Dil Seçiniz

Bayındır'ın Gezilecek Yerleri

Ege'nin güzel kenti İzmir, Bayındır ilçesi ile de oldukça ilgi çekicidir. Uygun fiyatlı İzmir uçak bileti almak için ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Bayındır’ın Gezilecek Yerleri

  Ege bölgesinin güzel kenti, ülkemizin büyük kentlerinden biri olan İzmir, her noktası ile gezmeye, keşfetmeye açık bir şehirdir. İzmir’in Bayındır ilçesi de, İzmir gezinizden ayırabileceğini 1 -2 günlük bir sürede gezilebilecek bir ilçedir. Yakın konumda olan ilçe, ziyaret edebileceğiniz şirin bir ilçedir.

  1. Hacı Sinan Camisi

  Basra tepesinde inşa edilmiş olan Hacı Sinan Camisi, ilçe merkezinde yer almaktadır. Mimari açıdan nitelikli olan yapı 19 kubbeli olarak inşa edilmiştir. Hacı Sinan Camisinin yapım tarihinin 1544 olduğu sanılmaktadır. Bu tarih sonrasında da zaman zaman ekleme ve onarım çalışmaları yapılmıştır bina üzerinde. Yapılan eklemeler ile külliye haline getirilmiştir. Tipik kare şekline sahip olan cami, mimari özellikleri ile Osmanlı eseri olduğunu çok belli etmektedir. Osmanlı ve İslam eserlerine ilginiz varsa İzmir uçak bileti alarak hızlıca ilçeye ulaşabilir, buradaki konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

  2. Telcioğlu Camisi

  İlçesinin önemli İslam eserlerinden biri olarak anılan Telcioğlu Camisinin bir diğer anılan ismi Demircilik Camisidir. Eserin yapım tarihi olarak 1878 yılı bilinmektedir. Bununla birlikte yaptıran kişinin Zadebaşı Züleyha olduğu sanılmaktadır. Mimari olarak ilgi çeken yapı, gezinizde tercih edebileceğiniz bir noktadır. Basit mimari görünümü, incelendiğinde ilgi çeken detaylar ile karşılaşılabilmektedir. Bu sebeple, ilgi alanı arasında değerlendirenler yapıyı görebilirler. Erkenden İzmir uçak bileti alarak, buradaki tarihi yapıları uygun fiyatlara gidip görebilirsiniz.

  3. Eski Hükümet Binası

  Bayındır ilçesinde yer alan Eski Hükümet Binası, 1761 yılında yani neredeyse Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde inşa edilmiş bir yapıdır. Yapım tarihinden itibaren 1945 yılına kadar da Hükümet Binası niteliği ile hizmet vermiştir. Bu tarihten sonra ise Alman Kız Sanat Okulu olarak hizmet vermiştir. Bina kadar ilgi çekici bir başka detay, binanın önünde yer alan eski çeşmedir. Binanın cephesinde ise ilgi çekici eski yazı ve süsler yer almaktadır. İzmir uçak bileti alarak hızlıca ulaşabileceğiniz ilçede, görmeniz gereken en önemli yapılardan biridir.

  4. Eskici Dede Türbesi

  Eskici Dede Türbesi, Ahmet Bin Murat isimli bir zata aittir. Ne yazık ki türbenin yapılış tarihine dair net bir bilgi bulunmamaktadır. Tahminlere göre günümüzden 450 – 500 yıl öncesinde inşa edilmiştir. Türbede toplamda 2 mezar bulunmaktadır. Bugün ise türbe, yerel halkın uğrak bir noktasıdır. Adak adayıp, dua edilen ve sık sık ziyaret edilen bir noktadır. Türbe ziyaretlerinden hoşlanıyorsanız, İzmir uçak bileti alıp konforlu bir seyahatle ilçeye ulaşabilir ve Eskici Dede Türbesini ziyaret edebilirsiniz.

  5. Bayındır Kaplıcaları

  Bayındır Kaplıcaları, belki de ilçenin en çok ilgi çeken noktasıdır. Erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirerek alacağınız İzmir uçak bileti, huzurlu bir tatil fırsatı sağlayabilir size. İlçe merkezinin kuzeydoğusunda, Turgutlu yolu üzerinde yer alan Bayındır Kaplıcaları, yani Ergendi ve Dereceköy Kaplıcaları, pek çok rahatsızlığa da şifa olması ile bilinmektedir. 40 derece civarında ısıya sahip olan kaplıca suları, özellikle romatizmal rahatsızlıklar ve deri hastalıkları konusunda şifa vermektedir. Hem dinlenip huzur bulacağınız hem de şifa bulabileceğiniz bir tatil için Bayındır Kaplıcalarına gelebilirsiniz.

  Bayındır’a Nasıl Gidilir?

  Bayındır ilçesi İzmir şehir merkezine sadece 79 km uzaklıkta yer almaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İstanbul üzerinden 1 saatlik bir uçuş ile ulaşabileceğiniz bir noktadır. İzmir uçak bileti alarak hızlıca bu güzel kente ulaşabilirsiniz. Adnan Menderes Havalimanı ile Bayındır ilçesi arasındaki mesafe ise yaklaşık olarak 56 kilometredir ve ortalama 1 saatlik bir yolculuk ile ulaşım sağlanabilmektedir. Bu sebeple, İstanbul üzerinden bu bölgeye ulaşımınızı sadece 2 saatte sağlayabilirsiniz. En cazip fiyatlar ile İzmir uçak bileti almak istiyorsanız ise www.ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret edebilirsiniz.

  Yorum Gönder