Dil Seçiniz

Adana – Van Uçak Bileti

Güzel şehrimiz Van, öylesine değerlere sahip ki, sadece doğal güzellikler ya da tarihi değerler değil, başlı başına sahip olduğu atmosfer ile farklılığını hissettirir. Bunu özellikle farklı şehirlerden gelenler net bir şekilde hissettiklerini söyleyebilirler. Adana üzerinden şehre ulaşmak isteyenler ise Adana – Van uçak bileti alarak, konforlu bir yolculuk gerçekleştirebilir. Genellikle bu bölgenin en korkutucu özelliği, uzun ve yorucu olan ulaşımıyken hava yolu imkânları ile bu sorun da ortadan kalkıyor. Hatta maddi anlamda da neredeyse şehirlerarası otobüsler ile aynı seviye korunduğundan, uçak bileti satın almak bir lüks olmaktan çıkıyor. www.ucakbileti.com.tr üzerinden rahatlıklar Adana uçak bileti ya da Van uçak bileti satın alabilir ve hatta en düşük fiyatları yakalayabilirsiniz.

Van Ferit Melen Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Van, Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, SunExpress Hava Yolları ve AnadoluJet gibi çok sayıda firmanın seferleri ile bir ulaşım merkezi özelliğine sahiptir. Yani bu havalimanı sadece Van’a gelecek olanlara değil, çevre şehirlere ulaşmak isteyenlere de hizmet sunuyor. Dolayısıyla trafiğin beklenenden çok daha yoğun olduğunu görüyoruz. Tesisin detaylarından bahsedecek olursak, hizmete giriş tarihi 1943’tür. Yani oldukça eski ve köklü bir havalimanı olduğu görülmektedir. Sivil özelliklere sahip olan havalimanı, dış hatlara da açık haldedir. Van’ın merkezine sadece 8 km uzaklığa sahipken bir de halk otobüsleri ya da taksiler gibi araçlar ile kolayca ulaşımın sağlanması, havalimanını daha da cazip bir ulaşım aracı haline getirmektedir. Üstelik çevre illerden ziyade Van’a gelecek olanlar için son derece avantajlıdır.

Van Hakkında Genel Bilgiler

Doğu Anadolu bölgesinin en büyük ve en kalabalık şehri olan Van, adeta bir merkez niteliğine sahiptir. Çevresinde yer alan Ağrı, Bitlis ve Siirt gibi şehirlerin kendi havalimanları bulunsa da, daha fazla seferin gerçekleştirilmesi sebebi ile bu bölgelerde de Van Havalimanı sıkça tercih ediliyor. M.Ö. 7000’li yıllar ile birlikte yerleşimin söz konusu olduğu Van toprakları, o günden bu güne ne medeniyetler görmüş ne izler biriktirmiştir. Büyük oranda Selçukluların izlerini göreceğiniz kent, son derece kıymetli değerlere ve de doğal güzelliklere ev sahipliği yapmakta. Van Gölü ise kente gelen turistlerin olmazsa olmaz rotasıdır. Buraya kadar gelmişken gerçek bir Van kahvaltısı yapmayı ise unutmayın.

Van’ın Gezilecek Yerleri

Akdamar Adası

Van Gölü üzerinde yer alan adaların en büyüğü olan Akdamar Adası, doğal güzelliği ve muhteşem manzaraları gibi özelliklerinden ziyade efsaneleri ile dikkatleri çeker. Turistlerin ziyaret etmeyi tercih ettiği adada aynı zamanda tarihsel değeri yüksek bir Ermeni Kilisesi bulunmaktadır. Adanın efsaneleri ise ziyaretiniz sırasında dinlemenizi öneriyoruz.

Van Müzesi

Van Müzesi, 1972 yılında ziyarete açılmıştır ve günden güne artan eserlerinin kronolojik sıraya göre dizilmiş olması sebebi ile başarılı müze örneklerinden biridir. Bu durum daha keyifli bir ziyaret imkânı sağlamaktadır. Şehrin merkezinde yer alıyor olması ise bunun yanında sıkça ziyaret edilen bir durak olmasının temel sebebidir. Bölgenin tarihini genel olarak tanıma imkânına sahip olacağınız müzeyi, siz de mutlaka gezinize dâhil edin.

Muradiye Şelalesi

Van’ın tarihsel değerleri kadar ünlü olan doğal güzelliklerinden bahsedersek ilk akla gelenlerden biri de Muradiye Şelalesi olacaktır. Şelalenin güzelliği ise asıl bahar ve yaz aylarında ortaya çıkıyor. Yüksekten dökülen suyun çevresinde oluşturduğu renkli ve büyülü dünya, belki de hayatınızın en huzurlu dakikalarını sunabilirsiniz. Öylesine güzel bir deneyim bekliyor sizi şelalede. Bu sebeple gerçek bir nefes almak için tercih edebilir, keyifli bir gün geçirebilirsiniz burada.