Dil Seçiniz

Seferihisar'ın Gezilecek Yerleri

Ege kıyılarımızın en özel noktası olan İzmir, Seferihisar ilçesinde çok sayıda güzelliği barındırıyor. En uygun fiyatlı İzmir uçak bileti ucakbileti.com.tr 'den alınabilir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Seferihisar’ın Gezilecek Yerleri

  Ege kıyılarımızın en özel noktası olan İzmir, Seferihisar ilçesinde çok sayıda güzelliği barındırıyor. İzmir’i gezip keşfetmek isteyenlerin, Seferihisar’a uğramaması düşünülemez bile. Çünkü ilçe kentin en önemli değerlerine ev sahipliği yapmaktadır. Kolay ulaşılabilir olması, hem kenti hem de ilçeyi daha da cazip hale getirmektedir. Keyifli bir gezi için Seferihisar’da görmeniz gereken en önemli noktaları sizler için derledik.

  1. Lebedos

  Lebedos, 12 İyon kentinden biridir. Tahmini kuruluş tarihi M.Ö. 7. Yüzyıl olan kent, Kısık Yarımadasında yer alır. İyon kentleri arasında en zayıf kent olduğu anlaşılıyor kalıntılardan. Dönemin kralı Kodros ‘un oğlu Andropompos tarafından kurulmuştur. Ancak çevresindeki gelişmiş kentler sebebiyle fazla gelişememiştir. Yakın çevresinde Kolophon ve Tlos Antik Kentleri yer almaktadır. İzmir’in en eski tarihi kalıntılarına tanıklık etmek ve harika fotoğraflar çekmek için Lebedos Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz.

  2. Karakoç Kaplıcaları

  Yaz turizmi ile dikkat çeken İzmir, Karakoç kaplıcaları sebebiyle de çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor. Kentin önemli bir dinlenme noktası olarak değerlendirilebilecek olan kaplıcalar, ayrıca çevresindeki gezi alanları ile keyifli zaman geçirilebilecek bir noktadır. Karakoç kaplıcalarının yakınında yer alan Roma hamamı da görülmeye değerdir. Bununla birlikte sadece İzmir uçak bileti alıp, yola çıkma girişiminde bulunmanıza bağlı olan böylesine keyifli bir gezi için hemen harekete geçmelisiniz.

  3. Ekmeksiz Plajı

  Mavi ile yeşilin buluştuğu harika bir kıyı olan Ekmeksiz Plajı, Seferihisar geziniz sırasında vereceğiniz bir mola için idealdir. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz plaj, ilçenin en uğrak noktalarından biridir. İzmir’in güzel sahillerinden biri olarak, tercih edilebilecek kıyılardan biridir Ekmeksiz plajı. İlçenin tarihi alanlarını ziyaret edip, denizinin tadını çıkardıktan sonra gezi programınıza devam edebilirsiniz. Şirin ve sıcak bir ilçe olan Seferihisar’a ulaşmak için İzmir uçak bileti alarak harekete geçmek için daha fazla beklemenize gerek yok.

  4. Teos Antik Kenti

  Teos Antik Kenti, çok sayıda savaşa tanıklık etmiş olması ile dikkat çeken bir kenttir. M.Ö. 1000’li yıllarda kurulduğu sanılan kent, Dionysos’un oğlu Athemes tarafından kurulmuştur. Sonraki süreçte, kentin sürekli Persler ve Lidyalılar arasında el değiştirdiği bilinmektedir. Kentte Roma dönemi ve Helenistik döneme ait kalıntılara rastlanmaktadır. Ticarette ünlenmiş olan Teos Antik Kenti kalıntıları arasında dolaşırken, o dönemleri hissedebilirsiniz. Antik kalıntılara ve tarihe ilginiz varsa, Seferihisar’ın tarihi kalıntılarına tanıklık etmek için sadece İzmir uçak bileti almanız ve yola koyulmanız gerekiyor.

  5. Akkum Plajı

  Eğer yaz aylarında yolunuz İzmir’e düşmüşse, mutlaka yönünüzü Seferihisar’a çevirmelisiniz. Seferihisar’ın Sığacık beldesinde yer alan Akkum Plajı, Ege’nin en güzel kıyılarından biridir. Sıcak, sevimli ve sakin bir kıyı olan Akkum’da, yılın bütün yorgunluğunu atabilirsiniz. Altın kumu ve turkuaz denizi ile adeta bir sanat eserine benzeyen kıyıda soluklanmak size çok iyi gelecektir. Bunun yanında yeşil ile mavinin buluştuğu bir nokta olma özelliğine sahiptir. Plaj çevresindeki doğal güzellikler, çok kıymetli kılıyor bu bölgeyi. Doğa ile iç içe, huzurlu bir seyahat için özellikle yaz aylarında rotanızı Akkum Plajı,2na çevirebilirsiniz. Bunun için erkenden İzmir uçak bileti bakmaya başlamalısınız.

  Seferihisar’a Nasıl Gidilir?

  İstanbul üzerinden Seferihisar’a ulaşım kolayca sağlanabiliyor. Havayolu imkânının da gelişmiş olması ile istediğiniz zaman İzmir uçak bileti alıp kente sadece 1 saatte ulaşabilirsiniz. İzmir uçak bileti alarak gerçekleştireceğiniz hızlı ve konforlu bir seyahatin ardından, havalimanında Seferihisar’a karayolu ile ulaşabilirsiniz. İki nokta arasındaki mesafe yaklaşık olarak 55 km’dir ve 1 saat gibi bir sürede ulaşım sağlanabilir.

   

  Yorum Gönder