Dil Seçiniz

İstanbul Fatih'in Görülmesi Gereken 10 Yeri

Fatih içesi, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, efsanevi bir bölgedir. ucakbileti.com.tr üzerinden en uygun fiyatlı İstanbul uçak bileti alınarak Fatih keşfedilebilir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Fatih’in Görülmesi Gereken 10 Yeri

  Fatih içesi, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, efsanevi bir bölgedir. Günümüze kadar ulaşmış olan tarihi yapıları ile çok sayıda yerli ve yabancı turistin akın ettiği bir bölge olmasına da şaşırmamak gerekir. Çok fazla gezi noktasına sahip olması sebebi ile İstanbul gezinizin büyük bir bölümünü burada geçireceğiniz düşünülebilir. Bir iki günlük bir Fatih gezisi, sizin için kâfi gelmeyecektir. Böylesine keyifli bir gezi için İstanbul uçak bileti araştırmasına başlayıp, bu yıl harika bir İstanbul gezisi yapabilirsiniz.

  1. Gazanfer Ağa Medresesi

  16. yüzyıl eseri olan Gazanfer Ağa Medresesi, görülmeye değer bir mimari yapıdır. Bunun yanı sıra bugün medresenin içerisinde Karikatür ve Mizah Müzesi bulunmaktadır ve bu sebeple ilgi çekici bir gezi noktasıdır. İstanbul uçak bileti alarak, siz de böyle bir keyfin tadına varabilirsiniz.

  2. Yavuz Sultan Selim Camii

  İstanbul’un yedi tepesi üzerine kurulmuş olan yapılardan bir tanesi olan Yavuz Sultan Selim Camii, 1522 yılında inşa edilmiştir. Dış mimarisi kadar iç mimarisi de ilgi çeken eser, ilçenin hatta şehrin en kıymetli eserleri arasında anılmaktadır.

  3. Sirkeci Garı

  TCDD’nin iki ana garından biri olan tarihi yapı, II. Abdülhamit döneminde inşa edilmiştir. 1888 ile 1890 yılları arasında yapımı tamamlanan gar, mistik bir havaya sahiptir ve burada olmak tarihe doğru yapacağınız bir yolculuğa adım atmak gibidir.

  4. Haseki Sultan Camii

  Mimar Sinan’ın kıymetli eserlerinden biri olan Haseki Sultan Camii, Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi olan Haseki Hürrem Sultan tarafından yaptırılmıştır. İlçenin en özel yapıların biri olması, burada mutlaka ilginizi çekecek bir detay olduğu anlamına da gelmektedir. İstanbul uçak bileti alıp, konforlu ve kısa bir yolculuk ile ilçenin diğer güzelliklerini de görebilirsiniz.

  5. Edirnekapı Camii (Mihrimah Sultan Camii)

  Efsanelere konu olan Mihrimah Sultan Camii, diğer adı ile Edirnekapı Camii, Mimar Sinan’ın en güzel eserlerinden biridir. Mihrimah Sultan’ın isteği ile inşa edilen bu camii, etrafında medrese, hamam gibi bazı tesislere de sahiptir. Gezmesi son derece keyifli olan bir noktadır.

  6. Balat Çarşısı

  Balat, esrarengiz bir semt olarak dikkat çekmektedir. Burası farklı hayatları ve farklı renkleri bir arada bulunduran ara sokakların yeridir. Balat’ta harika fotoğraflar çekebilir, ilginç ürünler satın alabilirsiniz. Buranın en dikkat çeken noktası ise Leblebiciler sokağıdır.

  7. İstanbul Arkeoloji Müzesi

  İstanbul Arkeoloji Müzesi kapsamında Arkeoloji Müzesi, Eski Şark Eserleri Müzesi ve Çinili Köşk Müzesi bulunmaktadır. Bu sebeple uzun zaman ayırıp, keyifle gezilebilecek bir noktadır. Kentin en güzel müzelerini bir arada görebilmek için İstanbul uçak bileti alıp, kısa bir yolculuk ile ilçeye ulaşabilirsiniz.

  8. Hırka-i Şerif Camii

  Hırka-i Şerif Camii, dini folklor açısından önem arz eden, şehrin önemli bir noktasıdır. 1851 yılında inşa edilmiş olan yapı, mimari nitelikleri ile İslam eserleri arasında farklı bir öneme sahiptir ve bu tür yapıları incelemekten zevk alanlar için vazgeçilmez bir gezi noktasıdır.

  9. Topkapı Sarayı Adalet Kulesi

  Topkapı Sarayı’nın en yüksek yapısı olan Adalet Kulesi, zekâsı ile tarihe kazının Fatih Sultan Mehmet’in emri ile inşa edilmiş olan harika bir eserdir. Allah’ın ve Osmanlı’nın adaletini halka hatırlatan bu yapı, tarihin önemli yapılarından biridir.

  10. Mihrimah Sultan Hamamı

  Mihrimah Sultan adına yapılan külliyenin içerisinde yer alan hamam, çok nadide bir niteliğe sahiptir. Son derece keyifli zaman geçirebileceğiniz bu hamama uğramanızı şiddetle önermekteyiz.

  Fatih’e Nasıl Ulaşılır?

  Fatih ilçesi İstanbul Atatürk Havalimanı’na oldukça yakın bir konuma sahiptir. Dolayısıyla Sabiha Gökçen Havalimanı’na göre yakın olan bu noktayı hedef alan İstanbul uçak bileti ile kısa bir yolculuk yaparak İstanbul’a ulaşabilirsiniz. Atatürk Havalimanı ile Fatih ilçe merkezi arasındaki ortalama uzaklık 15 kilometre kadardır ve 20 – 25 dakika gibi bir sürede ilçeye ulaşılabilmektedir. İstanbul uçak bileti almak için uygun fiyatlar ve güvenli alışveriş imkânı sunan www.ucakbileti.com.tr ‘yi tercih edebilirsiniz. 

  Yorum Gönder