Dil Seçiniz

Antalya Ucuz Uçak Bileti

Antalya Uçak bileti fiyatlarını farklı havayolu firmaları ile karşılaştırabilir, seçtiğiniz Antalya uçak biletini uygun fiyat üzerinden satın alabilirsiniz.

Antalya Hava Durumu

  Türkiye'nin deniz, güneş, tarih coğrafya ve doğası ile insanı büyüleyen şehri: Antalya! Burası doğal güzellikleri ile, kültürel mirası ile, turkuvaz rengi denizi, sımsıcak güneşi ile içinizi ısıtacak bir şehir. Ultra lüks otelleri, metropol şehirlere yakışır alışveriş merkezleri, dünyanın sayılı güzellikte plajlarına ev sahipliği yapması ve tüm bunların yanında geçmişten tozlu izleri gözünüzde canlandırmaya vesile olacak tarihi dokusu ile unutulmaz bir seyahat deneyimi yaşatacak bir şehirdir Antalya.

  Ülkemizin en çok turist çeken güzide kenti, ayrıca Türkiye'nin en büyük altıncı ili olma özelliğine de sahiptir. Nüfus bakımından ise en kalabalık beşinci şehir olma unvanını elinde bulundurur. 2013 yılı baz alınarak yapılan nüfus sayımına göre şehir 2 milyondan fazla vatandaşımıza ev sahipliği yapmaktadır.

  Türkiye haritasının güneybatısında yer alan şehir kuzeyden Toros dağları, Güneyden ise tüm kıyı şeridi boyunca yayılmış olan Akdeniz ile çevrelenmiştir.

  Antalya halkı geçimini genel olarak turizm, tarım ve ticaret'le kazanmaktadır. Turizm halkın önemli bir geçim kaynağıdır. Bu sebeple şehre gelen yabancı ve yerli turist'leri memnun edecek her türlü ekonomik, sosyal, kültürel olanaklar (otel, restoran, alışveriş merkezleri) şehirde mevcuttur.

  Sahip olduğu arkeolojik ve doğal güzellikler sayesinde Türk Rivierası lakabını alan Antalya güneş, tarih ve doğa faktörleri de göz önüne alındığında Akdeniz’in en temiz ve en güzel kıyılarına sahiptir. 630 km. uzunluğunda olan Antalya kıyıları boyunca antik limanlar, anıt mezarlar, kumsallar ve yemyeşil ormanlar yer alır.

  Gezilebilecek Yerler

  Antalya gezilip görülecek yerler bakımından tarihi dokusu, doğal güzellikleri, denizi, sahilleri, kumsalları ile Türkiye'nin en gözde bölgelerindendir.

  Plajlar:

  Şehre yakın en önemli plajlar konyaaltı plajı ve lara plajıdır. Diğer önemli plajlar olan kleopatra plajı, Kaputaj Plajı, Damlataş plajı, İncekum Plajı, Ulaş Plajı, Koru Plajı, Kemer Plajı, Patara Plajı, Sorgun Plajı, Finike Plajı ise Antalya'nın ilçe şehirlerde yer alır.

  Şelaleler:

  Türkiye'nin doğa harikası olan üç şelalesi muhteşem görkemiyle Antalya sınırları içerisinde yer alır: Manavgat Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi, Düden Şelalesi.

  Tarihi Eserler, Antik Kentler:

  Geçmişin tozlu izlerini taşıyan muazzam mimarisi ile göz dolduran, mutlaka görülmesi gereken antik kentlerin başında: Termessos, Olimpos Antik kenti, Aspendos Tiyatrosu Ve Antik Kenti, Apollon TapınağI, Yanarlıtaş (Khimaira), Xanthos, Ariassos, Perge Tiyatrosu, Perge sutunluyol, Side Tiyatrosu, Myra Antik Kenti, Hadrian Kapısı gelmektedir.

  Mağaralar:

  Antalya, doğal yapısı ile insanı büyüleyen bir çok mağaraya ev sahipliği yapmaktadır: Beldibi mağarası, Damlataş Mağarası, Dim Mağarası, Altınbeşik Mağarası, Zeytinlitaş Mağarası, Kocain mağarası, Karain mağarası, Sırtlanini mağarası, Konakaltı mağarası, Korsanlar Mağarası, Geyikbağırı Mağarası, Aşıklar Mağarası, Tilkiler Mağarası, Suluin Mağarası bunların başında gelmektedir.

  Kültür ve Eğlence

  Geçmişten bugüne Bizans, Roma, Lidya, Likya, Bergama, Selçuklu, Osmanlı gibi medeniyetlere ev sahipliği yapan antalya Türkiye sınırları içerisinde antik kent bakımından en zengin il olma unvanına sahiptir. Söz konusu unvanşehrin kültür mirasına büyük katkı sağlamıştır. Tarihi eserler, şehir içindeki Kaleiçi müzesi, Antalya müzesi, Atatürk müzesi, oyuncak müzesi gibi Müzler'in yayında gezilip görülmeye değer bir çok antik kent kültür turizm'i için elverişlidir.

  Türkiye'nin sayılı film festivallerinden olan Antalya Film Festivaline de ev sahipliği yapan Antalya, tiyatro'ları, metropol'e yakışır sinema salonları, festivalleri ile de dikkatleri üzerine çekmektedir.

  Antalya Şehri eğlence ortamlarıyla da İstanbul'u aratmayacak olanaklara sahiptir. Gece yaşayan bir şehir olan Antalya, Bar& Pub, Disco & Gece Kulübü Ve Karaoke Bar'larıyla ünlüdür.

  Ayrıca Köprülü Kanyon'da Rafting, Olimpos'ta teleferik, Kaş'da Paraşüt'le atlama, Aqualand ve Dolphinland gibi maceraperest'lere hitap eden de bir çok olanağı Antalya sınırları içerisinde bulmak mümkündür.

  Alışveriş

  Antalya büyük alışveriş merkezleri açısından da çeşitliliğe sahiptir: 5M Migros Avm, Terracity Awm, Shemall Awm, Laura Avm, Akkapark Avm, Alanyum Avm, ÖzdilekPark Alışveriş Merkezi gibi Avm’lerde de alışverişlerinizi keyifle gerçekleştirebilirsiniz.

  Yeme İçme

  Antalya'da restorant olarak önerebileceğimiz yerlerin başlıcalar: Anadolu Parkı (Türk Yemekleri), Antalya Balık Evi, Patio Restaurant (Uluslararası Lezzetler) Vanilla Lounge ( Dünya Mutfağı) gibi özel mekanlardır. Söz konusu olan restoranlarda ister Türk yemekleri ister dünya yemekleri adına birçok menü sizleri beklemektedir.

  Şehrin Havalimanı Hakkında Bilgi

  Antalya şehir merkezinin 10 km. doğusunda yer alan Antalya Airport ile kolay erişim sağlayabilirsiniz. Büyük ve modern bir havalimanı olan Antalya Airport özellikle yaz aylarında milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Avrupa’nın en yoğun 14. Havalimanı olan Antalya Airport, 2. Terminale de sahiptir.

  Antalya Uçak bileti uygun fiyatlarla www.ucakbileti.com.tr'de

  DEVAMINI OKU

  Antalya Promosyon Uçak Bileti

  Nüfus Para Birimi Promosyon Uçak Bileti
  Her şey dahil
  Gidiş - Dönüş
  2.158.000 TL 44,99 TL
  Başlayan fiyatlarla

  Antalya Uçuş Haritası

  Yorumlar (2)

  nagehan

  Lara ile ilgili de bir rehber bekliyoruz sizden

  Hande Yörük

  Somestr veya bayram tatillerinde önceden rezervasyonda indirimleriniz oluyor mu ?

  Yorum Gönder