Dil Seçiniz

İstanbul Beyoğlu'nun Gezilecek 10 Yeri

19. yüzyılda en ışıltılı zamanlarını yaşayan Beyoğlu, günümüzde büyük bir kalabalığın uğradığı bir merkezdir. Ucuz İstanbul uçak bileti ucakbileti.com.tr 'den alınır!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Beyoğlu’nun Gezilecek 10 Yeri

  19. yüzyılda en ışıltılı zamanlarını yaşayan Beyoğlu, günümüzde ise her gün büyük bir kalabalığın uğradığı bir merkezdir. Osmanlı Dış Ticaretinin en yüksek olduğu dönemler de Beyoğlu’nun yükselişi ile aynı zamanlara denk gelmektedir. Bu durumun etkileri ile birlikte ilçe modernizm ile özdeşleşmiştir. Beyoğlu için oldukça uzun bir gezi listesi hazırlamak mümkündür. Çok fazla gezip görülecek nokta bulunur burada. Kısa seyahatleriniz için biz sadece 10 tanesini listeledik sizler için.

  1. Markiz Pasajı

  1840’lı yıllara uzanan bir tarihe sahip olan Markiz Pasajı, hem bir alışveriş merkezi hem de market hizmeti sunmaktadır. Hediyelik eşya satın almak için uygun olabilecek pasaj, sadece gezmek için ile harika bir seçenektir.

  2. Avrupa Pasajı

  Taksim’in kalabalığının sürdüğü bu pasaj, rengârenk dükkânları ile adeta her gün bir panayır yeridir ve her gün bir eğlence bir kutlamaya sahne olmaktadır. Buradan ilginç alışverişler yapabilirsiniz. Türk işi kumaşlar, kilim ve çininin yanında plaklar alabileceklerinizden sadece bir kısmı.

  3. Atlas Pasajı

  1877 yılında inşa edilen bina, hem pasaja sahiptir hem de Atlas sineması ve tiyatro a burada bulunur. Sırf rengârenk mağazalarını seyretmek için bile Atlas Pasajı’na gelebilirsiniz. Buradan harika bir alışveriş yapabilirsiniz.

  4. Azapkapı Camii

  Atatürk Köprüsü’nün Galata yönünde yer alan camii, kıymetli Mimar Sinan eserlerinden bir diğeridir. Caminin mimari nitelikleri incelendiğinde Selimiye Camii’nin küçültülmüş bir versiyonu olarak dikkat çekmektedir.

  5. Kılıç Ali Paşa Hamamı

  Bugün de kullanıma açık olan tarihi hamam, mutlaka uğramanız gereken noktalardan biridir. İstanbul uçak bileti alarak kente ulaştıktan sonra, kısa sürede de buraya gelerek, hamam keyfi yapabilirsiniz.

  6. Çifte Saraylar

  Çifte Saraylar, 1856 ile 1859 yılları arasında Abdülaziz’in kızları Münire Sultan ve Cemile Sultan adına yaptırdığı saraylardır. Sultanların belli dönemlerde yaşadığı bu saraylar, göz alıcı mimari niteliklere sahiptir.

  7. Karaköy Palas

  1910’lu yıllarda Levanten mimarın inşa ettiği yapı, üzerindeki bitki ve geometrik süslemeleri ile yakın dönem eserleri arasında yer alan kıymetli bir yapıdır. İstanbul uçak bileti aldığınız takdirde, keyifli bir seyahat ile Beyoğlu’nun böylesine güzel diğer noktalarını da görebilirsiniz.

  8. Osmanlı Bankası Müzesi

  1863 yılında Bank-ı Osmani-i Şahane adı ile kurulan Osmanlı Bankası, bugün müze olarak kullanılmaktadır. Müze ziyaretlerinden keyif alanlar için güzel bir seçenek olan Osmanlı Bankası Müzesi, Osmanlı’nın son dönemleri ve Cumhuriyetin ilk yılları hakkında da bilgi vermektedir.

  9. Orhan Kemal Müzesi

  Kıymetli yazarımız Orhan Kemal adına açılan müze, üç katlı binada yazarın çok sayıda fotoğrafı, kitapları ve daktilosu gibi daha pek çok özel eşyalarının sergilendiği ziyaret noktasıdır.

  10. Galatasaray Müzesi

  Tarih boyunca Galatasaray’ın tüm kupalarının sergilendiği Galatasaray Müzesi, 1915 yılında Ali Sami Yen tarafından kurulmuştur. Özellikle takım taraftarlarının yoğun ilgi gösterdiği müze, İstanbul uçak bileti alarak, hızlıca ulaşılabilecek bir noktadır. İlçedeki gezinizi daha farklı bir nokta ile sürdürmek için Galatasaray Müzesine gidebilirsiniz.

  Beyoğlu’na Nasıl Gidilir?

  Konforlu bir yolculuk ile zaman kaybetmeden yolculuk etmek isterseniz, tercihiniz mutlaka havayolu ulaşımından yana olmalıdır. İstanbul uçak bileti alarak ülkemizin her yerinden oldukça hızlı bir şekilde İstanbul’a ulaşılabilmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanı, Beyoğlu ilçe merkezine sadece 7 km uzaklıkta olarak, son derece cazip bir ulaşım noktasıdır. Bu mesafe karayolu ile 15 – 20 dakika gibi bir sürede kat edilebilmektedir. Uygun fiyatlı İstanbul uçak bileti almak için ise www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret edebilir, karşılaştırma imkânı ile doğru kararı verebilirsiniz. 

  Yorum Gönder