Dil Seçiniz

Bergama'nın Gezilecek 10 Yeri

İzmir’in en çok zaman ayırılması gereken gezi noktası, şüphesiz ki Bergama’dır. Bergama'ya gidebilmek için en uygun fiyatlı İzmir uçak bileti www.ucakbileti.com.tr 'den alınabilir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Bergama’nın Gezilecek 10 Yeri

  İzmir’in en çok zaman ayırılması gereken gezi noktası, şüphesiz ki Bergama’dır. Bergama ilçesine sadece 1 gün ayırmak yetersiz gelebilir. Bu sebeple seyahate çıkamadan önce gezi planınızı yapmanızı öneririz. Güzel şehir İzmir’in, en keyifli gezi noktalarına uğramak için Bergama’yı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Böyle keyifli bir gezi için sadece İzmir uçak bileti almanız yeterlidir.

  1. Küplü Hamam

  1427 yılında inşa edilmiş olan Küplü Hamam, tarih kokan Bergama’nın önemli ziyaret noktalarından biridir. 19. Yüzyıla kadar yapı içerisinde yer alan mermer küp, yasal olmayan yollardan taşınarak, Paris Louvre Müzesi’ne götürülmüştür. Bugün halen orada sergilenmektedir.

  2. Bergama Ulu Camii

  Bergama Ulu Camii, 1399 yılında Sultan Yıldırım Beyazıt tarafından inşa ettirilmiştir. Sekizgen kasnaklı cami, önemli bir İslam eseridir. Tarihe yolculuk etmek ve kıymetli eserleri birebir yakından görmek için İzmir uçak bileti alarak kente ulaşabilirsiniz.

  3. Kızıl Avlu

  Kızıl Avlu, Mısır Tanrıları Tapınağı olarak da anılmaktadır. Kızıl Avlu’nun, M.S. II. Yüzyılda Roma İmparatoru Harianus tarafından inşa ettirildiği sanılmaktadır. Akropol’den bakıldığında muhteşem görünümü ile insanı büyülemektedir. İzmir uçak bileti, alıp keyifli bir Bergama gezisi yapabilirsiniz.

  4. Asklepion Antik Kenti

  Antik çapın en önemli sağlık merkezi olması ile anılan Asklepion Antik Kenti, İzmir’in en önemli ziyaret noktasıdır. Zamanının en önemli sağlık merkezi olarak kapsamında meditasyon, masaj, bitkisel tedavi ve spa gibi pek çok hizmet sunmaktaydı.

  5. Bergama Antik Kenti

  Bergama Antik Kenti, ilçenin hatta İzmir’in en önemli tarih noktasıdır. Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Bergama Antik Kenti, çok sayıda uygarlığa da ev sahipliği yapmıştır. Burası antik dönemlere yolculuk edip, harika fotoğraflar çekebileceğiniz bir gezi noktasıdır. Sırf Bergama Antik Kenti’ni görmek için İzmir’e gidebilirsiniz. Bunun için sadece İzmir uçak bileti almanız gerekiyor.

  6. Pergamon

  İ.Ö. 282 – 133 yılları arasında yaşamış olan Pergamon Krallığının başkentidir Pergamon. Şehri, Teuthrania Kralını öldürerek ele geçiren Pergamos ‘un şehre kendi adını verdiği söylenmektedir. İzmir’in en çok turist çeken noktalarından biridir ve hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

  7. Bergama Müzesi

  Bergama Müzesi, Bergama’da yapılan arkeolojik kazılarda, ele geçen kıymetli eserlerin sergilendiği yerdir. 1878 yılında ele bulunan kalıntıları burada görebilirsiniz. Ayrıca müzenin yapımı Türk – Alman işbirliği ile gerçekleşmiştir.

  8. Allianoi Antik Kenti

  İzmir’in dikkat çeken antik alanlarından biridir Allianoi Antik Kenti. 30 bin metrekarelik alana yayılmış olan kent, İzmir uçak bileti alarak kolayca ulaşılabilecek bir noktadadır. Kent özellikle mozaikleri ile göz doldurmaktadır.

  9. Serapis Tapınağı

  Serapis Tapınağı, Roma döneminin en yüksek tuğla yapısı olması sebebiyle önemli bir eserdir. Ülkemizin en önemli tarihi ziyaret noktalarından biri olarak değerlendirilebilir. Ayrıca, İncil’de adı geçen 7 kiliseden biri olarak bilinmektedir ve Hıristiyan dünyası için önem arz etmektedir.

  10. Elaia Antik Kenti

  Bergama’nın Zeytinağ beldesi sınırları içinde yer alan Elaia Antik Kenti, mitolojik olarak niteliği olan bir alandır. Ayrıca Bergama Krallığı’nın deniz üssü olarak kullanıldığı bilinmektedir.

  Bergama’ya Nasıl Gidilir?

  Bergama, İzmir’in merkezinden ve Adnan Menderes Havalimanı’ndan ulaşımın kolayca sağlandığı bir noktadır. İstanbul üzerinden hareketle, İzmir uçak bileti alarak 1 saat gibi bir sürede kente ulaşabilirsiniz. Adnan Menderes Havalimanı ile Bergama arası yaklaşık olarak 129 km uzaklıktadır. Karayolu imkânları ile 1,5 saat gibi bir sürede ilçeye ulaşabilirsiniz. En uygun fiyatlı İzmir uçak bileti için www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

  Yorum Gönder