Dil Seçiniz

AnadoluJet İzin Aldı Fakat MyJet’e İzin Çıkmadı

AnadoluJet Ankara'dan yeni seferleri ile hizmete hazırlanıyor. www.ucakbileti.com.tr adresinden en uygun fiyatlar ile AnadoluJet uçak bileti alabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  AnadoluJet İzin Aldı Fakat MyJet’e İzin Çıkmadı

  AnadoluJet, geçtiğimiz günlerde dikkat çeken projesi ile gündeme geldi. Türk Hava Yolları ‘nın güvencesi altında, Türkiye’nin hava yolu ulaşımına hizmet eden şirket, Ankara merkezli dış hat projesi ile dikkat çekti. Aslında MyJet Hava Yolu projesine benzerliği ile de dikkatleri çekiyordu söz konusu proje ve MyJet bu proje için 1 yıl gibi bir süredir başvuru aşamasında beklemektedir. Henüz firma başvuru aşamasını geçememişken, AnadoluJet için SHGM ‘den izin çıktı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, MyJet projesi için halen incelemelerini sürdürürken, Türk Hava Yolları ‘ın alt markası olan AnadoluJet ’in onay çıkan projesi ile fizibilite çalışmalarının büyük oranda benzeştiği iddia ediliyor.

  Edinilen bilgilere göre, 4 uçağı kapsayan filosu ile operasyona başlamayı hedefleyen MyJet, ilerleyen 5 aylık süreçte, filosuna 3 uçak daha dâhil ederek toplamda 7 uçak ile uçmayı planlıyor. MyJet, bu projesi ile ilgili olarak detaylı bir fizibilite çalışması yaparak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından halen bekletilirken, AnadoluJet de Ankara merkezli uçuşlarına ağırlık verme kararı almıştır. AnadoluJet ile MyJet ‘in uçuş yapmak istediği hatlar ise belirgin şekilde benzerlik gösteriyor. AnadoluJet ‘in izin alması ile birlikte Ankara hareketle uçacağı noktalar açıklanınca, MyJet ‘in uçuş yapmak istediği noktalar ile büyük oranda benzeştiği gözlendi. MyJet, 13’ü iç hat olmak üzere, 15 de dış hat olmak üzere toplamda 28 yeni hatta uçuş hizmeti vermeyi planlıyordu. Ancak AnadoluJet Hava Yolları ‘nın açıklanan noktaları ile karşılaştırıldığında 10 noktanın aynı olduğu gözlendi. MyJet ile AnadoluJet Hava Yolları ‘nın benzerlik gösteren dış hatları, Viyana, Amsterdam, Bakü, Londra, Stuttgart, Paris, Münih, Erbil, Bağdat ve Cidde olarak görünürken, AnadoluJet ‘in bunlara ek olarak dış hatlarda Frankfurt, Brüksel, Tahran, Berlin, Hamburg, Köln, Kopenhag, Stockholm ve Batum’a da sefer düzenleyeceği belirtildi. MyJet ‘in dış hatlar projesinde ise ortak olarak sayılan noktalara ek olarak Amman, Atina, Basel, Budapeşte, Domodedovo, Roma, Cenevre, Kiev, Medine, Maastricht, Prag, Şiraz, Tebriz, Tel Aviv ve Varşova gibi merkezler yer almaktadır.

  İki firmanın da Türkiye’de havacılık adına önemli girişimlerde bulunması ile birlikte, projelerindeki ortak noktalarda dikkatleri çekti. Bununla birlikte asıl dikkat çeken durum MyJet ‘in projesinin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 1 yıl kadar bir süredir başvuru aşamasından bir adım ileri götürülmemiş olmasına karşın, AnadoluJet Hava Yolları ‘nın gerekli izinleri alarak, projesini uygulamaya hazırlanıyor olmasıdır. Çin merkezli firmanın gelecekteki durumu ne olur, projenin ilerlemesi ne yönde olur bilinmek ama AnadoluJet Hava Yolları gerekli izinleri alması ile birlikte hazırlıklarına hız vermiş durumda bulunuyor. Ülkemizden hareketle, geniş bir ulaşım ağı sağlanıyor. Bu artık sadece 1 – 2 firma ile değil, geniş bir çeşitlilik ile sağlanıyor. Pek çok firmanın aracılığı ile dünyanın farklı noktalarına doğrudan ya da aktarmalı olarak ulaşılabiliyor. Bu noktalara ulaşımın en hızlı yolu olan hava yolu ulaşımı, sadece İstanbul’dan değil, artık farklı kentlerden hareketle de sağlanabilecek.

  AnadoluJet ile pek çok iç hat ya da dış hatta konforlu ve kaliteli bir yolculuk edebilirsiniz. Türk Hava Yolları güvencesi sunan firma, başarıları ile de Türk Hava Yolları ‘nı takip etmekte. AnadoluJet uçak biletialmak için, önceden olduğu gibi uçak bileti satış noktalarında dolaşmanız, zaman ve emek harcamanıza gerek yok. İnternetten AnadoluJet uçak bileti alarak, hızlıca seyahatinizin en önemli hazırlığını tamamlayabilirsiniz. İnternetten ödeme işlemi gerçekleştirilirken tek ve en önemli korku güvenlik ile olduğundan, 3D Secure güvenlik sistemi ile korunan adresleri tercih etmenizi önermekteyiz. www.ucakbileti.com.tr size üst düzey güvenliğinin yanında, en uygun fiyatları da sunmaktadır. Sitenin kullanımı kolay ara yüzü ve filtreleme özelliği ile kolayca aradığınıza ulaşabileceksiniz. Aradığınız AnadoluJet uçak bileti, en uygun fiyatlar ile karşınıza çıkacak ve işlemin kolaylığı karşısında şaşıracaksınız. Dolayısıyla artık zamanınızı dışarıda uçak bileti arayarak harcamanıza gerek yok. Daha keyifli bir tatil geçirmek, sorunsuz bir seyahat gerçekleştirmek için tasarruf sağladığınız zamanı hazırlıklarınız için değerlendirebilirsiniz. Seyahat hazırlıklarında önceden olduğu gibi uzun zaman harcamanıza da gerek kalmamış oluyor aslında bu kolaylık ile. 

  Yorum Gönder