Dil Seçiniz

Gaziantep Ucuz Uçak Bileti

Gaziantep Uçak bileti fiyatları için Gaziantep uçak bileti araması yapabilir, uygun fiyatlara bilet satın alabilirsiniz.

Gaziantep Hava Durumu

  Gaziantep Gezi Rehberi

  Milattan önce 1700' lü yıllarda Babil yönetiminde olan ve ardından Hititlerin eline geçip yerleşim alanı olarak kullanılmaya başlayan günümüz adı ile Gaziantep, pek çok medeniyete ev sahipliği yağmış ve birçok ırk, dil, din, etnik köken gibi faktörler ile önemli bir mozaiği elinde bulundurmuştur. İlk çağlarda bu yönetimin etkisi altında olan Antep, Milattan Sonra 395 yılında Bizans İmparatorluğunun eline geçmiştir. Bu şehir o dönemler, Hristiyanlığı çok daha yaygın bir şekilde tanıtmak ve ilerletmek için en önemli yerler arasında gösterilirdi. Ancak bu hükümdarlık çok uzun sürmemiş ve kent bir süre sonra Osmanlı İmparatorluğunun kazandığı zaferler bu topraklara dâhil olmuştur. Gaziantep pek çok kez ciddi manada savaşılan ve alınmak istenilen bir yer olduğu da bilinmektedir.

  1918 yılı itibari ile Birleşik Krallık himayesine bırakılan Gaziantep, Cumhuriyet döneminden önce Türkiye tarafından işgal edilmiş ve yeniden bu toprakların bir parçası olma yönünde en büyük adımları atılmıştır. Günümüzde ise 1.900.000 milyon nüfusa yaklaşın ve ülkemizin en büyük 8. şehri olmayı başaran bu ilimiz, sanayi sektöründe Güneydoğu bölgesinin en ilerlemiş ve kentleşme anlamında da çok ciddi mesafeler kat etmiş bir yaşam olanı olmaktadır. Bakıldığında kozmopolit yapısı ile hala tercih edilen ve ilgi görülen bir şehir olmaya da devam etmektedir. Sizde her zaman uçak bileti konusunda en az paraları ödeyerek bu şehre bizden alacağınız biletlerle ulaşım sağlamayı başarabilirsiniz.

  Şehrin Coğrafi Konumu

  Gaziantep il merkezinin çevresinde bulunan komşu il ve dağlar hakkında da sizlere bilgiler verelim. Bakıldığında il sınırlarının kuzey ve kuzey batı bölgelerini kapsayan komşu şehir Kahramanmaraş olmaktadır. Doğuda Nizip, Batıda Nurdağı, Güneyde Kilis bulunmaktadır. Düz ve engebeli bir arazi üzerine inşa edilmiş olan Gaziantep, rakım olarak da deniz seviyesine yakın olmaktadır. Bu güzide ilimiz içerisinde akan yüzlerce Pınar görebilmenize rağmen göl ya da göletlere rastlamak mümkün değildir. Bunun için şehir içi sınırlarına yapay ve suni göletler ile barajlar inşa edilmiştir. Eğer sizde bu şehrin coğrafyasını yakından görmek istiyorsanız yılın her dönemi en cazip fiyatlarla uçak bileti almayı başarabilirsiniz.

  İklim ve Bitki Örtüsü

  Yaz aylarınsa sıcaklığın ve nem oranının tavan yaptığı Gaziantep' te hem karasal hem de Akdeniz ikliminin esintilerini bulmak mümkündür. Özellikle Mayıs ayından itibaren başlayıp Ekim ayına kadar süren bu dönemde sıcaklıkların zirve yaptığını ve bu süreç içerisinde ortalama sıcaklık derecesinin 42 olduğunu da belirtelim. Ancak yazlar bir bu kadar sıcak geçerken, kışlarda aynı derecede soğuk olmaktadır. Bu mevsimler tam zıt iklimlerin görüldüğü şehirde, kış sıcaklık derecesi ise ortalama olarak - 13 dereceleri göstermektedir. En çok yağış evresini Aralık ve Şubat aylarında alan şehir, en az yağış dönemini de Haziran ile Eylül arasında almaktadır. Bu dönemlerde denize yakın olması sebebi le hem nem oranının düştüğünü hem de çok sert bir hava ile karşılaşmayacağınızı da söylemek isteriz.

  Gezilebilecek Yerler

  Gaziantep sınırları içerisinde online olarak temin edeceğiniz uçak bileti imkânları ile gezip görebileceğiniz pek çok seçeneğin olduğunu da dile getirelim. İlk olarak şehrin tam merkezinde yer alan ve büyüleyici bir atmosferi bulunan, buram buram tarih kokan Antep Kalesini görebilirsiniz. Bunun haricinde tarihin tüm kalıntılarını bir arada bulabileceğiniz pek çok müzenin de olduğunu ifade edelim. Bunlar; Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Gaziantep Mevlevihane’si Vakıf Müzesi, Şahinbey Savaş Müzesi, Medusa Cam Müzesi, Hasan Süzer Etnografya Müzesi, Zeugma Mozaik Müzeleri bulunmaktadır.

  Yine bu şehir sınırları içerisinde gezip görmeniz gereken birçok park ve bahçenin de olduğunu dile getirelim. Sosyal faaliyette bulunabileceğiniz ülkenin en büyük Hayvanat bahçesi alanı, 100. yıl parkı, Harikalar Diyarı, Masal Parkı, Celal Doğan Parkı, Planetaryum gibi pek çok yer söz konusudur. Hayvanat Bahçesinin dünyanın en büyük 3. alanı ve müze bakımından dan 5. sırada yer alan bir kent olduğunu siz değerli ziyaretçilerimize söylemek istiyoruz.

  Kültür ve Eğlence

  Şehirin en önemli kültür dinamiklerinden biri el sanatları olmaktadır. Bu yönde hemen hemen herkes çok büyük bir ilgi göstermektedir. El sanatları konusunda geçmişten bugüne en yaygın olarak gelen dericilik, yemenicilik, kuyumculuk, kilimcilik, bakırcılık gibi sektörler adından söz ettirmektedir. Antep şehrinin kendine özgü ve has motifleri, işlemeleri ve figürleri ile kilimcilik konusunda her geçen gün çok daha yaygın bir kent olduğunu da belirtmek isteriz. Anteplilere has el işi ve dantel gibi sanatların da bu kültür parçasının en büyük faktörleri arasında kendine yer bulduğunu bilmenizi isteriz.

  Eğlence konusunda özellikle türkü cafe ve canlı müzik yapan işletmeleri bulabilirsiniz. Tabi Gaziantep' inde yaz geceleri içinize ısıtacak ve doyasıya eğleneceğiniz mekânlarının olduğunu da söyleyelim. Eğlence sektöründe de her yaş grubuna yönelik bir sürü alternatifi kolaylıkla bulabilir ve istediğinizi değerlendire şansını elde edebilirsiniz. Bütün bunları bir an önce yapmak adına hemen uçak bileti rezervasyonlarınızı da detaylı araştırma neticesinde sitemizden yapabilirsiniz.

  Yeme İçme

  Yemek kültürünün tavan yaptığı Gaziantep' te neler yok ki? Kilo almamanız mümkün olmayacak. Çünkü burada genellikle et ve baharat alternatifleri ile yapılan eşsiz tatları bulacaksınız. Altı ezmeli kebap, ekşili kebap, firik pilavı, erik tavası, kuşbaşı kebap, simit kebabı, lahmacun, sarımsak kebabı, soğan kebabı, patlıcan kebabı, yenidünya kebabı, yuvarlama, içli köfte, alaca çorbası, çağla aşı, cağırtlak kebabı gibi et ve kebap yemeklerinin ne kadar meşhur olduğunu görebilirsiniz.

  Tabi bunun yanı sıra Antep baklavası da damaklarda unutulmaz lezzet bırakan bir tat olarak senelerden bu yana tercih edilen en önemli tatlı çeşitleri arasında yerini bulmuştur. Böylesine Osmanlı ve Arap mutfağınız izlerini taşıyan bir il sınırları içerisinde aç kalma gibi bir durumunuzun söz konusu dahi olamayacağını da siz değerli ziyaretçilerimize ifade etmek isteriz.

  Şehir Hava Alanı Hakkında Bilgi

  Bu güzide ilimiz havaalanı sektöründe de son derece gelişmiş ve daha da kendini geliştirmeye devam eden bir şehrimizdir. Uçak bileti fiyatları opsiyonları göze alındığında ülkenin dört bir tarafından hesaplı uçuşlar yapabilirsiniz. Oğuzeli Havalimanı aynı zamanda Uluslararası arenada da hizmet vermeye devam etmektedir. Şehir merkezinden 20 kilometre uzaklıkta bulunan bu havaalanı birçok ile tarifeli uçuşlar yapmakla birlikte pek çok ülkeye de direkt uçuşlar gerçekleştirmektedir. Böylesine güzide bir kentimizi görmek, gezmek ve tarihi dokuların eşsiz görselliğinin değerini keşfetmek istiyorsanız, sizleri de 7 gün 24 saat boyunca arzu ettiğiniz havayolu şirketinden uçak bileti almak için web portalımıza davet ediyoruz. Her daim alırken kazançlı çıkacağınız, en indirimli bileti bulacağınız.

  İsterseniz gidiş dönüş rezerve edebileceğiniz ve check- in yapabileceğiniz bir portalda bulunduğunuzu da aklınızdan çıkarmayınız. Bütün bunları gün içerisinde ülkemizin dört bir köşesinden binlerce ziyaretçimize sağladığımızı ve bizi tercih ederek bu kolaylıkları elde etmenin ne denli mümkün olduğunu da görebilirsiniz. Her zaman en iyi ve % 100 memnun kalacağınız bir hizmet için sizde bizi tercih edin ve Güneydoğu' nun incisi Gaziantep' e uçuşlarınızı keyifle gerçekleştirin.

  Gaziantep Uçak bileti uygun fiyatlarla www.ucakbileti.com.tr'de

  Gaziantep Promosyon Uçak Bileti

  Nüfus Para Birimi Promosyon Uçak Bileti
  Her şey dahil
  Gidiş - Dönüş
  1.844.438 TL 49,99 TL
  Başlayan fiyatlarla

  Gaziantep Uçuş Haritası

  Yorum Gönder