Dil Seçiniz

Trabzon Ucuz Uçak Bileti

Trabzon Uçak bileti fiyat bilgilerini öğrenmek, ayırtmak, satın almak için Trabzon uçak bileti araması yapabilir, uygun fiyatlara bilet satın alabilirsiniz.

Trabzon Hava Durumu

  Şehrin Tarihçesi ve Coğrafi Konumu

  Türkiye'nin en kalabalık 29. ili arasına girmeyi başararak tarihe tanıklık eden Trabzon'un tarihi antik yunan dönemine uzanmaktadır. Yunanlılar tarafından kurularak günümüze aktarılan Karadeniz şehri, Yunan mitolojisinde kurucunun kendi 'trapezus' adını vermesinin ardından daha sonra Trabzon olarak türetilmiştir. Trabzon adının yaklaşık 3000 yıllık gibi bir tarihe de sahne olduğu gerçektir. Antik yunan devriminin sonrasında günümüzde yeşilliğin ana merkezi olan Trabzon, pers ve roma imparatorluklarının egemenliği altına girmesinin ardından bölgenin 'Pontus toprakları' adıyla dalgalanmasında pay sahibi olmuştur.

  Paleolitik dönemin yanı sıra mezolitik ve bronz çağına ait buluntuların rastladığı bu ilimiz güzellikleri ve zenginlikleri ile ziyaretçileri büyülemeyi başarmıştır. Trabzon coğrafik konum bakımından Doğu Anadolu’nun Kuzeydoğusunda, Asya ve Ortadoğu transit yolunun yanı başında kurulmuştur. Güzellik diyarı bu şehrin yüz ölçümü 4685 km2 ' lik bir dilimi kapsamaktadır. Güneyinde Gümüşhane, batısında Giresun ve doğusunda Rize illeri ve kuzeyinde ise Karadeniz’e rastlanmaktadır. Yüksek kesimlerinde güzelliği taçlandıran yaylalar, dağ ve tepeler görselliği ve atmosferi en iyi şekilde yansıtmayı başaran doğa harikalarıdır.

  Gezilebilecek Yerler

  Tarihi ve doğal güzellikleri ile Karadeniz bölgesinin en çok turist ağırladığı ili olan Trabzon, pek çok yörelerden gelen misafirlerine gezerken keyif duyacağı yerler sunmaktadır. Bunlar, Trabzon’un simgesi haline dönüşen Sümela Manastırı, önemli kiliseler arasında yerini almış olan Ayasofya Müzesi, şehrin ayaklar altına alınarak keşfe çıkıldığı Boztepe, Heybetli dağlar arasında doğa harikası yer olan Uzungöl, Ortahisar camisi, Atatürk evi ve müzesi, Gülbahar Hatun Türbesi, Banker Kostaki Teophylaktos tarafından imali gerçekleşen Trabzon müzesi, şehrin en eski yapıları arasında olan Bedesten çarşısı, Roma döneminden kalma kale noktası olan Trabzon kalesi, Lapazan yaylası, Trabzon’un en meşhur tarihi ilçeleri arasında yer etmiş olan Maçka, Akçaabat, şifalı sularıyla nam etmiş olan Çaykara, Altındere vadisi ve Haçka Obası yaylası bunlardan bir kaçıdır.

  Trabzon’a gelmek ve bu güzelliklerin keşfine çıkmak isteyen kişilere özel ayrıca Trabzon’un adından oldukça söz edilen otelleri de ziyaretçilere konaklama ayrıcalıklarını sunmuştur. Gobleç Otel, Öztürk Motel, Hıdırnebi Yayla Kent Tesisleri gibi yerlerde Trabzon’un eşsiz havasında doğa havasının en derin yaşandığı ilinde tatilinizi geçirebilirsiniz. Ayrıca plaj keyfini yaşamak isteyen kişilere de çok güzel yerler sunulmaktadır. Bunlar, Ortahisar yalıcık plajı, Akçaabat salacık, Arsin kendirlik mevkisi, Liman arkası, Yomra kaşüsütü plaj olmaktadır.

  Şehrin İklimi ve Bitki Örtüsü

  Karadeniz’ de yazın sıcaklık görülürken kışın ise normal soğuklukların seyrettiği bir iklimin hâkim olduğunu söyleyebiliriz. Yaz aylarındaki sıcaklık seviyesi +32 derecelerde gezinirken kış mevsiminde ise bu durum -6 lara kadar düşmektedir. İlkbahar aylarında yağmur ve sis faktörü meydana gelmektedir. Sonbahar mevsiminde ise güzel bir havanın Trabzon topraklarında hâkim olduğu nem oranlarının % 99 ' luk kısımlara kadar ulaştığı ve % 77 lik kısmı dağlık alanlar ile geniş bölgelere yayılırken diğer alanlarda platoların yer ettiği bu cennet harikası il, ziyaretçilere bu sayede yeşilliğin adresi olduğunu ispatlamıştır. Ayrıca bitki örtüsü bakımından zenginliği ile öne çıkan Trabzon’da yaklaşık 440 bitki çeşidine rastlanırken, Türkiye genellemesine bakıldığında ise 2500 bitki türü bulunmaktadır. Orman, yeşil alan, bitki türleri ve yaban hayatı göz önüne serildiğinde pek çok ziyaretçinin Trabzon’a bu nedenlerden dolayı ziyaret akınlarını başlattığı söylenebilmektedir.

  Kültür ve Eğlence

  Trabzon Kültürü denilince akla ilk yer etmiş olan el sanatları ve halk müzikleri gelmektedir. Horon ve kemençenin buluştuğu adres olan bu ilde eğlenceye yönelik pek çok hizmetler sunulmaktadır. Eğlence mekânları ile öne çıkan rocca club, club 462, Loş ışıkların altında meyhaneler, Trabzon paintball, Curcuna çocuk ve gençlik eğlence merkezleri, Mass performance hall bunlardan bazılarıdır.

  Alışveriş

  Ayrıca günümüzün olmazsa olmazı olan alışveriş keyfinin en iyi şekilde yaşanması adına Trabzon’da hizmete girmiş pek çok alışverişleri bulunmaktadır. Bunlar, Varlıbaş alışveriş merkezi, Forum Trabzon Avm, Trabzon Cevahir Outlet Avm, Varlıbaş Avm, Mira park Avm

  Yeme İçme

  Trabzon denilince akla ilk gelen Trabzon’a has yemekleri arasında yer alan hamsi, pek çok restaurantlarda özel olarak ziyaretçilere sunulmaktadır. Sümer restaurant, Hüsrev lokantaları, Şeflerin yeri restaurant, Soho green's, Nihat usta Akçaabat köftecisi, İbrahim liman restaurant, Roksalana Restaurant, Efulim restaurant gibi pek çok geleneksel ve dünya yemeklerine özgü hizmet veren restaurantlara rastlamak mümkündür.

  Şehrin Havalimanı Hakkında Bilgi

  Güzelliklerin yaşandığı Trabzon ilimizde toplam 3,5 milyon yolcu kapasiteli iki adet terminal bulunmaktadır. Dış ve iç hatlar terminali olarak hizmet veren Trabzon havalimanı pek çok ziyaretçilerine havayolu taşımacılığı ile hizmet vermektedir. Türkiye’nin denize paralel olan tek havalimanını taşıma ayrıcalığını sunan Trabzon havalimanı şehir merkezine yakınlığı ile öne çıkan bir özelliğe sahiptir. Uluslararası standartlara sahip olmayı başaran havayolu taşımacılığı ile Trabzon’a ikamet eden ziyaretçilerine güvenli uçuşlar sağlamaktadır. 

  Trabzon Uçak bileti uygun fiyatlarla www.ucakbileti.com.tr'de

  Trabzon Promosyon Uçak Bileti

  Nüfus Para Birimi Promosyon Uçak Bileti
  Her şey dahil
  Gidiş - Dönüş
  763.714 TL 39,99 TL
  Başlayan fiyatlarla

  Trabzon Uçuş Haritası

  Yorumlar (1)

  Cristiane

  Yemyeşil Trabzon miss, insanın gözleri bayram ediyor burada, değerli yazınız için teşekkürler.

  Yorum Gönder