Dil Seçiniz

İstanbul Bağcılar'ın Ziyaret Noktaları

Avrupa Yakası’nın son yıllarda gündemdeki ilçesi Bağcılar, tarihi gezi noktaları ile bilinmektedir. İstanbul uçak bileti satın almak için ucakbileti.com.tr 'ye gelin!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Bağcılar’ın Ziyaret Noktaları

  Avrupa Yakası’nın son yıllarda gündeme gelen ilçesi Bağcılar, tarihi gezi noktaları ile bilinmektedir. Osmanlı zamanında Rumların yoğunlukta olduğu bir bölge olarak bilinen bugünün Bağcılar ilçesi, şirin ve ilginin arttığı bir yerdir. İstanbul uçak bileti ile hızlı ulaşım sağlayacağınız kentte, Bağcılar’a yolunuz düşerse, derlediğimiz duraklara da uğrayabilirsiniz.

  1. Kaşıkçı Hanı Çeşmesi

  Kaşıkçı Hanı Çeşmesi, geçmişte son derece kalabalık ve ilgi çekici bir nokta olarak bilinmektedir. Bir külliye içerisinde yer alan Kaşıkçı Hanı Çeşmesi, han, hamam ve sarnıç gibi bölümlerin bulunduğu geniş bir alanda yer almıştır. Bu bölgeden geçen tüccarlar için ideal bir konaklama noktası olan handan geriye sadece kalıntıları kalmıştır ve bugün en görülmeye değer kalıntısı Kaşıkçı Hanı Çeşmesidir. Geçmişin ihtişamını hissettiren yapı, tarihe dair ilgi besleyenler ve yolu bu bölgeye düzenler tarafından ziyaret edilmektedir. İstanbul uçak bileti kolaylığı ile yolculuklarınızı kısaltabilir ve daha fazla İstanbul’a gelerek, Kaşıkçı Hanı Çeşmesi gibi daha pek çok gizli kalmış kalıntıyı görebilirsiniz.

  2. Çifte Gelinler Çeşmesi

  Çifte Gelinler Çeşmesi, Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan ilgi çekici bir kalıntıdır. Hem insanlar hem de hayvanların su ihtiyacını karşıladığı bu çeşme, uzun yıllarca bu görevini yerine getirmiştir. İnsanlar ve hayvanların su içebileceği kısımlar, çeşmede birbirine ters olarak inşa edilmiştir. Yönleri birbirine terstir. Çeşmeden günümüze kalan çok nitelikli bir kalıntı olmasa da, yolunuz düştüğü takdirde ya da bu tip yapı ve kalıntılara ilgi duyuyorsanız, Çifte Gelinler Çeşmesi’ni görebilirsiniz. Bu tip kalıntılar dışında, daha çok nitelikli eseri görebileceğiniz bu efsanevi kente ulaşmak sadece bir İstanbul uçak bileti satın almak kadar kolaydır.

  3. Tavukçu Köprüsü

  Bağcılar ilçesinde bulunan Tavukçu dere üzerinde tarihi ve işçilik niteliği yüksek bir köprü yer almaktadır. Tavukçu köprüsü olarak anılan bu yapı, kesme taş işçiliğine dair çok güzel bir örnek olarak bilinir. Mimari değerlere ilginiz varsa ve Bağcılar’a yolunuz düştüyse köprüyü görüp, güzel kareler yakalayabilirsiniz. Bu tip bir ziyaretin dışında, daha pek çok gezi noktasına uğrayacağınız keyifli bir İstanbul gezisi, İstanbul uçak bileti alarak yola koyulmanıza bağlıdır. Sadece cesaret göstermeli ve daha fazla böyle güzel bir geziyi ertelememelisiniz.

  4. Su Yolları

  Bu Su Yolları, daha çok Hekimoğlu Ali Paşa Vakfı Suları olarak anılır ve tarihi işlevi yüksek olan yollardır. Geçmişte İstanbul’a su taşıyan 17 farklı Su Yolu olmuştur. Bunlardan önemli bir tanesi de Hekimoğlu Ali Paşa Vakfı adı altındaki Su Yolu’dur. Tarihi ve işlevsel yapılar olarak, üstelik genelde ziyaret edilen kalıntılara göre farklı nitelikte olması sebebi ile özel ilgi sahibi kişilerin ziyaret etmeyi tercih ettiği bir noktadır burası. İstanbul son derece kıymetli durakları ile hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağıdır ve sizin bunca zaman böyle bir gezi keyfinden geri kalmış olmanız büyük bir eksikliktir. Dolayısıyla İstanbul uçak bileti alarak en kısa sürede gezi programınızı yapmaya başlamalısınız.

  Bağcılar’a Nasıl Ulaşılır?

  Bağcılar ilçe merkezi Atatürk Havalimanı’na sadece 10 km uzaklıkta yer aldığı için, öncelikle Atatürk Havalimanı yönlü İstanbul uçak bileti almanızı önermekteyiz. Bu şekilde hızlı ve konforlu bir yolculuk yaparak, zaman kaybetmemiş olur ve aynı gün içerisinde şehri keyfetmeye başlayabilirsiniz. Atatürk Havalimanı’ndan ilçe merkezine ulaşımda ise toplu taşıma araçları, taksi ve özel araç gibi seçenekler ile 15 – 20 dakikalık bir yolculuk yapabilirsiniz. İstanbul uçak bileti alırken www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret etmeniz durumunda, daha uygun fiyatları yakalayabilirsiniz. 

  Yorum Gönder