Dil Seçiniz

AnadoluJet’in Alman Pilotu ile İlgili İddia

AnadoluJet Pilotu, polislere zor anlar yaşattı. AnadoluJet uçak bileti en düşük fiyatlar ile www.ucakbileti.com.tr 'de sunuluyor!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  AnadoluJet’in Alman Pilotu ile İlgili İddia

  AnadoluJet kurulduğu günden bu yana ülkemizin gururu olarak görülmüş bir kurumdur. 2000’li yıllar ile birlikte küresel anlamda da bu özelliğini korumanın yanında, başarıları ile hızlı bir yükseliş göstermiş, farklı bölgelerde farklı nitelikleri ile ödüllere layık görülmüştür. Yani ülkemizin önemli hava yolu şirketlerinden biri olan şirket, farklı coğrafyalarda THY güvencesi ile Türkiye’nin temsilcisi olmayı her daim sürdürmüştür. Bugün de bu özelliği ile ülkemize büyük bir prestij kazandırıyor. Hem yerli hem de yabancı yolcuları ile İstanbul ‘u bir aktarma merkezi haline getirdiğini de belirtmek gerek. Çeşitli sponsorluk faaliyetleri ile gücüne güç katan ve bilinirliğini artıran AnadoluJet, hızla büyüyen bir bütçeye sahiptir. Kapasitesinin büyüklüğü, filo genişliği, yolcu sayısı ve personel sayısı ile doğru orantılı olarak artış göstermekte ve bu doğrultuda hemen hemen her milletten pilot da AnadoluJet kapsamında hizmet vermektedir.

  Geçtiğimiz günlerde, yerel bir gazetede yer alan iddia oldukça dikkatleri çekti. İddianın merkezinde AnadoluJet ‘te görev yapan bir Alman pilot bulunuyordu. İddiaya göre Kayseri ’den Şırnak ‘a gidecek olan özel harekâtçılar, mühimmatlarının ağırlığı sebebi ile Alman pilot tarafından uçaktan indirildi. Kayseri’de yayın yapan yerel gazete, terörle mücadele için Kayseri’den Şırnak’a gidecek olan 20 polisin, beraberlerinde götürdükleri mühimmatın ağır olduğu gerekçesi ile uçaktan indirildiğini iddia etti. Söz konusu pilotun Türk Hava Yolları AnadoluJet pilotu olduğu bilgisi ulaşırken, pilotun bu hareketinde diretmesi dikkatleri çekti. Silopi ilçesinde görev yapan özel harekat polisleri, görev değişimi için 22 Ağustos 2015 tarihinde 8.40’ta hareket edecek olan uçakta yolculuk edeceklerdi. TK 7293 sefer sayısı ile yolculuk eden ve Kayseri – Sabiha Gökçen – Şırnak seferini yapacak olan söz konusu uçaktan kargo bölümündeki mühimmatların ağırlığı sebebi ile indirildiler. Havalimanında bulunan özel harekatçıların meslektaşları ve de hava meydanları yetkilileri uzun süren çabalarına karşın Alman pilotu ikna edemeyince, polislerin sefere katılması mümkün olmadı. Alman pilot, kargo bölümündeki yükün, uluslararası havacılık kurallarına aykırı olduğu gerekçesi ile özel harekât polislerinin, terörle mücadele amacı ile Şırnak’a gitmesine engel olmuş oldu. Bu durumda polislerin kente ulaşımı gecikmeli olarak AnadoluJet dışında bir yöntemle farklı yollarla gerçekleşti.

  Diğer taraftan alınan bilgiye göre, bunun benzeri sıkıntılar diğer havalimanlarında da söz konusu olmakta. AnadoluJet Hava Yolları ya da başka firmaların da bazı pilotları aynı gerekçe ile özel harekât polislerinin ulaşımına engel oluyor. Bu durumda, emniyet yetkilileri devreye girmek durumunda kaldı ve kısa süre içerisinde yapılan bir düzenleme ile bundan sonraki nakil işlemlerinde prosedür gereği öncelik mühimmata verilecek. Daha sonra ise polislerin güvenle ulaşımı tesis edilecek. Yeni düzenleme ile birlikte, yaşanan sıkıntıların şimdilik ortadan kalkmış olduğu gözleniyor. Son günlerde ülkemizde yaşanan can sıkıcı olaylar gereği ile de bu tip sorunların yaşanmaması temenni edilmektedir. Terörle mücadele konusunda, askerimiz ya da polisimize engel olunmaya çalışılması, isteyerek ya da istemeyerek gecikme yaşatılması son derece yanlış bir harekettir. Bu tip sıkıntıların artık yaşanmaması için AnadoluJet Hava Yolları ‘nı da kapsayan bir düzenleme yapılması ile birlikte, sorun çözülmüş oldu. Bunun dışında ülkemizin başarılı hava yolu şirketlerinden biri olması sebebi ile AnadoluJet Hava Yolları hem yurt içi hem de yurt dışı rotalarında tercih edilebilecek en iyi seçenektir. Konforu ve kalitesi, Türk Hava Yolları garantisi ile tesis edildiğinden aynı konforun uygun fiyatlar ile sunulması gibi düşünülebilir.

  Siz de AnadoluJet Hava Yolları ‘nın konforu ile seyahat etmek isterseniz, www.ucakbileti.com.tr adresi üzerinden sadece bir iki dakikanızı harcayarak işleminizi halledebilirsiniz. Sitenin kullanım kolaylığı sağlayan yapısı ve güvenlik önlemleri ile güven vermesi, önemli avantajları olarak değerlendirilirken, mümkün olan en uygun fiyatları sunuyor olması da tercih sebeplerinden biridir. Nihayetinde AnadoluJet Hava Yolları uçak bileti ile elde edeceğiniz tasarruf sayesinde yeni geziler planlayabilir ve daha çok yer daha çok kültür görebilirsiniz. Özellikle de çok seyahat edenler için harika bir fırsat olduğunu belirtmek gerek. Siz de hem konforlu hem de ucuz bir seyahat için bu adresi tercih edebilir, hızla bu önemli seyahat hazırlığınızı halledebilirsiniz. 

  Yorum Gönder