Dil Seçiniz

Adana – Giresun Uçak Bileti

Karadeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Giresun’a Adana üzerinden ulaşmak için geçmişte olduğu gibi otobüs bileti satın almanı gerekmiyor. Adana – Giresun uçak bileti satın alıp, kısa bir hazırlığın ardından derhal yola çıkabilirsiniz. Uçakların konforu, havalimanlarının sayısının artışı gibi durumlar sebebi ile artık yurt içinde hava yolu ulaşımının günden güne daha da yaygınlaştığı görülmektedir. Uçak bileti alımında ise www.ucakbileti.com.tr sayesinde işiniz kolaylaşıyor. Adana uçak bileti ya da Giresun uçak bileti satın alacaksanız, öncelikle sistem üzerinden istediğiniz saat, tarih ve güzergâhtaki bileti bulabilir, sonra da hızlı ve güvenli olarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ordu  - Giresun Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Yakın zamanda, 2015 yılı içerisinde inşa edilmiş olan Ordu – Giresun Havalimanı, sadece Giresun ve Ordu değil çevre merkezlere de ulaşım hizmeti vermektedir. Bölgenin şehirlerarası ulaşımında oldukça etkili olan ve buna bağlı olarak yoğun bir hava trafiğine sahip olan tesis, mimarisi ile de dikkatleri çekiyor. Türkiye’de ve de Avrupa’da bir ilk olarak denize dolgu yöntemi ile inşa edilmiş olan havalimanı, sivil özelliklidir ve iç hatlarda hizmet verir. Diğer taraftan hac dönemlerinde geçici hava hudut kapısı ilan edilmektedir. Giresun’un merkezine ortalama 28 km uzakta olan havalimanı, Ordu’nun merkezine de 16 km uzaklıktadır yani her iki kent için de oldukça cazip bir konuma sahiptir. Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerini tercih ederek havalimanına ulaşmanız mümkündür.

Giresun Hakkında Genel Bilgiler

Fındığı ile hem yurt içinde hem de yurt dışında ünlü olan Giresun, Karadeniz Bölgesi’nin en kıymetli kentlerinden biridir. Bölge halkının büyük bir bölümü Çepniler’den oluşurken, Osmanlı döneminde de Vilayet-i Çepni olarak anıldığı bilinmektedir. Cumhuriyet dönemi ile birlikte, tarih kitaplarında daha da fazla yer edinmiş olan Samsun, iklim özellikleri ile Karadeniz bölgesinin karakteristik niteliğini göstermektedir. Dolayısıyla turistik gezi planlayanların yaz ayları öncelikli olmak üzere, bahar aylarında gezilerini gerçekleştirmesini önermekteyiz. Böylece yeşilin her tonunu görebileceğiniz doğa güzellikleri, sizi en güzel hali ile karşılayacak.

Giresun’un Gezilecek Yerleri

Paşakonağı Yaylası

Giresun’un yeşil alanlarını görmek ve eşsiz havasını solumak için tercih edebileceğiniz bölgelerden biridir Paşakonağı Yaylası. Yayla size muhteşem kareler sunarken, huzurlu zaman geçirmeniz için de harika bir seçimdir. Piknik yapmak, uzun doğa yürüyüşleri yapmak ve fotoğraf çekmek için siz de Giresun’un Paşakonağı Yaylasını ziyaret edebilirsiniz.

Giresun Müzesi

Giresun Müzesi, sahip olduğu ve ziyarete açtığı değerler kadar değerli ve tarihi bir binada yer alır. 18. Yüzyılda inşa edilmiş yapılardan biri olan Gogora Kilisesi, 1923 yılına kadar da bu özelliği ile varlığı korumuştur. Kiliseyi ziyaret ettiğinizde hem tarihi bir yapıyı inceleme fırsatı bulacaksınız hem de sahip olduğu Tunç Çağı, Hititliler, Roma, Bizans ve benzeri dönemlerin eserlerini görebileceksiniz. Merkezi konumu da Giresun Müzesi ’ni turistlerin ilk duraklarından biri haline getirmektedir. Siz de mutlaka programınıza dâhil etmelisiniz.

Giresun Kalesi

Karadeniz bölgesinin en çok ilgi gören şehirlerinden biridir Giresun. Yaylaları gibi doğal güzellikleri, farklı dönemlere ait tarihi yapılar ve kültür merkezleri kente gelen yerli ve yabancı turistler için ilgi çekici gezi durakları haline gelmiştir. Giresun Kalesi ise tarihten hoşlananlar için ilk durak olabilir. Kenti gören bir tepe üzerinde bulunan kale, heybetli bir görünüme sahiptir. Kale içerisinde farklı dönemlerde yerel halk tarafından etkinlikler düzenlenmektedir ve adeta bir şenlik alanı yaratılmaktadır. Tarih ve eğlenceyi bir arada yakalamak için yaz aylarını tercih edebilirsiniz.