Dil Seçiniz

İstanbul Bayrampaşa'da Bulunan Ziyaret Noktaları

İsmi 17. Yüzyıla kadar uzanan ilçe, geçmişten bugüne yerleşim alanı olarak kullanılmaktadır. Keyifli bir gezi için İstanbul uçak bileti ucakbileti.com.tr 'den alınır!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Bayrampaşa’da Bulunan Ziyaret Noktaları

  İsmi 17. Yüzyıla kadar uzanan ilçe, tarihin çok öncelerinden bugüne yerleşim alanı olarak kullanılmaktadır. Sadrazam Bayrampaşa’nın ismi ile anılan ilçe, İstanbul’un fethi sırasında askeri sığınak ve karargâh olarak kullanılmıştır. Bölgenin sakinleri ise büyük oranda 1927 yılında Bulgaristan’dan gelerek buraya yerleşen göçmenlerdir. 1990 yılından bu yana ilçe statüsünde kabul edilen bu bölgeye yolunuz düştüğünde uğramanız gereken ziyaret noktalarını listeledik sizler için. Böyle bir İstanbul gezisi için İstanbul uçak bileti araştırmalarına başlamalı ve İstanbul gezi programınızı yapmalısınız.

  1. Magic Ice Buz Müzesi

  Forum İstanbul içerisinde yer alan bu ilgi çekici müze, her yaştan yerli ve yabancı turistin akınına uğramaktadır. Magic Ice Buz Müzesi, yılın her mevsiminde, kendinizi adeta kutuplardaymış gibi hissetmenizi sağlayan bir atmosfere sahiptir. Bambaşka bir dünyada olmanın şaşkınlığı ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Özellikle çocuklar için ilginç bir deneyim olan Magic Ice Buz Müzesi, sizin de mutlaka ziyaret etmenizi önerdiğimiz bir duraktır. İstanbul uçak bileti avantajı ile kolayca müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

  2. Ferhatpaşa Çeşmesi

  İlçenin çok sayıda tarihi çeşmesi bulunmaktadır. Bunlardan biri de Ferhatpaşa Çeşmesi’dir. Çeşmenin bilinen yapım tarihi 1850 ile 1870 yılları arasında yer almaktadır. Rodos taşından ve kesme taş işçiliği ile yapılmış olan çeşme, mimari nitelik açısından Rokoko üslubunun en güzel örneklerinden biridir. Semtin tarihi atmosferinin en güzel tamamlayıcısı olan çeşmelere, ilçenin sokaklarında dolaşırken rastlayabilirsiniz. Pek çok tarihi bina da yine sokaklarda gizlidir. Bugün hala kullanılan, geçmişe göre farklı amaçlara hizmet eden tarihi yapılar, semtin güzel yüzünün sebebidir. Siz de Bayrampaşa sokaklarında tarihi kalıntılar ile karşılaşabileceğiniz bir gezi yapmak isterseniz, İstanbul uçak bileti alarak işe başlayabilirsiniz.

  3. Ferhatpaşa Çiftliği

  Henüz 20. Yüzyıl başlarında inşa edilmiş olan çiftlik, İbrahim Turhan tarafından ilçeye kazandırılmış bir değerdir. Balkan Harbi yıllarında Selanik’ten bu bölgeye yerleştirilen Türklere öncülük etmiş olan İbrahim Turhan, çiftliği kurarak, bu bölgede, farklı bir iş alanının yaygınlaşmasını sağlamıştır. Mimari özellikleri de son derece göze hitap eden çiftlik yapısı, bugün halen varlığı ile ilçenin simgesi haline gelmiştir. Bayrampaşa ilçesinde görülebilecek olan yapı, İstanbul uçak bileti alarak hızlıca ulaşabileceğiniz bir konumda yer almaktadır.

  4. Park Ada

  Park Ada adeta bir görsel şölen sunmaktadır. Çünkü kapsamında oldukça geniş bir çeşitlilik mevcuttur. Luna Park, piknik alanı, göl manzarası, restoran, kafe, bowling salonu, tiyatro ve hayvanat bahçesi gibi daha çok imkân Park Ada kapsamında kent halkına sunulmuştur. İster çocuklarınız ister arkadaşlarınız ya da sevdiğiniz ile gidin, burada çok eğleneceğinizden emin olabilirsiniz. Park Ada tamamen eğlence, dinlenme ve güzel zaman geçirme amacıyla tesis edilmiş bir noktadır. Tüm eğlence ve dinlenme alanlarını bir arada bulabileceğiniz böyle bir gezi için öncelikle İstanbul uçak bileti alarak şehre ulaşmanız gerekmektedir.

  Bayrampaşa’ya Nasıl Ulaşılabilir?

  İstanbul, her noktası görülmeye değer eserler, parklar ve benzeri gezi noktaları ile dolu, muhteşem bir şehirdir. Halen İstanbul’u keşfetmemiş olmak ya da yeterince gezememiş olmak büyük bir eksikliktir. Bu eksikliği gidermek amacıyla İstanbul uçak bileti alarak, hızlı bir şekilde kente ulaşım gerçekleştirilebilir. Böylece ilçeye de yakın olan Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile ilçe merkezi arası ulaşımda ortalama 23 km yol kat edersiniz ve bu ulaşım yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir. İstanbul uçak bileti alarak, seyahatinizin kısalmasını sağlayabilirsiniz ve uçak bileti satın almak için en doğru adres www.ucakbileti.com.tr ‘dir.

  Yorum Gönder