Dil Seçiniz

AnadoluJet Dalaman – Ankara Seferleri Başladı

AnadoluJet'in Ankara - Dalaman seferleri tarifeli olarak gerçekleştiriliyor. ucakbileti.com.tr 'den AnadoluJet uçak bileti alarak siz de tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  AnadoluJet Dalaman – Ankara Seferleri Başladı

  Türk Hava Yolları kalitesi ile uçuş hizmeti veren AnadoluJet, başarılı firmanın yolundan emin adımlar ile ilerleyerek, uçuş ağını genişletiyor. Yurt içi havayolu ulaşımında uygun fiyat geniş ulaşım ağı ile ilgi çeken ve büyük bir yolcu taşıma oranına sahip olan AnadoluJet, 2015’in ilk yarısında yeni ulaşım noktaları ile gündeme geldi. Güney Ege Turistik Otelciler Birliği tarafından uzun bir süredir istekte bulunulan seferler ile ilgili gelişmeler yaşanmaya başladı. Hem bu bölgenin turizmini hem de iş adamlarını etkileyeceği düşünülen doğrudan Dalaman – Ankara arası uçuşların düzenlenmesi konusunda emin adımların atılması ile birlikte 8 Mayıs tarihi gündeme gelmişti.

  Güney Ege Turistik Otelciler Birliği, uzun zamandır, böyle bir projenin çalışması içerisinde yer alıyordu. Bölgeye katkılarının büyük olacağına inandıkları bu uçuşların gerçekleşmesi için çok çaba sarf ettiler. Nihayetinde emeklerinin karşılığı olarak seferlerin başlayacağı tarih gündeme geldi. Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı olan Bülent Bülbüloğlu, verdikleri mücadelenin sonucunda mutluluk yaşadıklarını belirtti. AnadoluJet yetkililerinin bu çabayı görüp, hassasiyet göstermesi ile birlikte, Ankara – Dalaman arasında tarifeli olarak karşılıklı seferlerin gerçekleştirilmesine karar verildi. Bundan öncesinde, Ankara ve Dalaman arasında uçak seferi gerçekleştirilmekle birlikte, bu sadece yaz sezonunda yani Mayıs ayından Eylül’e kadar sürmekte idi. Bu durum ise bu bölgenin turizm faaliyetleri için bir olumsuzluk teşkil ediyordu. Bölgenin yaz aylarında elde ettiği turistik başarı, kış aylarında tam terci bir hal alıyordu. Oysa Dalaman ve çevresi, yaz – kış turistik açıdan ilgi çekici bir bölgedir. Ulaşım imkânlarının kolaylaştırılması, bu ilgi çekici bölgenin kış aylarında da ziyaretçi ağırlamasına imkân sağlayacaktır. Bu duruma dikkat çekmek isteyen Güney Ege Otelciler Birliği yetkilileri, uçak seferlerinin devamlı olarak gerçekleştirilmesi amacıyla bir çalışma içerisindeydi. Nihayet AnadoluJet ile yapılan görüşmeler ve sağlıklı iletişim sonucu, bu konuda bir anlaşmaya varıldı. Buna göre 8 Mayıs 2015 tarihi itibariyle başlayan seferler yıl boyu tekrarlanacak. Güney Ege Turistik Otelciler Birliği Başkanı Bülent Bülbüloğlu da bu amaçları doğrultusunda AnadoluJet yetkilileri ile birlikte pek çok bürokrat ile de görüştüklerini ve mutlu sona ulaştıklarını dile getirdi.

  Normal Şartlarda, Ankara ile Dalaman arası, karayolu ile ulaşılabilir bir mesafe olduğu için 9 – 10 saatlik bir yolculuk ile inanılmaz bir yorgunluk ile sağlanabilmekteydi. Tatil için gidilecek olan bölgeye, yoğun bir yorgunluk ile ulaşıp, tatilinizin 1 – 2 gününü heba etmek hiç de hoş bir durum olmadığı için, Ankara – Dalaman arası doğrudan AnadoluJet seferleri büyük bir memnuniyet ile karşılanıyor. Üstelik sefer sayısında yapılan düzenleme de son derece tatmin edici gibi görünüyor. Yapılan sefer düzenlemesi ve alınan kararlara göre Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri Ankara ve Dalaman arasında karşılıklı uçuşlar gerçekleştirilecek. Bu durum da, tatil amacıyla bölgeye gelecek olanlar için son derece cazip bir şekilde gibi görünüyor. Tam olarak tatilcilere göre bir planlama yapılmış. Konu hakkında görüşlerini belirten Güney Ege Turistik Otelciler Birliği Başkanı Bülent Bülbüloğlu, bu süreçte kendilerine destek sağlayan Vali Amir Çiçek, Sivil Havacılık Genel müdürü ve AnadoluJet Genel Müdürü gibi pek çok isme teşekkürlerini sundu.

  Ankara – Dalaman uçuşlarının yanında, tüm AnadoluJet seferlerine uçak bileti alırken, interneti tercih etmeniz halinde, bir avantaj daha elde etmiş olursunuz. Öncelikle AnadoluJet ile Ankara – Dalaman arası yolculuğunuzu 1 saat 15 dakikaya düşürdüğünüz gibi, uçak bileti alırken de güvenilir internet adreslerini tercih ederek zamandan tasarruf sağlarsınız. Üstelik www.ucakbileti.com.tr gibi en uygun fiyatları sunan ve uçak bileti konusunda uzman olan adresleri tercih ederseniz, maddi olarak da tasarruf sağlayabilirsiniz.  Dolayısıyla uçak bileti alışverişleri, artık güvenlik önlemleri tam olan adresler tercih edilerek internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Böylece işlemleriniz daha kolay ve daha hızlı gerçekleştirilmektedir. Ayrıca www.ucakbileti.com.tr adresi, filtreleme özelliği bulunan kullanışlı ara yüzü ile sizi zorlamadan aradığınızı karşınıza getirecektir. İstediğiniz uçak bileti niteliklerine göre arama gerçekleştirdiğiniz takdirde, örneğin; gideceğiniz yönde size daha cazip firmalar ve daha cazip fiyatta uçak bileti bulabilmektedir. Bazı kentlerde birden fazla havalimanı mevcut olduğundan, bu rotalarda sizin için cazip olana yönelik uçak bileti almanızı sağlayabilmektedir. 

  Yorum Gönder