Dil Seçiniz

Buca'nın Gezilecek Yerleri

İzmir’in öğrenci nüfusunun yoğunlukta olduğu bölgelerinden Buca, keyifli zaman geçirilebilecek gezi noktalarına sahiptir. İzmir uçak bileti ucakbileti.com.tr 'den alınır.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Buca’nın Gezilecek Yerleri

  İzmir’in öğrenci nüfusunun yoğunlukta olduğu bölgelerinden Buca, keyifli zaman geçirilebilecek gezi noktaları ile zaman ayırabileceğiniz bir ilçedir. Kentin en büyük ilçelerinden biri olduğunu da belirtelim. Parkları ve gezinti yerleri ile tam da dinlenmelik bir yerdir Buca. Buca’da nerelere gitmeli ne yapmalı, listeledik sizler için.

  1. 7 Göller

  7 Göller, yapay bir gezi alanıdır. 7 tane ayrı ayrı küçük göllerden oluşur. Buca’nın Evka 1 semtinde ye alan gezi bölgesi, son derece keyifli zaman geçilecek bir noktadır. Yürüyüş yapmak, kentin karmaşasından uzaklaşmak için tercih edilebilir. Özellikle yaz akşamları, ailelerin zaman geçirmek için tercih ettiği 7 Göller ’e gidebilirsiniz. Burada aynı zamanda balık tutma alanları, kafeterya, düğün salonu ve büfe gibi imkânlar da bulunmaktadır. Buca’yı görmek için İzmir uçak bileti alarak, 1 – 2 saat gibi kısa bir sürede buraya ulaşabilirsiniz.

  2. Gölet

  Buca’da Gölet olarak adlandırılan bölge, Kaynaklar Köyü’ne 10 km kadar bir uzaklıkta yer almaktadır. Burası, Gölet etrafının düzenlenmesi ile ilgi çekici bir gezi noktası haline gelmiştir. Gölet çevresinde çeşitli iş yerleri, Luna Park, konser alanı, restoran ve büfe gibi imkânlar sunulmaktadır. Ayrıca insanların alışveriş yapabileceği ve eğlenebileceği dükkânlar ile Gölet cazip bir gezi alanı haline getirilmiştir. İzmir uçak bileti, cazip fiyatları ile adeta geziye davet ediyor sizi. Kentin böylesine güzel noktalarını görmek için İzmir uçak bileti alıp yola koyulmanız yeterli.

  3. Mevlana

  Buca ilçesinin tam da merkezinde yer alan Mevlana Heykeli, İzmir’in neresinden bakılırsa bakılsın görülebilmektedir. Bunun sebebi devasa boyutlarıdır. Dünyanın 3. Büyük heykeli olma özelliği ile kent genelinde önemli bir ziyaret noktasıdır. Özellikle geceleri, kente etkileyici bir görünüm yaratmaktadır. Mevlana’nın elinden yansıtılan ışık, büyüleyici bir atmosfer sağlamaktadır. Mevlana heykeli çevresinde insanların soluklanabileceği, bu atmosferin tadını çıkarabileceği noktalar yer almaktadır. Kafeterya ve büfeler bulunmaktadır. İzmir uçak bileti alıp, kısa bir yolculuğun ardından böylesine nadide bir yapıyı görmeye gelebilirsiniz.

  4. Hasan Ağa Bahçesi

  Hasan Ağa Bahçesi, şehrin merkezi sayılabilecek bir noktada yer almaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nin tam altındadır. Bahçe kapsamında, buz pateni, spor salonları, kafeterya ve büfe gibi imkânların yanında Polis Karakolu da bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında, ailelerin tercih ettiği bir dinlenme ve gezi alanıdır. Aynı zamanda yürüyüş için de çok cazip bir noktadır. Son derece uzun olan koşu yolu, çevrede yaşayan sakinlerin faydalandığı bir imkândır. Şehrin yorgunluğunu atıp, huzur bulabileceğiniz bir alandır.

  5. Şirinyer Sevgi Yolu

  Buca’nın Şirinyer Sevgi Yolu, ülke genelinde bilinirliği olan bir gezi noktasıdır. Burada her yaştan insanı görmek mümkündür. Herkese hitap eden eğlence mekânları, gezi alanları, alışveriş noktaları ile yoğun ilgi görmektedir. Bu sebeple adından çokça söz ettirmektedir. İlçede alışveriş yapmak ve sokağın nabzını yoklamak için gidilebilecek yer, Şirinyer Sevgi Yolu’dur. Gezinti yerlerinin çokluğu ile bilinen Buca, İzmir uçak bileti alarak İstanbul üzerinden hareketle sadece 1 – 2 saat içinde ulaşılabilecek bir noktadır.

  Buca’ya nasıl gidilir?

  İzmir uçak bileti alarak, kısa süreli bir yolculuk ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir geneline ulaşım ise toplu taşıma araçları ile kolayca sağlanabilmektedir. İzmir uçak bileti alıp 1 saatte kente ulaşıp, havalimanına 18 km uzaklıkta bulunan Buca’ya da 20 – 25 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. En uygun fiyatlı İzmir uçak bileti için www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret etmenizi öneririz.

  Yorum Gönder