Dil Seçiniz

AndoluJet Uçakları İade Edildi

AnadoluJet'in sipariş ettiği 3 uçaktan 2'si hatalı çıktı. Ayrıca AnadoluJet uçak bileti www.ucakbileti.com.tr 'de daha cazip fiyatlarla sunuluyor.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  AndoluJet Uçakları İade Edildi

  Havacılık sektörünün başarı isimlerinden biri olan AnadoluJet, ülkemizin havacılık potansiyelinin artışı ile birlikte yeni hedefleri ile birlikte harekete geçmişti. Bu doğrultuda ülkemizde faaliyet gösteren tüm hava yolu şirketleri gibi 3. Havalimanının yapımına dek mümkün olduğunca çok büyümeyi hedefliyordu. Bu sebeple de yeni uçak siparişleri ile gündeme gelmişti. AnadoluJet artan filosu ile uzun zamandır ülkemizde hava yolu ulaşımı hizmeti veriyor. Son olarak ise filosuna 3 adet Boeing tipi uçak dâhil etme kararı aldı. Bu karar doğrultusunda sipariş edilen uçaklardan ikisi leasing firması tarafından teslim edildi. Teslim edilen Boeing 737 – 900 tipi iki uçakta ciddi hasarların tespit edilmesi ise anlaşmazlığa sebep oldu. AnadoluJet Hava Yolları leasing şirketi olan BBAM ile anlaşarak uçakları almaya karar vermişti ancak teslim edilen uçaklarda yapılan incelemeler, ciddi hasarları ortaya çıkardı. Buna göre uçaklarda uçuş emniyetini tehlikeye atacak durumlar söz konusuydu.

  Yapılan incelemeler sonunda uçağın boya kondisyonunda problemler olduğu ortaya çıktı. Ayrıca her iki uçağın da flaplarının uçağın dengesini bozacak oranda hasarlı olduğu sonucuna varıldı. Uçuş emniyetini riske atan bu hatanın yanında, her iki uçağın da baş üstü dolaplarında hasarlı ve boyalı olduğuna dair emareler göze çarptı. Koridor halılarının altlarında limit dışı çökme ve çatlaklar tespit edilirken, tüm bu sorunların ardından uçakların motorlarının incelenmesi ile limit dışı vibrasyon tespit edildi. Motorların limiti aşan bir oranda titriyor olması da yine uçuş emniyetini tehlikeye atan ve konforsuz bir seyahate sebep olan unsurlardır. Bu kadar çok sorunun her iki uçakta da olması AnadoluJet Hava Yolları yetkililerinin tepkisine sebep oldu ve anlaşılmış olan leasing şirketi BBAM ile görüşerek, hasar masrafını üstlenmeleri talep edildi. AnadoluJet ‘in ya hasarın giderilmesi masraflarını üstlenin ya da geri alın dediği ileri sürülüyor. Buna karşılık ise uçakların iade edileceği bilgisi ulaştı. Leasing şirketi, uçakların onarılması durumunda masrafları karşılamayacağını belirterek iade almayı kabul etti. AnadoluJet Hava Yolları üçüncü uçağını ise henüz teslim almamıştı. İlk iki uçakta yaşanan sıkıntının ardından, teslim edilmesi gereken toplamda üç uçak bulunuyor ve bu uçakların teslimi heyecan ile bekleniyor. Şirketin 2015 yılı büyüme oranları için bu uçakların teslimi büyük önem arz ediyor.

  İki hatalı uçak ile ilgili olarak ise şu bilgilere ulaşıldı. TC – SCA kuyruk tesciline sahip olan Boeing 737 – 900 tipi uçak ilk uçuşunu 2007 yılında gerçekleştirirken, TC - SCB ve TC - SCC kuyruk tesciline sahip olan diğer ikisi 2008 yılında hava yolu trafiğine çıkmışlardır. Geçen bu sürede büyük oranda hasar alan uçaklar AnadoluJet ‘in onayından geçemeyerek geçtiğimiz günlerde iade edildi. Aslında uzun süredir trafikte olmayan uçakların, hor kullanılmaları sebebi ile bu halde olduğu düşünülmektedir ancak şirketin kullanması da mümkün olmadığından iadesi gerçekleştirilmiştir.

  AnadoluJet Hava Yolları, Türk Hava Yolları güvencesi ile Türkiye’de havacılık faaliyetlerini yürütüyor. Türk Hava Yolları ‘nın sağladığı teknik destek ile düşük maliyetlere sahip olan şirket, uygun fiyatlar ile hava yolu ulaşımı sağlaması ile biliniyor. Pek çok yurt içi noktaya AnadoluJet Hava Yolları ile ulaşılabilirken, yurt dışında da çok sayıda rota şirketin ulaşım ağı dâhilindedir. Bu kapasitenin artışı için çalışan şirket, yeni uçakları ile yeni seferler tesis ederek yolcu sayısında artış yaşamayı hedefliyor. Tüm bu süreçte uçak bileti fiyatı oranlarının piyasaya göre alt seviyede olması ise şirketin en cazip yanlarından biridir. Uçak biletinizi erken alarak bu fiyatları daha da aşağılara çekebilirsiniz. Çünkü uçuş tarihinden 3 – 4 hafta önce alınan biletler, size oldukça uygun fiyatlara gelecektir. Bir de www.ucakbileti.com.tr adresini tercih ettiğiniz takdirde düşük uçak bileti ücretlerine rastlayabilirsiniz. Bununla birlikte sitenin sağladığı diğer kolaylıklardan faydalanabilirsiniz ve kolayca uçak bileti satın alabilirsiniz. Saniyelerinizi harcayarak uçak bileti almanızı sağlayan sistem, uçacağınız rotaya dair arama işlemlerinizi de filtreleme özelliği ile daha keyifli hale getiriyor. Güvenilirliği ise bir diğer avantajıdır. İnternetin tehlikelerinden korunacağınız bu platform, size güvenle seyahat etmenin avantajlarını yaşatıyor. AnadoluJet farkını yaşamak ve uygun fiyatlar ile uçmak için siz de harekete geçin.

  Yorum Gönder