Dil Seçiniz

Alsancak'ın Gezilecek Yerleri

Şehrin kalbinin attığı Alsancak ‘ta dolaşmak, kendinizi İzmir’de hissetmenin kolay yoludur. En uygun fiyatlı İzmir uçak bileti ucakbileti.com.tr 'den alınabilir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Alsancak’ın Gezilecek Yerleri

  Güzel şehir İzmir’in merkezi demek yanlış olmaz Alsancak için. Şehrin kalbinin attığı Alsancak ‘ta dolaşmak, kendinizi İzmir’de hissetmenin en kolay yoludur. Deniz havasını içinize çekip, kendin sıcak insanları ile tanışabilirsiniz burada. Alsancak’ta özellikle uğranması gereken noktaları derledik sizler için ancak burada boş boş dolaşsanız bile çok keyifli zaman geçirirsiniz.

  1. Atatürk Müzesi

  Atatürk Müzesi, 1. Kordon yani Atatürk Caddesi üzerinde yer almaktadır. Müze binası aslında, 1875 ile 1880 yılları arasında bir halı tüccarı tarafından ev olarak inşa ettirilmiştir. 1922 yılında terk edilmiş ve hazine mülkiyeti altına alınmıştır. İzmir İktisat Kongresi sırasında, Atatürk’ün şahsi çalışmalarını yürüttüğü bina olması sebebiyle önem arz etmiştir. Köşk 1926 yılında Atatürk’e hediye edilmiş ve Atatürk 1930 ile 1934 yılları arasında kente her gelişinde burada konaklamıştır. 1988 yılı itibariyle ise müze olarak ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Böylesine nitelikli bir bina ve önemli bir müzeyi ziyaret etmek için İzmir uçak bileti almanız yeterlidir.

  2. Gazi Kadınlar Sokağı

  Gazi Kadınlar Sokağı, tarihi binaları ve sıcak atmosferi ile çok huzurlu bir noktadır. Burası bölgenin en güzel ara sokağıdır demek yanlış olmaz. İzmir geziniz sırasında soluklanmak için buradaki mekânları tercih edebilirsiniz. Ayrıca son derece eğlenceli ve keyifli zaman geçirebilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Gazi Kadınlar Sokağı, bu bölgenin uğranması gereken noktalarından biri olarak anılmaktadır. İzmir uçak bileti alıp, kısa sürede şehre ulaştıktan sonra burada dinlenmeye ne dersiniz?

  3. Gündoğdu Meydanı

  Konak ilçesinin merkezi olan Alsancak, kentin en büyük üç meydanından birine sahiptir. Gündoğdu meydanı, konser, miting, organizasyon ve kutlama alanı olarak sıkça kullanılır ve İzmir’in en büyük üç meydanından biridir. 1. Kordon üzerinde yer alan Gündoğdu Meydanı, 1999 yılında kente kazandırılmıştır ve o tarihten bu yana, şehrin önemli olaylarına tanıklık etmiştir. Hem yerel halkın hem de turistlerin uğramayı tercih ettiği nokta, deniz havası ve genişliği ile ferah bir ortam sunmaktadır. Özellikle konserler sırasında son derece keyifli anlar yaşanmaktadır.

  4. Kordon Boyu

  Kordon boyu, İzmir’in en meşhur noktasıdır. Burada kentin en huzurlu dakikalarını yaşayabileceğiniz gibi modern havası ile de şaşırabilirsiniz. Avrupa kentlerini andıran görünümü ile ziyaretçilerini etkilemektedir. İzmir’in Kordon’u kentin çeşitliliğini gözler önüne seren bir noktadır. Yerel ve kültürel çeşitlilik, turistler ile birlikte daha da dikkat çekici hale gelmektedir. Başka şehirlerde yaşayan İzmirlilere sorsanız, şehirde en çok özledikleri noktanın Kordon olduğunu söylerler. Bu sebeple sırf bir Kordon havası almak için İzmir uçak bileti alıp, kalkıp kente gelebilirsiniz. Üstelik bu noktaya İstanbul üzerinden ulaşımınız sadece 1,5 – 2 saat sürecektir.

  5. Kıbrıs Şehitleri Caddesi

  İzmir’in eğlenceli ve keyifli mekânlarının pek çoğu burada yer almaktadır. Genç nüfusun büyük bir bölümü buradadır. Salaş ve huzurlu mekânları ve yine karşılaşılan çeşitlilik, burada keyifli zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Kısacası, şehrin kalbinin attığı caddelerden biri de Kıbrıs Şehitleri caddesidir. İzmir uçak bileti alıp, kısa sürede Alsancak’a ulaşabilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz. Deniz kokusunun ulaştığı sokakları, sıcak kanlı insanları ile burası bambaşka bir dünya gibi gelecektir size.

  Alsancak’a Nasıl Gidilir?

  Alsancak, İzmir uçak bileti alarak 1 saatte ulaşılabilen kentin tam da merkezidir. Havalimanına ulaştıktan sonra karayolu ile Alsancak’a gidilebilir. Adnan Menderes Havalimanı ile Alsancak arası 18 km‘dir. Bu mesafe trafik yoğunluğuna da bağlı olarak 30 – 40 dakikada gidilebilmektedir. Böylece 1,5 – 2 saatte İstanbul’dan Alsancak’a ulaşabilirsiniz. En uygun fiyatlı İzmir uçak bileti www.ucakbileti.com.tr ‘den alınabilir.

   

  Yorum Gönder