Dil Seçiniz

İstanbul Küçükçekmece'nin Gezilecek Yerleri

Küçükçekmece daha çok gezi alanları, doğal yapıları ve müzeleri ile tanınmaktadır. Hesaplı İstanbul uçak bileti almak için ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret etmelisiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Küçükçekmece’nin Gezilecek Yerleri

  Küçükçekmece daha çok gezi alanları, doğal yapıları ve müzeleri ile tanınmaktadır. İstanbul geziniz sırasında ilçeye uğrayarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. İlçede görmeniz gereken en önemli merkezlerini sizler için derleyerek, gezinizi daha keyifli hale getirmenizi amaçladık. İstanbul uçak bileti alarak, hızlıca ulaşabileceğiniz kentte, mutlaka uğramanız gereken noktalara sahip olan Küçükçekmece’yi ziyaret etmenizi öneririz.

  1. Mehmet Arsay Klasik Otomobil Müzesi

  Klasik otomobil meraklısı olan Mehmet Arsay, kendisi ile aynı tutkuya sahip olan eşi Meryem Aksay ile birlikte İstanbul’da 3 adet bulunan otomobil müzelerinden bir tanesini Küçükçekmece’de hayata geçirmişlerdir. Mehmet Arsay Klasik Otomobil Müzesi, Halkalı’da yer almaktadır ve amacı sadece nostaljik otomobilleri onarıp yenileyerek, yeni nesillere bu harika araçları tanıtmaktır. Müzede sergilenen çok sayıdaki nadide aracın büyük bir bölümü, yurtdışından getirilmiştir. 1886 model Benz, 1899 model Decouvelle ve 1979 model Porsche müzenin en dikkat çeken otomobilleridir. İstanbul uçak bileti alarak kısa bir yolculuk ile siz de böylesine eşsiz araçları yakından görebilirsiniz.

  2. Yarımburgaz Mağarası

  Özellik Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Bakırköy civarındaysanız, harika bir gezi noktası çok yakınınızda demektir. Küçükçekmece ilçesinde yer alan Yarımburgaz Mağarası, Küçükçekmece gölüne 1,5 km kadar bir uzaklıkta yer almaktadır. 2001 yılı itibariyle, 1. Derece arkeolojik doğal sit alanı ilan edilen bu bölge, tarihi kalıntılar ve doğaya ilgi duyanlar için keyifli bir gezi noktasıdır. Bu bölgede yapılan arkeolojik kazı çalışmaları gösteriyor ki, mağara tarih öncesi insanlarının yaşam alanı olarak kullandığı bir doğal yapıdır. Ulaşımı kolay olan mağarayı, ilçede yapacağınız gezinize dâhil edebilirsiniz. Bunun için İstanbul uçak bileti alarak, bir an önce kente doğru yola koyulmalısınız.

  3. Sefaköy Kültür Merkezi

  Küçükçekmece ilçesinin kültür merkezi olarak nitelenen nokta Sefaköy Kültür Merkezi’dir ve burası gençlerin her konuda destek alabilecekleri, eğitim hizmeti sunulan bir merkezdir. Eğitim düzeyi, yaş ve cinsiyet gibi hiçbir ayrım gözetilmeksizin herkes burada istediği alanda eğitim alabilmektedir. Burada verilen eğitimler ise büyük bir çeşitliliğe sahiptir. Örnek vermek gerekirse, Almanca, İstalyanca, İngilizce gibi dil eğitimlerinin yanında Muhasebe, resim, bilgisayar kullanımı gibi konular ve tiyatro, web tasarım, piyano ve halk oyunları da bu eğitim konuları arasında yer almaktadır. Burada uzun süreli kalımlarınız da siz de eğitim alabileceğiniz gibi kısa süreli gezilerinizde de kursiyerlerin ortaya çıkardığı eserleri inceleyebilir, çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz.

  4. Küçükçekmece Gölü

  Küçükçekmece gölü İstanbul’un doğal alanları arasında ilk sıralarda yer alan bir seçenektir. Aynı zamanda da ilçenin en iyi gezi noktalarından biri olarak bilinir. Gölün yüz ölçümü 16 kilometrekare kadardır ve en derin yerinde 20 metreye kadar ulaşılabilmektedir. Göl üzerinde çok sayıda kuş türünün yaşıyor olması, göl çevresindeki gezileri daha keyifli hale getirmektedir. Temiz hava almak, harika manzaranın tadını çıkarmak ve doğa ile iç içe olmak için siz de İstanbul uçak bileti alarak, sıradaki seyahatinizi İstanbul’a yapabilirsiniz.

  Küçükçekmece’ye Nasıl Gidilir?

   İstanbul uçak bileti aldığınız takdirde, ülkenin her yerinden sadece 1 – 2 saatlik yolculuklar ile güzel kent İstanbul’a ulaşabilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı, Küçükçekmece ilçe merkezine sadece 9 km uzaklıkta yer aldığı için bu havalimanını tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Böylece havalimanından Küçükçekmece ilçe merkezine çeşitli karayolu ulaşım araçlarını tercih ederek 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatlı İstanbul uçak bileti almak için ise www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret etmelisiniz. 

  Yorum Gönder