Dil Seçiniz

AnadoluJet Uçak Bileti

Çağın getirdiği şartlar gereği, havayolu ulaşımının bir lüks olmaktan çıkması ile birlikte, ülkemizde çok sayıda havayolu şirketi faaliyet göstermeye başlamıştır. Rekabet ortamının oluşması ile daha uygun fiyatlar ile daha kaliteli hizmet almak da mümkün oluyor. Havayolu ulaşımında ülkemizde bir numara olan ve dünya çapında da ilk sıralarda yer alan Türk Hava Yolları ’nın bir alt kuruluşu olarak hizmet vermeye başlamıştır AnadoluJet. Havayolu endüstrisinin hızla gelişiminin, en önemli getirilerinden biri olmuştur ülkemiz için. Havayolu ulaşımının lüks olmaktan çıkışında da büyük bir payı bulunmaktadır.

AnadoluJet, Türk Hava Yolları’nın alt markası olarak 23 Nisan 2008 tarihinden bu yana havayolu taşımacılığı alanında hizmet vermektedir. Firma özellikle yurtiçi seferlerde dikkatleri üzerine çekiyor. AnadoluJet, “Uçmayan Kalmasın!” sloganı ile tam da prensiplerini yansıtmaktadır. Firmanın amacı, uygun fiyatlar ile bir temel ihtiyaç olarak havayolu ulaşımının tüm Anadolu’ya yayılmasıdır. Ankara merkezli olarak, Ankara’dan 36 farklı noktaya uçuş gerçekleştirilirken, toplamda 40 farklı noktaya düzenli uçuşlar ile ulaşılmaktadır. En düşük fiyatları sunuyor olması, sloganına uygun şekilde herkesin havayolu kullanmaya yönelmesine sebep olmaktadır. Böylece firma amaçlarına ulaşmış oluyor. Fiyat ile karşılaştırıldığında yüksek kalitede hizmet sunarak, hem havayolu ulaşımını yaygınlaştırıyor, hem de oldukça beğeni kazanıyor. Firmaya gelen sorulardan bazıları, koltuk aralarının neden dar olduğu ve ikramların neden kısıtlı olduğu yönündedir. Firma bu durumu şöyle açıklıyor. Düşük ücret ile herkese uçak ile seyahat etme imkânı sağlamak için maliyetlerin düşürülmesi gerekiyor ve maliyetleri düşürebilmenin en önemli iki yolu koltuk aralarının daraltılması ve ikramların kısıtlı tutularak sefer sayısının artırılabilmesidir. Bu sebeple, fiyat ölçüsünde kaliteli hizmet sunularak, “Türkiye’de uçamayan kalmasın!” sloganı doğrultusunda hareket edilmektedir. Böylece AnadoluJet, ülkemizde hava ulaşımını bir lüks olmaktan çıkarmaktadır.

Firmanın, yolcularına sunduğu büyük bir kolaylık da internet sitesinde gözleniyor. Çağın bir gereği olarak, internet üzerinden AnadoluJet uçak bileti alınabiliyor olması, basit bir ara yüz kullanılmasıyla, herkesin zorlanmadan biletini alabilmesini sağlamaktadır. “İki adımda biletini al” uygulaması olarak adlandırılan sistem ile son derece pratik bir şekilde uçak bileti alabilirsiniz. Bununla birlikte seferler arası kıyaslama yaparak sizin için en doğru sefer ve fiyatta uçak biletine ulaşabilmek için ise www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz. Seyahatiniz öncesinde, en doğru seçimi yapıp, buradan AnadoluJet uçak biletinizi aldıktan sonra içiniz rahat bir şekilde, kafanız karışmadan hazırlığınızı yapabilirsiniz. İnternet üzerinden alışveriş yapmaya çekinenler ya da kredi kartı bilgisi girmek istemeyenler için de belirtmekte fayda var. www.ucakbileti.com.tr, 3D Secure sistemi ile son derece güvenli bir sitedir. Çekinmeden kredi kartı bilgisi girip, güvenli ve sorunsuz bir şekilde alışveriş yapabilirisiniz bu sayede.

Firmanın zaman zaman düzenlediği kampanyaları ve indirimleri ile maksimum seviyede fayda sağlayabilirsiniz. Bu sebeple her seyahat öncesinde ilk işinizin AnadoluJet uçak bileti fiyatlarını kontrol etmek olmasını önermekteyiz. Normal zamanlarda, sık sık müşterilerin memnuniyetlerini ilettiği firma, kampanya zamanlarında daha da cazip oluşu ile en çok tercih edilen havayolu şirketi olmaktadır. Ayrıca arkasında Türk Hava Yolları gibi bir gücün var oluşu, sağlam bir destekçisinin oluşu, firmayı son derece güvenilir kılmaktadır. Uçaklarının bakımı, uçuş güvenliği, uçak emniyeti, taşıma yükümlülükleri ve benzeri tüm unsurları Türk Hava Yolları ‘nın sorunluluğu ve güvencesi altındadır. Türk Hava Yolları ile arasındaki tek fark basitleştirilmiş ek hizmetler ile düşük maliyetin yakalanması ve bilet fiyatlarının da aşağıya çekilebilmesidir. AnadoluJet, müşterilerini dinleyip, istek ve önerilerine önem veren, prensipli bir hizmet anlayışını benimsemektedir. 

 • Türkiye’de havayolu ulaşımını lüks olmaktan çıkaran AnadoluJet, düşük maliyetler ile daha fazla kişiyi daha hızlı bir şekilde taşımaktadır. Ülkemizin önemli bir havayolu şirketi olarak, çok sayıda yurt içi ve yurt dışı hattına sahiptir. Bir son dakika gelişmesi olarak ise AnadoluJet ’in Bursa – Muş ve Muş – Bursa şeklinde karşılıklı seferlere başlandığının haberi duyuruldu. İlk seferini gerçekleştiren AnadoluJet uçağı, 116 yolcusu ile Muş Havalimanı’na indiğinde bir sürpriz ile karşılaştı. Uçağın yolcuları ve kabin memurları çiçekler ve köpüklü su ile karşılandı. Böylece Muş ve Bursa arasında gerçekleştirilecek olan karşılıklı seferlerin açılışı da yapılmış oldu. Bu sırada konuşma yapan Hava Meydan Amiri ve Hasköy Kaymakamı Hüseyin Göktürk, bugün itibari ile başlayan Bursa yönlü üçüncü havayolu seferinin kendilerini ne kadar memnun ettiğini belirtti. Göktürk ayrıca, son yıllarda inşa edilmiş olan duble yollar ile birlikte düzenlenen ek havayolu seferlerinin, kent ve ülke entegresinde önemli olduğuna işaret etti. Özel ve devlet havayolu şirketlerinin düzenlediği yeni hat ve ek seferlerin karayolu imkânları ile desteklenmesi, kentin ülke ile olan bağlantısında büyük bir öneme sahiptir. Bu sayede Muş ‘un değeri anlaşılmaya başlamış ve tercih edilen bir il olma yolunda önemli bir gelişme kat etmiştir. Bugün başta kamu görevlileri olmak üzere, pek çok kişinin hem çalışmak hem de yaşamak için tercih ettiği bir il haline gelmektedir.

 • Türk Hava Yolları, güvencesi altında hizmet veren ve ülkemizde havayolu ulaşımı anlamında çeşitlilik yaratan AnadoluJet, adeta Türk Hava Yolları kalitesinin daha ucuz hali gibidir. Uygun fiyatlar ile havayolu ulaşımı sağlamayı hedefleyen firma, havayolu ulaşımının yaygınlaşması konusunda da oldukça etkili olmuştur. Koltuk aralarının dar olması ya da ikramların kısıtlı olması gibi durumlar ile ilgili soru alan firma, bunları maliyet düşürmek, dolayısıyla fiyat düşürmek için gerekli olan birer zorunluluk olarak açıklıyor. Çünkü firmanın amacı güvenilir seyahat fırsatını uygun fiyatlar ile halka ulaştırmaktır. Geniş bir ulaşım ağına sahip olmasına karşın, yeni yeni hatların dâhil olması süreklilik arz eden bir durumdur. Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir gelişme, AnadoluJet uçuş ağında da bir değişikliğe sebep oldu. Uzun süredir hava ulaşımına kapalı ve kentin hızlı seyahat imkânını elinden alan Uşak Havalimanı, nihayet açılarak İstanbul üzerinden doğrudan uçuşlara imkân tanıdı. Bu gelişme ile birlikte İstanbul ve uşak arasında karşılıklı olarak düzenli seferler gerçekleştirilmeye başladı. İlk uçuşunu 26 Mayıs günü İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan havalanarak saat 11.55’te Uşak’a inerek tamamlayan AnadoluJet uçağı, büyük bir sevinç ile karşılandı.

 • AnadoluJet, Türkiye’yi cazip fiyatlar ile uçurmaya devam ediyor. Son yılların hem yurt içi hem de yurt dışı havayolu ulaşımında en uygun fiyatları sunan firması olarak, gönülleri fetheden AnadoluJet, harika kampanyalar ile gündeme geliyor. Süreklilik arz eden ve aya göre şekillenen kampanyaları, seyahat severlerin özellikle rağbet gösterdiği kampanyalardır. AnadoluJet ile uçmanın avantajlarını bir kez deneyimleyenlerin, bunu tekrar tekrar yaşamak istediği düşünülürse, firmanın başarısı ve kalitesi de gözler önüne serilmektedir. Siz de hala AnadoluJet avantajları ile tanışmayanlardan iseniz, mutlaka geç kalmadan bu deneyimi yaşamalısınız. Eğer AnadoluJet kalitesinin farkında iseniz de her ay değişiklik gösteren kampanyaları ile yeni seyahat programları yapabilir ve son derece cazip gezilere çıkabilirsiniz.

 • Havayolu ulaşımı alanında başarıları ve hat çeşitliliği ile dikkat çene AnadoluJet, uygun fiyatlar sunarak herkesin havayolu ile seyahat etmesini amaçlamaktadır. Sevilen ve çokça tercih edilen firmaya her gün yeni hatlar ilave edilmektedir. Son günlerde, özellikle de yaz mevsiminin gelmesi ve seyahat sezonunun başlaması sebebiyle çok sayıda yeni hat faaliyete girmekte. Bunlardan biri de AnadoluJet ‘in yeni yurt içi hattır. Ankara ile Sivas arasında doğrudan ve hızlı bir ulaşım sağlayacak olan firma, karşılıklı olarak sürekli seferler ile hizmet verecek. Yani Ankara Esenboğa Havalimanı ile Sivas Nuri Demirağ Havalimanı arasında düzenli olarak uçuşlar gerçekleştirilerek, iki kent birbirine yakınlaştırılacak. Bu mutluluk verici olay sebebi ile Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’nda bir tören gerçekleştirildi. Ankara’dan hareket eden ve Sivas’a ulaşarak ilk seferini gerçekleştiren AnadoluJet uçağı, Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na iniş yaptığında geleneksel olarak köpüklü su ile karşılandı. Kabin görevlileri ve yolcular, indiklerinde Sivas ağırlaması oyunu ve çiçekler ile karşılandı.

 • AnadoluJet, Türk Hava Yolları garantisi ile uzunca bir süredir, ülkemizde başarılı bir havayolu ulaşımı hizmeti sunmaktadır. Havayolu ulaşımı konusunda çoğunlukla tercih edilen bir firma olmasında, sunduğu kaliteye karşın düşük fiyatlar ile ulaşılabilir olması da etkili olmaktadır. Sürekli yeni noktaları da ulaşım ağına dâhil eden firma, yurt içi ve yurt dışı pek çok noktaya ulaşım sağlamaktadır. Özellikle yurt içinde geniş bir ulaşım ağına sahiptir. Üstelik bunlara sürekli yenilerini de eklemektedir. Geçtiğimiz günlerde, sadece Mayıs ayından Eylül ayına kadar gerçekleştirilen Ankara – Dalaman arası uçuşların devamlı gerçekleştirilecek olması gibi gelişmeler de bu kapsamda değerlendirilebilecek olan, önemli AnadoluJet girişimleridir. Diğer taraftan, kaliteli hizmet amacı ile emek veren firmanın uçaklarından biri geçtiğimiz günlerde bir lazer saldırısı ile karşılaştı. Bunu saldırı olarak nitelemek son derece doğrudur.

 • Türk Hava Yolları kalitesi ile uçuş hizmeti veren AnadoluJet, başarılı firmanın yolundan emin adımlar ile ilerleyerek, uçuş ağını genişletiyor. Yurt içi havayolu ulaşımında uygun fiyat geniş ulaşım ağı ile ilgi çeken ve büyük bir yolcu taşıma oranına sahip olan AnadoluJet, 2015’in ilk yarısında yeni ulaşım noktaları ile gündeme geldi. Güney Ege Turistik Otelciler Birliği tarafından uzun bir süredir istekte bulunulan seferler ile ilgili gelişmeler yaşanmaya başladı. Hem bu bölgenin turizmini hem de iş adamlarını etkileyeceği düşünülen doğrudan Dalaman – Ankara arası uçuşların düzenlenmesi konusunda emin adımların atılması ile birlikte 8 Mayıs tarihi gündeme gelmişti.

 • Türk Hava Yolları ‘nın daha cazip fiyatlar sunan bir alt firması olarak bilinen ve Türk Hava Yolları güvencesi altında hizmet veren AnadoluJet, 2008 yılından bu yana ülkemizde havacılık faaliyetlerinde bulunuyor. Türk Hava Yolları ‘nın yeni bir iş modeli olarak düşündüğü ve yapılandırdığı firma, bugün oldukça başarılı bir hava yolu şirketi olarak dikkat çekiyor. Bunda elbette, Türk Hava Yolları güvencesinin de etkisi bulunmaktadır ancak AnadoluJet, yetkililerinin ve çalışanlarının büyük emeği ve azmi ile her zaman daha başarılı bir hizmet anlayışı ile yolcularının karşısına çıkmaktadır. Şirketin, uygun fiyatlar sunma gayesi, ülkemizde havayolu ulaşımının yaygınlaşmasında oldukça etkili olmuştur. Buna bağlı olarak, halktan yoğun bir ilgi gelmiş ve AnadoluJet Hava Yolları, bugün geniş bir ulaşım ağı ile hizmet vermektedir. Özellikle de yurt içi ulaşım noktalarındaki çeşitlilik, en çok tercih edilen firmalardan biri olmasının temel sebebidir.

 • AnadoluJet, geçtiğimiz günlerde dikkat çeken projesi ile gündeme geldi. Türk Hava Yolları ‘nın güvencesi altında, Türkiye’nin hava yolu ulaşımına hizmet eden şirket, Ankara merkezli dış hat projesi ile dikkat çekti. Aslında MyJet Hava Yolu projesine benzerliği ile de dikkatleri çekiyordu söz konusu proje ve MyJet bu proje için 1 yıl gibi bir süredir başvuru aşamasında beklemektedir. Henüz firma başvuru aşamasını geçememişken, AnadoluJet için SHGM ‘den izin çıktı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, MyJet projesi için halen incelemelerini sürdürürken, Türk Hava Yolları ‘ın alt markası olan AnadoluJet ’in onay çıkan projesi ile fizibilite çalışmalarının büyük oranda benzeştiği iddia ediliyor.

 • AnadoluJet, her zaman Türk Hava Yolları kalitesini yansıtan bir firma olarak dikkat çekmektedir. AnadoluJet, marka yönetimi, uçuş bakımı ve uçuş güvenliği, taşıma yükümlülükleri gibi önem arz eden konuları Türk Hava Yolları’nın sorumluluğu ve de güvencesi altında olduğundan, yolcular için güven veren bir hava yolu şirketi olarak bilinmektedir. Ayrıca bu güvenceye karşın, maliyetlerin azaltılması ile daha uygun fiyatlar ile seyahat etme hizmeti sunan şirket, Türk Hava Yolları güvencesini daha uygun fiyatlara satın alma imkânı sunmuştur. Bununla birlikte, çok sayıda noktaya doğrudan ve aktarmalı ulaşım sağlayarak, sürekli bunlara yenilerini eklemektedir. Hem AnadoluJet Hava Yolları için hem de ülkemiz için önemli bir imkân olarak değerlendirilebilecek olan yeni rotaları ile AnadoluJet dikkatleri üzerine çekiyor. Şirketin yeni sunulan rotaları olan Amsterdam, Brüksel ve Londra, Ankara’dan hareketle doğrudan ulaşılacak olan noktalar olması ile önem kazanıyor. Son günlerde yapılan şirket duyurusuna göre, bir süredir sinyalleri verilen Esenboğa Havalimanı’ndan hareketle gerçekleştirilecek olan yurt dışı uçuş noktaları netleşerek, Amsterdam, Brüksel ve Londra olarak açıklandı.

 • Türk Hava Yolları garantisi ve kalitesi ile havacılık hizmeti sunan AnadoluJet, ülkemizde en iyi hava yolu şirketleri arasında anılmaktadır. Çok sayıdaki yurt içi ve yurt dışı seferi ile geniş bir coğrafyada uçuş imkânı sunması, AnadoluJet ‘i farklı kılan özelliklerden biridir. Üstelik AnadoluJet pek çok firmaya göre daha uygun fiyatlar sunarak, herkese hava yolu ile seyahat fırsatı sağlamaktadır. Ülkemizde hava yolu ile seyahat etmenin büyük bedellere mal olduğu ve lüks bir imkân olarak kabul edildiği dönemlere perde çeken şirket, uzun yıllardır uygun fiyatlar ile hava yolu ulaşımı sunmaktadır. Dolayısıyla AnadoluJet ülkemiz için de çok önemli şirketlerden biridir. Hizmet kalitesini artırma amacıyla uçuş ağını genişlettiği gibi çeşitli kalite ve hizmet imkânları sunarak yolcularının konforunu ve memnuniyetini tesis etmektedir.

 • Havacılık sektörünün başarı isimlerinden biri olan AnadoluJet, ülkemizin havacılık potansiyelinin artışı ile birlikte yeni hedefleri ile birlikte harekete geçmişti. Bu doğrultuda ülkemizde faaliyet gösteren tüm hava yolu şirketleri gibi 3. Havalimanının yapımına dek mümkün olduğunca çok büyümeyi hedefliyordu. Bu sebeple de yeni uçak siparişleri ile gündeme gelmişti. AnadoluJet artan filosu ile uzun zamandır ülkemizde hava yolu ulaşımı hizmeti veriyor. Son olarak ise filosuna 3 adet Boeing tipi uçak dâhil etme kararı aldı. Bu karar doğrultusunda sipariş edilen uçaklardan ikisi leasing firması tarafından teslim edildi. Teslim edilen Boeing 737 – 900 tipi iki uçakta ciddi hasarların tespit edilmesi ise anlaşmazlığa sebep oldu. AnadoluJet Hava Yolları leasing şirketi olan BBAM ile anlaşarak uçakları almaya karar vermişti ancak teslim edilen uçaklarda yapılan incelemeler, ciddi hasarları ortaya çıkardı. Buna göre uçaklarda uçuş emniyetini tehlikeye atacak durumlar söz konusuydu.

 • AnadoluJet, Türk Hava Yolları ‘nın başarılarını temsil eden, uygun fiyatları ile her kesime ulaşmayı başaran bir hava yolu şirketi olarak anılmaktadır. Anadolu’nun pek çok kentine ulaşması ile adını duyuran şirket, Türk Hava Yolları güvencesi altında hizmet vermesi sebebi ile de ayrıca güvenilir bir isimdir. Hem Türk Hava Yolları hem de AnadoluJet, özellikle Almanya’dan ülkemize seyahat edenlerin şikâyetleri ile karşılaşıyorlardır. Bu rotada seyahat eden yolcular, fiyatların yüksek olması sebebi ile şirketlere şikâyetlerini iletiyorlardı. Bununla ilgili olarak yaşanan gelişme ise pek çok insanda umuda sebep oldu. Yıllardır şikâyetçi olunan bu konu ile ilgili olarak alınan haberler ise THY Genel Müdürü Temel Kotil’e dayanıyor. Handelsblatt Gazetesine konuşan Temel Kotil, THY kanatları altında hizmet veren AnadoluJet Hava Yolları ‘nın 2016 yılı itibariyle Almanya’ya seferler düzenlemesinin planlandığını dile getirdi. Bu açıklama ile birlikte fiyatlarında yüzde 30 – 40 oranında düşük olacağını belirtti.

 • Toplamda 33 uçak ile hizmet veren Anadolu Jet, Embraer 190, Embraer 195, Boeing B737 – 800 ve Boeing B737 – 700 tipi olmak üzere dört çeşit uçağa sahiptir. Türk Hava Yolları 2nın teknik imkânlarından faydalanan ve bir dünya devi olarak kabul edilen Türk Hava Yolları garantisi ile hizmet veren Anadolu Jet, zaman zaman yeni rotaları ile gündeme gelirken, zaman zaman da yaşanan aksaklıkları ile gündeme geliyor. Yolcu kapasitesini günden güne artırmakta olduğunu da belirtmek gerek. Bu durumu ile ülkemizin başarılı hava yolu şirketleri arasındaki konumunu gittikçe yükseltmektedir. Önümüzdeki süreçte tamamlanması planlanan 3. Havalimanı projesi ile birlikte, şirketin daha da aktif bir şekilde havacılık yapmak istediği, bugünden gerçekleştirdiği faaliyetleri ile hissediliyor. Şirket, kendisini maksimum seviyede yenileyip yükselterek, 3. Havalimanı pastasından büyük bir pay almayı umut ediyor. Anadolu Jet farkı diye bir kavram yaratan firmanın, önümüzdeki dönemde daha fazla uçağı ve daha fazla seferi ile hizmet vermesi bekleniyor.

 • AnadoluJet kurulduğu günden bu yana ülkemizin gururu olarak görülmüş bir kurumdur. 2000’li yıllar ile birlikte küresel anlamda da bu özelliğini korumanın yanında, başarıları ile hızlı bir yükseliş göstermiş, farklı bölgelerde farklı nitelikleri ile ödüllere layık görülmüştür. Yani ülkemizin önemli hava yolu şirketlerinden biri olan şirket, farklı coğrafyalarda THY güvencesi ile Türkiye’nin temsilcisi olmayı her daim sürdürmüştür. Bugün de bu özelliği ile ülkemize büyük bir prestij kazandırıyor. Hem yerli hem de yabancı yolcuları ile İstanbul ‘u bir aktarma merkezi haline getirdiğini de belirtmek gerek. Çeşitli sponsorluk faaliyetleri ile gücüne güç katan ve bilinirliğini artıran AnadoluJet, hızla büyüyen bir bütçeye sahiptir. Kapasitesinin büyüklüğü, filo genişliği, yolcu sayısı ve personel sayısı ile doğru orantılı olarak artış göstermekte ve bu doğrultuda hemen hemen her milletten pilot da AnadoluJet kapsamında hizmet vermektedir.

 • AnadoluJet, yaşadığımız kıymetli coğrafyanın ve ülkemizin kıymetini bilen ve buna dikkat çeken projesi ile yeni sezonda da konuşulmaya devam edecek. Türk Hava Yolları desteği ve güvencesi ile hizmet veren AnadoluJet, projelerinde de şirket ile benzer nitelik gösteriyor. Bu doğrultuda düzenlediği AnadoluJet ile Tarihe Yolculuk serüveni tüm hızı ile sürüyor. Anadolu şehirlerinin gizli kalmış hikâyelerini, kentlerin gün yüzüne çıkmamış eşsiz yüzünü ortaya çıkaran bu turlar ile bugüne kadar 1000 kişi özel tur imkânı ile gezdirilmiştir. Sezona kaldığı yerden devam eden proje, yeni yolcuları ile seyahatlerine devam ediyor. Geçen yıl ünlü ve sevilen tarihçi, yazar Talha Uğurluel eşliğinde pek çok kentin sırlarına kapı aralayarak, kültürel birikimini artırmak isteyenler ve tarih bilgisini pekiştirmek isteyenler için harika bir fırsat oluşturmuştu. AnadoluJet, 5 Eylül itibariyle Gaziantep ile başlayarak, bu kültür ve tarih turlarını sürdürecek. Geçen yıl olduğu gibi yine geniş bir kitle bu imkânlardan faydalanacak.