ve yapı olan kaleyi görmek için erkenden İzmir uçak bileti araştırmasına başlamalı v e İzmir gezinize burayı da dâhil etmelisiniz.

  4. Pitane Antik Kenti

  Çandarlı Beldesi sınırları içerisinde yer alan Pitane Antik Kenti, bölgenin önemli tarihi alanlarından biridir. Kent hakkında bilinen tek gerçek, Helen öncesine uzanan bir tarihinin olduğudur. Bunun dışında kesin bir bilgiye ulaşılamamıştır. Bununla birlikte arkeolojiye ve antik kalıntılara ilgi duyan tatilcilerin uğramadan geçmediği bir noktadır. İstanbul’dan İzmir uçak bileti alıp yola çıktıktan sonra, toplamda 2 – 3 saatlik bir yolculuğun ardından ulaşabileceğiniz Dikili, doğa ve tarihin bir arada olduğu bir tatil seçeneğidir.

  5. Nebiler Şelalesi

  Nebiler şelalesi, bakir bir doğanın içerisinde, son derece korunmuş bir alanda yer almaktadır. Müdahalede bulunulmamış alan adeta bir huzur kaynağıdır. Etraftaki mağaralar ve yaşlı ağaçlar ile bir kartpostalı andırmaktadır. Dikili de kesinlikle gidilmesi gereken yerlerden biri olması da bu sebeptendir.

  6. Garip Adası

  Garip adası, insanı büyüleyen, Ege’nin tüm güzelliğini bir araya toplamış olan bir noktadır. Burada hissedeceğiniz huzur, ömrünüzü burada geçirme isteğine dönüşebilir. Sessizliği ve sakinliği ile harika bir tatil noktası olarak değerlendirebilirsiniz. Buraya İzmir uçak bileti alıp kente ulaşarak, oradan da kara yolu ile devam ederek ulaşabilirsiniz.

  Dikili’ye Nasıl Gidilir?

  Dikili, havayolu ulaşımının sağladığı kolaylıklar ile son derece cazip bir seyahat rotası haline gelmiştir. İstanbul üzerinden, İzmir uçak bileti alarak kentin havalimanına sadece 1 saatlik bir yolculuk ile ulaşılabilmektedir. Havalimanından ise Dikiliye karayolu ile 1 saat 40 dakika kadar sürecek bir yolculuk yapmanız gerekmektedir. En uygun İzmir uçak bileti ise www.ucakbileti.com.tr ‘den alınabilmektedir. 

  Yorum Gönder