Dil Seçiniz

Adana Ucuz Uçak Bileti

Adana için ucuz uçak bileti satın almak ve Adana hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için detaylar ucakbileti.com.tr sayfasında!

Adana Hava Durumu

  Adana Şehir Rehberi

  Türkiye' nin en büyük altıncı ili olarak bilinen Adana' nın nüfusu, 2013 yılında yapılan sayım sonucunda 2.150.000' e yaklaştığı söylenmiştir. Seyhan nehrinin üzerinde bulunan bu şehrimizin tarihçesi ise antik döneme kadar uzanmaktadır. Yapılan araştırmalarda milattan önce 6000 yılına kadar yaşamsal izler ve kalıntıların arkeolojik çalışmalar neticesinde bulunduğunu da siz değerli ziyaretçilerimize söylemek isteriz. Bu ilimizin Antik Kilikyabölgesi diye adlandırılan bu yerin en önemli yaşam alanlarından iri olduğu da o zaman için bilinen bir gerçektir.

  Sayısız medeniyet beşiğinin topraklarda hüküm sürdüğü Adana, Hititler' den Osmanlı' ya kadar uzaman sayısız medeniyetin hüküm sürdüğü bir yer olmaktadır. Yapılan tarihi detaylı araştırmalar neticesinde, yontma taş devrinden itibaren burada yaşamın var olduğu ve ilkel bir yaşam başlangıcının gerçekleştiği de elde edilen sonuçlar neticesinde tespit edilmiştir. Orta Çağ dönemi, yani 7. yüzyılda da şehir Arapların himayesi altına girmiştir. Ancak 964 yılı geldiğinde Adana, Bizanslılar tarafından bir kez daha ele alınmış ve 1071 yılına kadar da bu medeniyetin hükmü altında kalmıştır. Ancak bu sene içerisinde Selçuklular, Bizans İmparatorluğunun büyük bir kısmını yenilgiye uğratmış ve böylece Adana' nın yönetimini de ellerine almıştırlar.

  1. Dünya savaşı başladığında bu bölge Fransızlar tarafından işgal edildi. Ancak Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları Kurtuluş savaşı sonrasında yapılan diploması ve anlaşma ile 1921 yılında Fransanın bu topraklardan gitmesi sağlanmıştır. Böylesine tarihi bir miras olan şehrimizi, internet üzerinden ve sitemiz yardımı ile alacağınız en uygun uçak bileti fırsatları ile sizlerde hemen gerçekleştirebilirsiniz.

  Şehrin Coğrafik Konumu

  Bu şehrimiz anadolu yarımadasının güneyinde yer alan ve Toros dağları boyunca uzanan bir yerleşim yerimiz olmaktadır. Akdeniz bölgesi sınırları içerisinde yer alan şehrimizin Çukurova olarak bilinen, eskiden Kilikya olarak adlandırılan bölgeye de giriş kapısı hizmeti verdiğini ifade edelim. Rakım şehrin en yüksek seviyesinde 4000 metreye ulaşır ve bu da sıcaklığın düşmesi anlamına gelmektedir. Adana' nın kuzeyinde hidroelektrik santrali bulunmaktadır.

  Burası 1956 yılında tamamlanan Seyah haznesi ile bütün oluşturan bir elektrik üretim merkezi olarakta bilinmektedir. Şehrin komşuları hakkında da sizlere bilgiler verelim. Doğusunda Osmaniye, batısında Mersin, Kuzeybatısında Niğde, kuzeyinde Kayseri, kuzeydoğusunda Kahramanmaraş, güneydoğusunda Hatay illeri ve güney bölgesinde de Akdeniz ile çevrili olduğunu söyleyelim. Yani Adana uçak bileti alıp bu bölgeye seyahat gerçekleştirdiğiniz de her yönden birçok tarihi dokuyu görme fırsatını bulacağınız komşu illere de geçiş yapabilirsiniz.

  İklim ve Bitki Örtüsü

  Adana yaz ve kış aylarında iklimsel olarakta rahat edebileceğiniz bir ilimiz olmaktadır. Bu topraklar üzerinde Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü bilinmektedir. Yaz aylarının sıcak ve kurak geçtiğini, kış aylarının da yağışlı ama ılık olduğunu da söylemek isteriz. En son 2012 yılı içerisinde sıcaklığın zirve yaptığı ve nemle birlikte 52 derecelere kadar çıktığı, ancak nemsiz olarakta 45,7 derece ölçüldüğü tespit edilmiştir.

  Dolayısı ile yaz aylarında bir Adana gezisi yapmak ve uçak bileti almak istiyorsanız, tedbirlerinizi de önceden almanız gerektiğini bilmelisiniz. Ölçülen en düşük sıcaklık ise bu zamana kadar -6 derece olmuştur. Adana' nın bitki örtüsü birçok ağaç türünün yer aldığı ormanlık ve yeşil alanlıklar olmaktadır. Palmiyeler, maki ve daha pek çok bitkiyi bu şehir sınırları içerisinde görebilmek mümkündür. Nem oranının da özellikle Haziran ve Eylül aylarında yüksek olduğu bu yerde bol bol sıvı tüketmek, su içmek ve metabolizmanızı hazır hale getirmekte sağlığınız için büyük bir etken olacaktır.

  Gezilebilecek Yerler

  Adana' ya geldiğinizde gezip görebileceğiniz pek çok yerler olduğu da tabiki muhakkaktır. Her medeniyetten kalıntıların yer aldığı ve sizi asırlar öncesine götürecek eserler ile harman olmuş bir ilimizdir. Neotalik çağa uzanan ve eşsiz eserlerin bulunduğu yerlerden biri Tepebağ Mahallesiolmaktadır. Burada yapılan sıra evler, surlar, regardi köprüsü gibi pek çok tarihi kalıntının restore edilip sunulduğunu da söyleyelim.

  Taşköprü, Kazancılar çarşısı, Çarşı hamam, Irmak hamam, Sabancı merkez camii, Ulu camii, Yağ camii, Misis mozaik müzesi, Komana, Dilberler sekisi, Merkez park, Atatürk parkı, Süleyman Demirel parkı, Çoban Dede parkı, İnönüBotanik parkı, Yaşar Kemal korusu, Çatalan Korusu gibi doğa ile bütünleşen, Atatürk Evi müzesi, Etnografya müzesi, Arkeoloji müzesi, Sinema müzesi, Bebekli Kilise, Adana bedesteni, pek çok yeri de ziyaret etmenizin faydalı olacağını dile getirmek isteriz.

  Hiç vakit kaybetmeden hem tarihi miras ve kalıntıları hem de eşsiz vakit geçirebileceğiniz nezih yerleri görmek için Adana uçak bileti alımlarınızı portalımızdan seçeceğiniz havayolu şirketi ile en uygun fiyata alabilirsiniz.

  Yeme İçme

  Geleneksel Türk ve Akdeniz mutfağının en leziz tatlarını keşfetmek için bile hemen uçak bileti satın almanızın ne denli doğru atılmış bir adım olacağını sizlere söylemek istiyoruz. Burada damaklarınızda unutmayacağınız bir tadı en iyi şekilde alacağınızı da dile getirmek isteriz. Bakıldığında deniz ürünleri, narenciye, ekşi, acı, kısacası her tadı yemeklerin içerisinde bulabilirsiniz. Ağır yemeklerin yer aldığı Adana mutlaka mutfak kültürüne sahip olmak isteyeceğiniz bir yer olarakta bilinmektedir.

  Bu şehrin bağımlılık yapan en önemli lezzetleri arasında sadece ülke bazında değil, dünya genelinde meşhur olan ve tadı ile bağımlılık yapan Adana kebap olmaktadır. Bunun haricinde de pek çok bilinen yemek alternatifi vardır. Bunlar; Kabak çintme, analıkızlı, bici bici, şalgam suyu, karakuş tatlısı, Karsambaç Çamlıyayla, yüksük çorbası, kısır, batırık köftesi, sıkma ve mahlûta çorbası gibi lezzetler yer almaktadır.

  Şehir Hava Alanı Hakkında Bilgi

  Adana ili sınırlar içerisinde 1937 yılından bu yana hizmet veren Şakir Paşa Havalimanı sayesinde hem ulusal hem de uluslararası uçuşların gerçekleştiğini söylemek isteriz. Ülkemiz sınırları içerisinde her yol taşıdığı yolcu kapasitesi ile bu havaalanının yedinci sırada olduğunu da sizlere söylemek isteriz. Şehrin bu potansiyelini daha rahat bir şekilde karşılaması için yapımı sonuna gelen Çukurova Havalimanının da en kısa sürede açılması beklenmektedir.

  Sizlerde Akdeniz' in en önemli yerlerinden biri olan bu şehrimize gitmek için internet üzerinden güvenilir bir biçimde Adana uçak bileti almak istiyorsanız, artık 7 gün 24 saat boyunca bizden istifade edebileceğinizi ve böylece online bilet alırken en hesaplı paraları ödemeyi de başaracağınızı dile getirmek isteriz.

  Adana Uçak bileti uygun fiyatlarla www.ucakbileti.com.tr'de

  Adana Promosyon Uçak Bileti

  Nüfus Para Birimi Promosyon Uçak Bileti
  Her şey dahil
  Gidiş - Dönüş
  2.149.260 TL 44,99 TL
  Başlayan fiyatlarla

  Adana Uçuş Haritası

  Yorum Gönder