Dil Seçiniz

AnadoluJet Uçağına Maganda Müdahalesi

AnadoluJet'in uçağına lazerli maganda müdahalesi yaşandı ancak sorun yaşanmadı. AnadoluJet uçak bileti alarak keyifli bir tatile çıkmak için www.ucakbileti.com.tr 'yi tercih edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  AnadoluJet Uçağına Maganda Müdahalesi

  AnadoluJet, Türk Hava Yolları garantisi ile uzunca bir süredir, ülkemizde başarılı bir havayolu ulaşımı hizmeti sunmaktadır. Havayolu ulaşımı konusunda çoğunlukla tercih edilen bir firma olmasında, sunduğu kaliteye karşın düşük fiyatlar ile ulaşılabilir olması da etkili olmaktadır. Sürekli yeni noktaları da ulaşım ağına dâhil eden firma, yurt içi ve yurt dışı pek çok noktaya ulaşım sağlamaktadır. Özellikle yurt içinde geniş bir ulaşım ağına sahiptir. Üstelik bunlara sürekli yenilerini de eklemektedir. Geçtiğimiz günlerde, sadece Mayıs ayından Eylül ayına kadar gerçekleştirilen Ankara – Dalaman arası uçuşların devamlı gerçekleştirilecek olması gibi gelişmeler de bu kapsamda değerlendirilebilecek olan, önemli AnadoluJet girişimleridir. Diğer taraftan, kaliteli hizmet amacı ile emek veren firmanın uçaklarından biri geçtiğimiz günlerde bir lazer saldırısı ile karşılaştı. Bunu saldırı olarak nitelemek son derece doğrudur.

  Türk Hava Yolları ‘nın bir alt kuruluşu olan AnadoluJet ‘in Adana – Ankara seferini gerçekleştirmek üzere harekete geçen uçak, lazer ışığı ile endişeye kapıldı. AnadoluJet ‘in söz konusu uçağı, Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan TK 7105 sefer sayısı ile 21.25 saatinde hareket edecekti. AnadoluJet ’in söz konusu seferi gerçekleştirecek olan uçağı kalkış için pist başına geldiği sırada, kokpite lazer tutuldu. TC – SBF tescilli Boeing B737 – 800 tipi uçak, kalkışa hazırlanırken, pilotun kalkış hamlelerine engel teşkil edecek böyle bir saldırının olması endişe yaşanmasına sebep oldu. Kaptan Pilot, durumu hemen kule görevlisine iletti ve ardından kule görevlisi de emniyet birimlerini harekete geçirdi. Bununla birlikte, hemen bu saldırıda bulunan kişi ya da kişiler ile ilgili arama çalışması başlatıldı. Lazer saldırısının tekrarlanmaması ile birlikte uçak sorunsuz bir şekilde kalkış yaparak yolcuğunu tamamlayabildi.

  Kalkış ve ulaşımın sorunsuz bir şekilde karşılanması iç rahatlatırken, bu tip hizmet engelleyici dış müdahalelerin yaşanması can sıktı. Bu saldırı küçük boyutlu ve hiçbir zarara sebep olmasa da, havalanma anında gerçekleştirilebilir ya da uzun süreli olabilir de ve ciddi sıkıntılara yol açabilirdi. Dolayısıyla son derece tehlikeli, dikkat dağıtıcı ve kontrol bozucu bir tehdittir. AnadoluJet ‘in son derece uzman ve tecrübeli ekibi, bu tip tehditler karşısında son derece profesyonel hareket ederek, güvenliği sağlamaktadır. Ancak yine de elbette ki tercih edilen bu tür sorunlar ile AnadoluJet ya da başka bir havayolu şirketinin karşı karşıya kalmaması ve bu tip sıkıntıların hiç yaşanmamasıdır.

  Havacılık alanında yolcular açısından yaşanan bir sıkıntı da uçak bileti alımı sırasında yaşananlardır. Klasik yöntemler ile uçak bileti satın alma devri neredeyse kapandı. Artık bu alanda sunulan teknoloji nimetlerinden yararlanmanın avantajları fark edildi. İnternet üzerinden AnadoluJet uçak bileti alarak check-in işlemlerinizi gerçekleştirebiliyor olmanız, evinizden çıkmadan, hatta oturduğunuz yerde uçak biletinizi almanız ne kadar da büyük bir kolaylık. Böylece zaman anlamında büyük de bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Dışarıda harcayacağınız zamanı, diğer seyahat hazırlıklarınız için değerlendirebilir ve kusursuz bir gezi planı yapabilirsiniz. Son derece avantajlı olan internet üzerinde uçak bileti satın alma işleminde, genellikle karşılaşılan haklı bir endişe söz konusudur. Güvenlik meselesi. Alışveriş yaptığımız siteye kredi kartı bilgilerimizi verirken, bir sıkıntı yaşar mıyız endişesine yer bırakmamak için 3D Secure güvenlik sistemini tercih eden adresleri kullanmalıyız. www.ucakbileti.com.tr örneğinde olduğu gibi kullanılan bu sistem, en üst düzeydeki koruma önlemidir ve tüm bilgilerinizi koruma altına almaktadır. Dolayısıyla, güvenlik endişesi yaşamadan www.ucakbileti.com.tr üzerinden uçak bileti satın alabilirsiniz. AnadoluJet uçak bileti araştırmasına girdiğiniz takdirde, en çok ihtiyaç duyacağınız detaylardan biri de kolay kullanımdır. Kullanımı kolay olan bir ara yüz söz konusu olduğunda, kafanız karışmadan aradığınıza ulaşabilirsiniz. Bu adreste kullanımı kolay olan ara yüzün mevcut olması ile birlikte, son derece faydalı ve kullanışlı bir de filtreleme sistemi bulunmaktadır. Bu sayede, aradığınıza kolayca ulaşabilir, en uygun fiyata en cazip uçak biletini satın alabilirsiniz. 

  Yorum Gönder