Dil Seçiniz

Çiğli'nin Gezilecek Yerleri

İzmir’i kuzeye bağlayan yolların sahibi olan ilçe, kentin önemli ilçelerinden biridir. Çiğli'nin doğal yaşam alanlarını görmek için ucakbileti.com.tr 'den uçak bileti alınabilir. 

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Çiğli’nin Gezilecek Yerleri

  İzmir’i kuzeye bağlayan yolların sahibi olan ilçe, kentin önemli ilçelerinden biridir. Tarihte ilk yerleşimin Köyiçi mahallesine gerçekleştiği Çiğli, yıllar içerisinde önce Yugoslavya sonra da Balkan Savaşı’nın ardından gelen göçmenlerin yerleşim yeri olmuştur. İzmir’in en hızlı gelişen noktalarından biri olarak bilinen ilçe, ziyaret edilebilecek doğal alanları ile dikkat çekiyor. Çiğli’de harika bir doğa gezisi için tek ihtiyaç ise İzmir uçak bileti ‘dir. Ardından Ege’nin doğal güzelliklerinin farklı bir yüzünü görebilirsiniz. Yaz aylarında farklı bir gezi için Ege ve İzmir’in saklı kalmış güzelliklerini keşfetmeyi tercih edebilirsiniz. Sizler için Çiğli’de ziyaret etmeniz gereken gezi noktalarını derledik.

  1. İzmir Doğal Yaşam Parkı

  İzmir Doğal Yaşam Parkı, kentin nefes alma noktası olarak değerlendirilebilir. Kenti gelenlerin mutlaka uğradığı alan, ferah ve huzurlu atmosferi ile insanın yorgunluğunu almaktadır. Özellikle, çocukları ile eğlenceli ve keyifli bir gün geçirmek isteyenlerin tercih ettiği Doğal Yaşam Parkı, hem yaz hem kış çok turist almaktadır. İzmir Doğal Yaşam Parkı kapsamında, sayısı net olarak bilinemeyecek kadar çok çeşitte, ağaç ve bitki çeşidi bulunmaktadır. Bununla birlikte, tür sayısı 1300 ‘ü aşan hayvanları ile tam anlamıyla bir Doğal Yaşam Parkı niteliği kazanmaktadır. Bu sebeple, hem yetişkinler hem de çocuklar için ideal bir gezi noktasıdır. Dinlendirici atmosferi ile ziyaretçilerinin gönlünü çalmaktadır. Burada eğlenceli zaman geçirmekle birlikte, doğa fotoğrafçılığı da yapabilir, harika karelere imza atabilirsiniz. Harika bir İzmir keşfine çıkmak, Doğal Yaşam Parkı’nı ziyaret etmek için gezi tarihinizden önce İzmir uçak bileti araştırmasına başlamalısınız. Uygun fiyatlı seçeneklerin de olması sebebiyle, İzmir uçak bileti ulaşılamaz bir imkân değildir. Havayolu ulaşımı artık ülkemiz için bir lüks değildir.

  2. İzmir Kuş Cenneti

  İzmir’in nefes alınabilir, doğal alanlarından bir diğeri de İzmir Kuş Cenneti’dir. Doğal ve arkeolojik sit alanı ilan edilmiş olan İzmir Kuş Cenneti, İzmir’in Çiğli ilçesinin en önemli ziyaret noktasıdır. İzmir Kuş Cenneti, toplamda 8000 hektarlık bir alana yayılmış olmakla birlikte, 1982 yılı itibari ile Su kuşları için özel bir bölge niteliği kazanmıştır.  Burası, Su kuşları için korunma ve üretme sahası olarak ilan edilmiştir. İzmir kuş cenneti, kuş türleri bakımından oldukça zengindir. Kapsamında toplamda 220 kuş türünün barındığı bilinmektedir. Ayrıca 59 kuş türünün de burada kuluçkaya yattığı biliniyor. Bu türlerden bazıları, leylek, Suna, Angıt, Deniz Kırlangıcı, Uzun Bacak, Arı Kuşu, Kuyrukkakan, Çulhakuşu ve Deniz Saksağanı ’dır. Kuş cenneti kapsamında bulunan kuş gözlem kuleleri, ziyaretçi merkezi ve gezi bisikletleri ile buranın tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle bisiklet turu, son derece keyifli zaman geçireceğiniz bir etkinliktir. Böylesine güzel, doğa ile iç içe zaman geçireceğiniz bir gezi için erkenden İzmir uçak bileti alarak tüm rezervasyonlarınızı yaptırmalısınız. Bu yaz neden, sizde kuş türleri arasında keyifli bir gezi gerçekleştirmeyesiniz. Ayrıca harika doğa fotoğrafları çekebilir, eşsiz kareler yakalayabilirsiniz. Keyifli bir Ege gezisi, sadece bir İzmir uçak bileti kadar uzağınızdadır aslında.

  Çiğli’ye Nasıl Gidilir?

  Çiğli, ülkemizde hava ulaşımında yaşanan gelişmeler sebebiyle artık bize çok yakın. Çünkü İzmir uçak bileti alarak İstanbul’dan uçağa binen biri, sadece 1 saat sonra Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşmış oluyor. Adnan Menderes Havalimanı ile Çiğli arası ise yaklaşık olarak 53 km’dir.  Ortalama 40 dakikalık kara yolculuğunun ardından Çiğli’ye ulaşılabilmektedir. Dolayısıyla İstanbul üzerinden Çiğli’ye ulaşmak için sadece İzmir uçak bileti ihtiyacınız var. Hızlıca bölgeye ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. 

  Yorum Gönder