Dil Seçiniz

AnadoluJet Ordu – Giresun Havalimanı’na İnemedi

Ordu - Giresun Havalimanında yaşanan aksaklıklar gideriliyor. AnadoluJet uçak bileti almak için www.ucakbileti.com.tr adresiniz tercih edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  AnadoluJet Ordu – Giresun Havalimanı’na İnemedi

  Türk Hava Yolları ‘nın daha cazip fiyatlar sunan bir alt firması olarak bilinen ve Türk Hava Yolları güvencesi altında hizmet veren AnadoluJet, 2008 yılından bu yana ülkemizde havacılık faaliyetlerinde bulunuyor. Türk Hava Yolları ‘nın yeni bir iş modeli olarak düşündüğü ve yapılandırdığı firma, bugün oldukça başarılı bir hava yolu şirketi olarak dikkat çekiyor. Bunda elbette, Türk Hava Yolları güvencesinin de etkisi bulunmaktadır ancak AnadoluJet, yetkililerinin ve çalışanlarının büyük emeği ve azmi ile her zaman daha başarılı bir hizmet anlayışı ile yolcularının karşısına çıkmaktadır. Şirketin, uygun fiyatlar sunma gayesi, ülkemizde havayolu ulaşımının yaygınlaşmasında oldukça etkili olmuştur. Buna bağlı olarak, halktan yoğun bir ilgi gelmiş ve AnadoluJet Hava Yolları, bugün geniş bir ulaşım ağı ile hizmet vermektedir. Özellikle de yurt içi ulaşım noktalarındaki çeşitlilik, en çok tercih edilen firmalardan biri olmasının temel sebebidir.

  Kısa zaman önce faaliyete geçen Ordu – Giresun Havalimanı, AnadoluJet ‘in seferleri ile çok sayıda yolcunun kente hava yolu ulaşımı ile ulaşmasını sağlıyor. Ancak geçtiğimiz günlerde yaşanan bir sıkıntı sebebi ile AnadoluJetuçağı Ordu – Giresun Havalimanı ‘na iniş gerçekleştiremedi. Firmaya ait olan ve Ankara Esenboğa Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘ndan kalkış yapan, TK 7136 ve TK 7310 sefer sayılı uçakların, Ordu – Giresun Havalimanı‘na iniş yapması planlanıyordu. Ancak bu gerçekleştirilemeyince, iki uçağın da Samsun Havalimanı‘na iniş yapması söylendi. Saat 12.15’te Ankara’dan hareket eden uçak ile 12.05 itibariyle İstanbul’dan hareket eden uçağın inişi, maalesef planlandığı gibi Ordu – Giresun Havalimanı‘na değil de Samsun Havalimanı‘na gerçekleştirilebildi. Havada birkaç tur atan uçakların inişi mümkün olmayınca, rota mecburen değiştirildi. Yaşanan aksiliğin sebebi ise olumsuz hava koşulları olarak belirtildi. Diğer havayolu şirketlerinin de aynı sorunu yaşaması sebebi ile yolcular bu durum sebebiyle yaşadıkları rahatsızlığı dile getiriyorlar. Söz konusu olayın yaşandığı gün, Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz da Ordu – Giresun Havalimanı’ndan ilk kez uçmak için bilet satın almıştı. Ancak ucaların inişini gerçekleştirememesi sebebi ile Başkan da diğer yolcular gibi Samsun Çarşamba Havalimanı’na giderek oradan uçağa binebildi.

  Yen açılan Ordu – Giresun Havalimanı’nda genel olarak yaşanan sıkıntılar için ise bir açıklama yapıldı. Yolcu yoğunluğu olmasına rağmen seferlerin iptal ediliyor olması ya da son günlerde olduğu gibi uçakların iniş gerçekleştiremeyerek en yakın havalimanlarına iniş gerçekleştirmesi, yolcuların büyük tepkisi ile karşılanıyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü ise yaptığı açıklamada seyrüsefer için gerekli olan tüm sistemlerin var olduğunu, ancak daha kapsamlı sistemlerin de kurulacağını dile getirdi. Deniz üzerine inşa edilmiş olan böylesine özel bir havalimanında bu sorunların yaşanıyor olması aslında farklılığı sebebi ile hoş görülmelidir. Çünkü kullanılan sistemler, zaten yeni olan havalimanında, diğer hava yollarından düşük düzeyde ya da farklı değildir. Birebir aynı sistemler kullanılmasına karşın, sis için özel olarak bir önem verilmesi gerekmektedir. Sis gibi zorlu ava şartlarında da iniş ve kalkışın gerçekleştirilebileceği sistemlerin ise yakın zamanda kurulumu tamamlanmış olacak. Aletli İniş Sistemi (ILS) ve bununla birlikte VOR ünitesi yani çok yönlü radyo seyrüsefer istikamet cihazı ile birlikte uçakların hiçbir pilot müdahalesi olmaksızın uçakların kendi kendine iniş ve kalkış yapabilmesi sağlanacak. Kısa sürede kurulumu tamamlanmış olacak olan bu sistemler ile birlikte AnadoluJet Hava Yolları, Ordu – Giresun Havalimanı’na sorunsuzca iniş yapabilecek. Türk Hava Yolları güvencesi ile seyahat edebildiğiniz AnadoluJet Hava Yolları, artık bu hattında da sorunsuz bir ulaşım sağlayabilecek ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün açıklamasına göre bir süredir yaşanan aksaklıklar sona erecek.

  AnadoluJet ile seyahat etmenin keyfini yine tüm hatlarında sorunsuzca yaşayabilirsiniz. Uygun fiyatlı uçak biletleri ile yollarını cazip fiyatlara kısaltırsınız. Uçak bileti alırken ise www.ucakbileti.com.tr adresini tercih ederek en uygun fiyatları yakalayabilirsiniz. Üstelik sitenin kullanışlı ara yüzü size kolaylık sağlar ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. AnadoluJet Hava Yolları ile seyahat etmek için uçak bileti alırken, öncelikle bu adresi ziyaret ederek, fiyat ve sefer karşılaştırması yapabilirsiniz. Zaten başka bir adrese gitme ihtiyacı hissetmeyeceksiniz. Üstelik zaman tasarrufunuz da cabası.

   

  Yorum Gönder