Dil Seçiniz

Çeşme'nin Gezilecek 10 Yeri

Bahar ayları gelirken hemen tatil planlarının vazgeçilmez rotasıdır Çeşme. En uygun fiyatlı İzmir uçak bileti ucakbileti.com.tr 'den alınabilir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Çeşme’nin Gezilecek 10 Yeri

  Bahar ayları gelirken hemen tatil planları yapılmaya başlanır ve ilk akla gelen tatil noktalarından biri de Çeşme’dir. İzmir’in en bilinen tatil noktalarından biri olan Çeşme, İzmir uçak bileti alarak hızlıca ulaşılabilir bir nokta olması sebebiyle daha da cazip hale gelmektedir.

  1. Çeşme Ilıcaları

  Hem deniz hem ılıca keyfinin bir arada yaşanabiliyor olması sebebiyle, Çeşme Ilıcaları, dünya genelinde çok nadir rastlanan bir ılıca keyfi sunmaktadır. Yaz aylarında eşsiz bir tatil deneyimi için Çeşme’yi tercih edip, Çeşme Ilıcaları’nda keyif yapabilirsiniz.

  2. Alaçatı Meydanı

  Çeşme’nin en çok ilgi gören noktasıdır Alaçatı ve genelinde taş evlerin verdiği harika bir doku hissedilir. Alaçatı’nın meydanında ise bu atmosfer sizi oldukça etkileyecek, huzuru hissettirecektir. İzmir uçak bileti alarak, erkenden Alaçatı’ya gelme planları yapmaya başlayabilirsiniz.

  3. Boyalık Koyu

  Çeşme’nin ilgi gören bir noktası olan Boyalık Koyu, Çeşme ilçe merkezine 9 km uzaklıkta yer almaktadır. Yerli ve yabancı turistler tarafından da en çok tercih edilen noktalardan biri olan Boyalık Koyu, eşsiz bir doğa örneğidir. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak için Çeşme’de tercih edebileceğiniz en sakin noktalardan biridir.

  4. Erythrai Antik Kenti

  Tarihi kalıntılar bakımından son derece zengin olan Erythrai Antik Kenti, Çeşme’nin Ildırı beldesinde yer almaktadır. Arkeolojik çalışmalar sonucu ortaya çıkmış olan kent, beldeye de tarihi ve mistik bir hava vermiştir. Antik Kent, denizden uzaklaşarak yapabileceğiniz güzel bir gezinin adresidir.

  5. Hacı Memiş Ağa Camii

  Bölgenin nadide İslam eserleri arasında gösterilen Hacı Memiş Ağa Camii’nin 1812 yılında inşa edildiği sanılmaktadır. Hacı Memiş Ağa tarafından inşa ettirilmiş olan yapı, bölgenin en önemli tarihi yapılarından biridir ve tarihe ilgi çekenlerin, tatillerinin bir bölümünde ziyaret etmesi gereken bir yerdir.

  6. Alaçatı Antika Pazarı

  Sırf Alaçatı Antika Pazarı’na gitmek için bile İzmir uçak bileti alarak İzmir’e ulaşabilirsiniz. Bu pazarda son derece nadide parçalara rastlayabilirsiniz. Alaçatı’nın taş yapıları ve Arnavut kaldırımları arasında kurulan Pazar, gezmesi keyifli bir noktadır.

  7. Çeşme Paşalimanı Plajı

  Çeşme’nin en güzel plajlarından biri olan Paşalimanı Plajı, kesinlikle uğramanız gereken bir plajdır. Ilıca’dan başlayan bu uzun plaj, kaplıcaları ve turkuaz denizi ile büyüleyici bir dinlenme merkezidir. Böyle bir cennette huzur bulmak için İzmir uçak bileti alarak, hazırlık yapmaya başlamalısınız.

  8. Şifne Reisdere

  Şifne Reisdere, şifalı kaplıca ve çamuru ile ünlü olan ziyaret yerlerinden biridir. Bu bölgede yazlıkları bulunduğu gibi termal otel de bulunmaktadır ve Çeşme tatilinizin bir kısmını da burada geçirmenizi önermekteyiz. Çeşme’nin merkezine 10 km uzaklıkta olan Şifne Reisdere, İzmir uçak bileti alarak yola çıkmanızın ardından 2 – 3 saat içerisinde ulaşabileceğiniz bir noktadır.

  9. Pırlanta Plajı

  Pırlanta plajı, adını parıldayan kumundan almaktadır. Tertemiz denizi ve ışıldayan kumu ile harika bir tatil noktasından bahsediyoruz. Bu sahilde zaman geçirmekten zevk alacak ve huzur duyacaksınız.

  10. Çeşme Müzesi

  Bölgenin tarihine dair değerli bilgileri barındıran Çeşme Müzesi, Çeşme Kalesi içerisinde yer almaktadır. 1965 yılından bu yana hizmet veren Çeşme Müzesi, çok sayıda arkeolojik eseri ziyaretçileri ile buluşturmaktadır.

  Çeşme’ye Nasıl Gidilir?

  İzmir uçak bileti araştırmasına erkenden başlayarak, Çeşme tatilinizi planlayabilirsiniz. Böylece aksilik ile karşılaşmamış olursunuz. İstanbul üzerinden İzmir uçak bileti alıp 1 saatlik bir yolculuk ile Adnan Menderes Havalimanı’na varabilirsiniz. Havalimanından sonra ise 85 km’lik yani 1 saatlik bir yolculuk ile Çeşme’ye ulaşabilirsiniz. İzmir uçak bileti almak için ise www.ucakbileti.com.tr 'yi tercih edebilirsiniz.

  Yorum Gönder