Dil Seçiniz

Karaburun'un Gezilecek 10 Yeri

Doğanın yeşili ve denizin mavisi ile çevrili bir seyahati için Karaburun’u tercih etmelisiniz. En uygun fiyatlı İzmir uçak bileti ucakbileti.com.tr 'den alınabilir. 

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Karaburun’un Gezilecek 10 Yeri

  Doğanın yeşili ve denizin mavisi ile çevrili bir seyahati için Karaburun’u tercih etmelisiniz. İzmir uçak bileti alarak kente ulaşıp, kısa da bir kara yolculuğu yaptığınızda, bu cennet bölgeye ulaşabiliyorsunuz. Üstelik hem huzur bulup dinleneceksiniz burada, hem de tarihi bölgeleri ziyaret edebileceksiniz. Deniz, kum ve güneşe doyacağınız bir tatil sizi bekliyor Karaburun’da.

  1. Sazak Köyü

  Sazak Köyü, eşsiz bir manzara ve de atmosfere sahiptir. Tertemiz havası, Karaburun’un sert rüzgârına rağmen, bu manzaranın tadını çıkarmak gerek. Bölgede tatil yapıyorsanız, Sazak Köyü’nden geçmenizi özellikle öneriyoruz.

  2. Manal Koyu

  Mordoğan beldesinde yer alan Manal Koyu, olta balıkçılığı ya da serinlemek ve dinlenmek amacıyla gelen çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor. 2004 yılında çıkan yangın ile pek çok yeşil alan yok olsa da yeniden ağaçlandırma çalışmaları ile eski haline getirilmeye çalışılmaktadır.

  3. Karaburun Yarımadası

  İzmir uçak bileti alıp 1 saatlik uçuştan sonra ulaşacağınız İzmir’den, 100 km’lik karayolu yolculuğu ile nihayet Karaburun Yarımadası’na ulaşabilirsiniz. Eski çağlardan bu yana, kıymeti bilinmiş olan yarımada, ilgi çekici bir tatil noktasıdır.

  4. Karaburun’un Diğer Koyları

  Karaburun’da birbiri ardına dizilmiş olan çok sayıda koy bulunuyor. Bunları sırası ile ziyaret ederek dilediklerinizde mola verebilir, tadını çıkarabilirsiniz. Bu koylardan yerleşim olanları, Bodrum Koyu, Kuyucak, İncirli Koy ve Badembükü Koyu’dur.

  5. Peynirini Mağarası

  229 metre uzunluğunda ve 108 metre derinliğinde olan mağara, hiç de küçümsenmeyecek değerde olan bir doğal alandır. Karaburun gezinize dâhil edebileceğiniz mağaranın derinlerinde ise yarasaların yaşadığı bilinmektedir.

  6. Ayşe Kadın Camii

  Mordoğan’da inşa edilmiş olan camii, 700 yıl önce Ayşe Kadın isimli bir kızın vasiyeti üzerine annesi tarafından inşa ettirilmiştir. Ancak hikâyesinden çok mimarisi ile dikkat çekmektedir. Türkiye’de eşi olmayan camiinin modeli Kâbe’den alınmıştır. Cami içerisinde bulunan 450 yıllık saat ise halen çalışır durumdadır. Cami, İzmir uçak bileti alarak çıkacağınız yolculuğunuzda, duraklarınızdan biri olması gereken, önemli bir eserdir.

  7. Kuyucak Plajı

  Mavi bayrak adayı olan Kuyucak Plajı, denize girip güneşlenmek için harika bir seçenektir. Karaburun’un en güzel sahillerinden biri olarak anılması boşa değildir. Dinlenmek ve huzur bulmak için ideal bir plaj olduğunu söyleyebiliriz.

  8. Akvaryum Plajı

  İzmir kent merkezine 100 km uzaklıkta bulunan Akvaryum plajı, sakin ve huzurlu bir atmosfere sahiptir. Her yıl daha fazla insan tarafından ziyaret edilmekte ve masmavi denizi ile her ziyaretçisini büyülemektedir.

  9. Kumbükü Plajı

  Kumbükü Plajı, adı üzerinde kum sahilleri ile dikkat çekmektedir. Bu sebeple harika bir güneşlenme yeri olduğu söylenebilir. Tertemiz denizi ve çevresindeki yeşil alanı ile kafa dinlemelik bir plajdır. Karaburun’un sevilen kıyılarından biridir.

  10. Yeniliman Plajı

  Yeniliman plajı, aynı isimli köyün sahillerine verilen isimdir ve Karaburun’un sayısız güzel plajından bir tanesidir. Deniz ve güneşin en güzelini sunan Yeniliman plajında duraklayabilirsiniz. Yaz tatilleri için tercih edebileceğiniz Karaburun’a erkenden İzmir uçak bileti alarak, keyifli bir tatil amacıyla gelebilirsiniz.

  Karaburun’a Nasıl Gidilir?

  Karaburun, İzmir’in özellikle yaz aylarında en çok ziyaretçi alan noktalarından biridir. Bu sebeple erkenden İzmir uçak bileti araştırmasına başlamalısınız. İstanbul üzerinden 1 saatlik bir yolculuk yaptıktan sonra Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabileceksiniz. Ardından yaklaşık 1,5 saatlik bir karayolu yolculuğu ile bölgeye ulaşabilirsiniz. Yani sadece 2 – 3 saat içerisinde harika bir tatil noktasına ulaşabilmektesiniz. İzmir uçak bileti almak için ise www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret ederek, en cazip biletlere ulaşabilirsiniz. 

  Yorum Gönder