Dil Seçiniz

Kuşadası Şehir Rehberi

Kuşadası'nın renkli gece hayatı ve doğal güzellikleri satın alacağınız İzmir uçak bileti ile sizi bekliyor! Detaylar şehir rehberi sayfasında!

Kuş Adası Hava Durumu

  Kuşadası Şehir Rehberi

  Kuşadası lüks yolcu gemilerinin sık sık uğradığı bir liman kentidir. Hızlı ve renkli gece hayatıyla sadece Bodrum ve İstanbul boy ölçüşebilir. Beldenin adı dar bir yürüyüş yoluyla karaya bağlanan ve Güvercin adası denilen küçük adadan ileri gelir. 14. yüzyılın tarihi Ceneviz kalesi belde'nin ticari önemini ispatlar niteliktedir.

  Bölgeye yakın olan Dilek Yarım Adası Ulusal Park'ında Türkiye'nin son yabani atları ve ender Anadolu çitaları koruma altına alınmıştır. Bölgedeki asker varlığın parkın dokunulmadan bütünlüğünü korumada etkili olmuştur. Yarımadanın güzel manzarasını seyretmek için Samsun dağı'nın zirvesine yürüyüş yapabilirsiniz.  

  Yörede ilk yerleşimin Prehistorik dönemde, Kadı Kalesi denilen yerde kurulduğu bilinmektedir. Buranın Ege kentleri ve adalarıyla Efes arasındaki ticarette, gemilerin korunması amacıyla yapıldığı anlaşılmaktadır.Daha sonra ulaşım güçlükleri nedeniyle yerleşim bugünkü kentin bulunduğu yere taşınmıştır. Diğer batı Anadolu kentleriyle aynı tarihi süreci yaşayan yöre, Efes Antik Kenti’nin Limanı’nın alüvyonlarla dolması ve Efes’in sahilden içerde kalması nedeniyle daima önemli bir liman olarak işlevini sürdürmüştür. Orta Asya’dan Avrupa’ya giden ipek Yolu’nun batı Anadolu kıyılarındaki en son bitiş limanı olan Efes ve Kuşadası bu önemini her dönemde sürdürmüştür. Bizans döneminde kentin karşısındaki küçük adacık, askeri bir üs olarak kullanılmıştır. Yöre 1413 yılında Osmanlı topraklarına katılmıştır. Osmanlı döneminde de aynı işlevini sürdüren Kuşadası’ndaki Güvercin Ada’ya 1834 yılında Osmanlılar tarafından bir kale yapılmıştır. Kentte görülen en önemli tarihi eser, 1618 yılında Öküz Mehmet Paşa tarafından yaptırılmış, içinde revak ve odalar bulunan iki katlı, dörtgen planlı kervansaraydır. Kervansaray bugün turistik çarşı ve otel olarak hizmet vermektedir. Kuşadası’ndaki diğer tarihi eserler, Çifte Hamam, dörtgen planlı ve tek apsisli Taş Kilise ile 12 kemer üzerinde yükselen bir kubbeye sahip Kaleiçi Cami’dir. Bugün Kuşadası eşsiz plajları, Davutlar Milli Parkı gibi doğal koruma alanları ve dünya standartlarındaki konaklama tesisleri, balıkçı restoranları ve eğlence mekanlarıyla Türkiye turizminin önemli merkezlerindendir.

  Neleri ünlüdür : Plajları ve sahildeki balık restoranları ile ünlüdür.

  Kuş Adası'na Nasıl Gidilir? : Kuş Adası, İzmir uçak bileti satın alınıp hava limanına varıldıktan sonra, havalimanından yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir. Kilometre olarak ise İzmir'e 100 km uzaklıktadır. 

  Detaylı bilgi www.ucakbileti.com.tr adresinde..

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Kuş Adası Promosyon Uçak Bileti

  Nüfus Para Birimi Promosyon Uçak Bileti
  Her şey dahil
  Gidiş - Dönüş
  50.000 TL 99,00 TL
  Başlayan fiyatlarla

  Kuş Adası Uçuş Haritası

  Yorum Gönder