Dil Seçiniz

Tekirdağ Ucuz Uçak Bileti

Tekirdağ önemli cami eserleri, ünlü köftesi ile sizleri bekliyor. Tekirdağ uçak bileti en uygun fiyatlarla ucakbileti.com.tr 'de.

Tekirdağ Hava Durumu

  Tekirdağ Gezi Rehberi

  Tekirdağ'ın merkezinde bir gezgine hitap eden en önemli eser Ertuğrul Mahallesi Mimar Sinan Caddasi üzerinde yer alan Rüstem Paşa Cami'dir. 1554 yılında sadrazam Damat Rüstem tarafından Mimar Sinan'a yaptırılan eser Tekirdağ'ın en güzel camisidir. Giriş kapısı ceviz ağacı üzerinde fildişi kakmalı olan eserin kapı ve pencere kanatları geometrik motiflerle bezenmiştir. bahçedeki yuvarlak beş sutunlu mermer şadırvan Abdülmecit zamanında ilave edilmiştir. Caminin doğusunda yıkık halde duran kütüphane, hamam ve medreseden yapının bir küllüye olarak inşa edildiği anlaşılıyor. Batınısında bulunan altı kübbeli Bedesten ise 1965 yılında Vakıflar Genel Müdürüğü'nce restore edilmiştir. 

  Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1521 yılında yaptırılan Süleymaniye Cami Mehmet Paşa tarafından 1539 yılında yaptırılan Ayaz Paşa Cami, Güzelce Hasan tarafından yaptırılan Güzelce Hasan Bey Cami, Turhaboğu Ömer Bey tarafından 1494 yılında yaptırılan Turhanoğlu Ömer Bey ami, Hacerzade İbrahim Bey tarafından yaptırılan Taşoğlu Cami ve kent merkezindeki Orta, Eski, Softaoğlui Hasanefendi, Yusufağa, Mirliva, Hüseyin Paşa Camileri Tekirdağ'ın diğer kıymetli eserleridir.  Hüseyin Paşa Cami ters T planı ve beş kubbeli son cemaat yeri ile erken Osmanlı mimarisinin Tekirdağ'daki en güzel örneklerinden biridir. 

  Tekirdağ'ın Çorlu ve Çerkezköy ilçeleri sanayi üretim üssü haline gelmiştir. Marmara ise malesef çok hoş kıyılara sahip olmasına karşın çok kirli bir durumdadır. Yine de çok sayıda tur operatörü gezelim görelim anlayışı ile Tekirdağ'ın 60km batısındaki Şarköy e Mürefte ye haftasonu turları düzenlemektedir. Uçmakdere ve Kalamış köyleri de çarpıcı coğrafyaları ve bakir doğası sebebiyle yıldızı parlayan köylerdir. Yöredeki bağların ve Tekirdağ kırsalındaki ayçiceği tarlalarının bahar aylarındaki göz kamaştırıcı güzelliğini de söylemeden geçmeyelim. 

  Tekirdağ'ın mesire yerleri arasında Ataturk Orman Korusu, Kumbağ Orman İçi Dinlenme Tesisleri, Laledere Merkezi Yeri, Çamlıköy önemli noktalar olarak gösterilebilir.  

  Tekirdağ uçak bileti uygun fiyatlarla www.ucakbileti.com.tr'de Sizde vakit kaybetmeden uçak bileti alıp, bu müthiş kentin tadını çıkartın. 

  Tekirdağ Promosyon Uçak Bileti

  Nüfus Para Birimi Promosyon Uçak Bileti
  Her şey dahil
  Gidiş - Dönüş
  2 TL 99,00 TL
  Başlayan fiyatlarla

  Tekirdağ Uçuş Haritası

  Yorum Gönder