Dil Seçiniz

Konak İlçesinin Gezilecek 10 Yeri | İzmir Uçak Bileti

Ege'nin güzel kenti İzmir'de Konak görülmeden şehirden ayrılınmamalıdır. En uygun fiyatlı İzmir uçak bileti ucakbileti.com.tr 'den alınabilir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Konak İlçesinin Gezilecek 10 Yeri

  Büyük kentimiz, Ege’nin incisi İzmir, her köşesinde kıymetli gezi noktalarını barındırmaktadır. İzmir’e gittiğinizde bir iki gün kalmak yetmeyecektir ama kısa süreli bir gezi yapmak zorundaysanız, kentin merkezlerinden biri olan Konak’ta gezebileceğiniz pek çok noktaya uğrayabilirsiniz. Kentin sıcakkanlı insanları ile tanışabilir, harika dostluklar kurabilirsiniz. Böyle keyifli bir gezinin tek ihtiyacı ise İzmir uçak bileti almaktır. Küçük bir hazırlığın ardından yola koyulmak yeterli olacaktır.

  1. Ahmet Piriştina Kent Arşivi Müzesi

  1932 yılında inşa edilen tarihi bina 2001 yılına dek itfaiye binası olarak kullanılmıştır. 2001 yılında ise dönemin Belediye Başkanı Ahmet Piriştina’nın emekleri ile müze haline getirilmiş ve bu sebeple bu ismi almıştır. Kente dair tarihi bilgi edinebileceğiniz bir gezi noktasıdır.

  2. İzmir Agora

  İzmir uçak bileti almanın yeterli olacağı, böylesine güzel bir gezinin en ilgi çekici noktalarından biri de Agora‘dır. M.Ö. 4. Yüzyılda inşa edildiği sanılan Agora bugün, göz alıcı kalıntıları ile yerli ve yabancı turistin akın ettiği bir noktadır.

  3. Gazi Kadınlar Sokağı

  Gazi Kadınlar Sokağı, şehrin en güzel ara sokaklarından biridir ve gezinize ara verip, oturup bir soluklanabileceğiniz hoş mekânları ile bilinir. Tarihi binaları ile sıcak bir havası olan sokak İzmirlilerin de çok sevdiği bir noktadır.

  4. Enternasyonal Fuarı

  Eylül ayında kentteyseniz, Türkiye’nin en köklü ve kapsamlı fuarlarından biri olan Enternasyonal Fuarına katılmalısınız. İzmir’in kurtuluş gününü de kapsayan 10 günlük süreçte, oldukça yoğun olarak gerçekleştiriliyor. Bu tarihlerde kente gitmek için erkenden İzmir uçak bileti araştırmasına başlamalısınız.

  5. Tarihi Asansör

  En güzel İzmir manzarasını görmek için Asansör ‘e gitmeniz şart. Burası Ege denizinin kokusunu içinize çekeceğiniz, manzara karşısında büyüleneceğiniz bir noktadır. Ayrıca Dario Moreno şarkıları ile nostalji yaşayabilirsiniz. Asansör ile çıktığınız noktada bir çay için, manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

  6. Kızlarağası Hanı

  İlçenin en büyük ve gösterişli hanı olan Kızlararağası hanı, mimari açıdan son derece farklı ve ilgi çekicidir. Burada harika hediyelik eşyalar, aksesuarlar bulabilirsiniz. Bir nefis bir Türk kahvesi içebilirsiniz.

  7. Kemeraltı Çarşısı

  Gezmek için bir günün yetmeyeceği bir çarşıdır Kemeraltı çarşısı. Burada aradığınız bir şeyi bulamama ihtimaliniz çok düşük olduğu gibi, bol bol alışveriş yapmanız da muhtemeldir. Yerli ve yabancı turistin akın ettiği çarşı, inanılmaz bir yoğunluğa sahiptir ancak kesinlikle uğranması gereken bir noktadır.

  8. Saat Kulesi

  Kentin simgesi haline gelmiş olan saat kulesini görmeme ihtimaliniz yok gibi bir şey. 1901 yılında Sultan Abdülhamit’in tahta çıkış yıldönümü sebebi ile inşa edilen kulenin saati de Alman İmparatoru II. Wilhelm tarafından hediye edilmiştir. Simge haline gelen kuleyi görmek İzmir uçak bileti alıp yola çıkmanız ile en fazla 2 saatinizi alacaktır.

  9. Kültürpark

  Kültürpark, Atatürk’ün isteği doğrultusuyla oluşturulmuş bir alandır. Türkiye’nin diğer devletler ile olan ekonomik bağlantılarını sağlama düşüncesi ile inşa edilmiştir. Kapsamında bulunan yapılar ile birlikte 420.000 metrekarelik bir alana sahiptir ve kentin önemli bir nefes alma noktasıdır.

  10. Gündoğdu Meydanı

  1. Kordon’un üzerinde yer alan meydan, kentin en önemli üç meydanından birisidir. Konser, miting ve benzeri organizasyonlar için tercih edilen önemli bir noktadır.

  Konak’a Nasıl Gidilir?

  Konak, İzmir’in merkez noktalarından biri olduğu için ulaşımı da son derece kolay gerçekleşebilmektedir. İzmir uçak bileti alıp yola çıktıktan sonra, 1 saatlik bir uçuşun ardından kente ulaşabilirsiniz. Kentin Havalimanı olan Adnan Menderes Havalimanından ise 25 dakikalık bir yolculuk ile Konak ilçesine ulaşabilirsiniz. En uygun fiyatlı İzmir uçak bileti için www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

   

  Yorum Gönder