Dil Seçiniz

Çeşme'nin En Güzel Plajları

Çeşme'nin en güzel plajlarını sizin araştırdık, deneyimledik ve sıraladık.. Detaylı bilgi şehir rehberi sayfasında!

Çeşme'nin En Güzel Plajları Hava Durumu

  Çesme'nin En Güzel Plajları

  İzmir uçak bileti fiyatları antalya gibi popüler bölgelere nazaran yaz aylarında diğer tatil bölgelerinden göre daha ucuz olmaktadır. Sizde bu fırsatı değerlendirip İzmir'de deniz tatili yapmak isterseniz, İzmir havalimanından 1 saat uzaklıktaki plajlar listemize göz atabilirsiniz. 

  Dilerseniz sitemiz üzerinden izmir uçak bileti de alabilirsiniz. 

   

  Boyalık Plajı

  Çeşme'nin en çok tercih edilen plajlarının başında gelir. Beş yıldızlı otellerin çoğu bu alanda toplanmıştır. Özellikle 5 yıldızlı, Boyalık Beach Hotel'in önündeki alanın plajı muhteşemdir. Rüzgar'ın çok olmadığı günlerde deniz adeta çarşaf gibidir. Denizin rengi turkuaz, berraklığı ise göz alıcıdır. Denizin üstünden baktığınızda çakılları balıkları görebileceğiniz kadar şeffaf bir suyu vardır burasının Maldivlerin Turkiye versiyonu olarak da adlandırılan plajdan memnun kalmamanız imkansızdır. 

   

  boyalık-çeşme-plajı

  Tekke Koyu Plajı 

  Diğer bir ismi "W" plajı olan bu plaj, tertemiz denizi ve altın sarısı kumlarıyla ziyaretçileri kendisine çekip hayran bırakıyor. 

  Pırlanta Plajı

  Uçurtma sörfü için en elverişli koşulları barındırmasından dolayı tercih edilen plajlardan biridir Pırlanta PlajıPlaj sörf içinde ideal koşulları barındırdığında gökyüzünde uçurtmalar, denizde ise yelkenliler ile donatılılmış muhteşem bir görüntüye ev sahipliği yapmaktadır. Plaj adından da anlaşılacağı üzere pırlanta parlaklığında bembeyaz kumsallara ve berrak denizi ile ilgi odağı haline gelmiştir. 

   

  Altınkum Plajı

  Tropikal adalara taş çıkartacak güzellikteki bu plaj etrafında bir çok kafe ve beach klüp'te barındırmaktadır. 

  Alacatı Piyade Koyu

  Bir cennet köşesidir alacatı Piyade Koyu plajı.. Ruzgarların unuttuğu, ışıldayan kumsalları, su sporları ile hafızanızda derin izler bırakacaktır. 

  Çark Plajı

  Beach Klüp'lerin bolca yer aldığı yine güzel plajlarından biridir Çeşme'nin. 

   

  Ilıca Plajı

  Sıcak sular denizin içinde kaynayarak dev bir termal plaj oluşturmuştur. Burası sizi büyülemekle bırakmayacak aynı zamanda geniş ve bembeyaz kumssalları ile hafızanızdan silinmeyecek güzel hatıralara sebebiyet verecektir. 

   

  Şifne

  Termal suların denize karıştığı Şifne'de 50'nin üzerinde mineral bulunmaktadır. Beach Klüp'lerin olduğu plajlarda eğlenmek yerine sağlıklı bir seçim yapmak isterseniz burası tam da size göre. Buraya gelip Şifne'nin sağlıklı sularına kendinizi güvemle bırakabilirsiniz. Ayrıca şifne'nin sifa dağıtan çamuru da meşhurdur. 

  Paşa Limanı Plajı

  Özellikle dingin suları ile dalgasız bir seçenek sunan temizliğini koruyan büyüleyici plajlardan birisidir Paşa Limanı Plajı..

  Kocakarı Plajı

  Dalyan'da yer alan bu plajı sakinlik ve huzuru tercih edenler için ideal ortam sunmaktadır. 

  Yorum Gönder