Dil Seçiniz

Urla'nın Gezilecek Yerleri

Ege’nin incisi İzmir, her noktası ile ilgi çekici bir kent. İzmir'in güzel ilçesi Urla'yı keşfetmeye ne dersiniz? En uygun fiyatlı İzmir uçak bileti ucakbileti.com.tr 'de!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Urla’nın Gezilecek Yerleri

  Ege’nin incisi İzmir, her noktası ile ilgi çekici bir kent. Ülkemizin en büyük şehirlerinden bir olarak, çok sayıda gezi noktasına sahiptir. Urla ise kentin en güzel kıyılarından biridir. Tertemiz denizi, kızgın kumları ve tarihi kalıntıları ile burası sakinliğin ve huzurun merkezidir. İzmir uçak bileti alarak, hızlıca ulaşılabilir olması, hem kenti hem de Urla’yı daha da çekici hale getirmektedir.

  1. Gülbahçe Ilıcası

  Gülbahçe ılıcası, Gülbahçe köyü yakınlarında, Tatar deresinin denize ulaştığı noktada bulunuyor. Denizin neredeyse içine yapılmış olan bu taş kaplıca, Roma Hamamı olarak da adlandırılsa da ne zaman ve kimler tarafından inşa edildiğine dair bilgi yoktur. Üzerinde herhangi bir tesis bulunmayan ılıca, bu özelliği ile ülkemizdeki nadir örneklerden biridir.

  2. Demircili Plajı

  Demircili Plajı, Ege’nin beğenilen sahillerinden biridir. Urla’nın merkezine 24 kilometre uzaklıkta bulunan plaj, tertemiz suyu ve plajı ile dinlenmek ve yılın yorgunluğunu atmak için ideal bir noktadır. Özellikle İzmir’in dört bir yanından günübirlik gelenler olmaktadır. Bununla birlikte hem yerli hem de yabancı turist görülebilir. Fazla kalabalık olmaması Demircili plajını cazip hale getirmektedir. İzmir uçak bileti alıp hızlıca ulaşabileceğiniz bölge, sakin sahilleri ile sizleri beklemektedir. 

  3. Güvendik Tepesi

  Çeşmealtı beldesinde yer alan Güvendik Tepesi, İzmir körfezinin ve güneşin tadını çıkarmak için ideal bir noktadır. Sırf bu harika manzarası ve huzur için kalkıp İzmir uçak bileti alarak, kente doğru yola çıkabilirsiniz. Etkileyici gün batışı manzarası, doğanın verdiği huzur ve bol oksijen, ömrünüze ömür katacak bir deneyim sunuyor.

  4. Klazomenai Antik Kenti

  Ege ve Akdeniz’in sayısız antik kentinden biri olan Klazomenai Antik Kenti, 12 İyon devletinden biridir. Burada bulunan çok sayıda kalıntı Karantina Adasında muhafaza edilmektedir. Oldukça geniş bir bölgeye yayılmış olan kentte yapılan çalışmalar, Arkaik, Erken Tunç ve Klasik çağların izlerini ortaya çıkarmıştır.

  5. Malgaca İçmeleri

  İzmir’in güzelliğinin parçalarından biri olan Malgaca İçmeleri, çeşitli doğal güzellikleri bir arada sunmaktadır. Deniz, kum, güneş ve tarihi kalıntıların iç içe olduğu bölge, Urla’nın görülmeye değer güzelliklerinden biridir. Doğa güzellikleri ve sakinlikten hoşlanıyorsanız, uygun fiyatlara alabileceğiniz İzmir uçak bileti ile kısa sürede kente ulaşabilirsiniz. Buradan da yapacağınız kara yolculuğu ile bu bölgeye varırsınız.

  6. Urla Yarımadası

  Bilinen tarihi M.Ö. 2000’li yıllara uzanan tarihi yarımada, antik çağlarda Klazomenai olarak anılırdı. Su mineralleri açısından son derece zengin olan sulara sahiptir bu kıyılar. Son derece girintili çıkıntılı olan kıyı şeridi, bölgeye kendine has bir güzellik sağlamaktadır. Çok eski bir yerleşim yeri olan Urla Yarımadası, bugün halen ilçenin önemli bir yerleşim alanıdır.

  7. Yassıca Adası

  Urla Yarımadası’nın, kuzeyinde bulunan Yassıca Adası, Alman Adası olarak da anılmaktadır. Önemli bir tatil merkezi olan ada, sakinlik ve huzuru ile ziyaretçilerini büyülemektedir. Üstelik adaya ulaşım son derece kolay bir şekilde sağlanabiliyor. İzmir uçak bileti alarak, kente ulaştıktan sonra, Karşıyaka’dan kalkan vapur ile kısa sürede adaya ulaşabiliyorsunuz. Böylece kısa sayılabilecek bir yolculuk ile tatilinize başlayabiliyorsunuz.

  Urla’ya Nasıl Gidilir?

  Urla’ya ulaşım, havayolu imkânları sayesinde son derece kolaydır. Kente ulaşım için en uygun fiyatlı uçak bileti www.ucakbileti.com.tr ‘den alınabilir. İzmir uçak bileti aldıktan sonra, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşırsınız. Kısa uçuşunuzun ardından karayolu ile devam ederek Urla’ya ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile Urla arası yaklaşık olarak 38 kilometredir ve 35 dakika gibi bir süre yolculuk etmek gerekir.

   

  Yorum Gönder