Dil Seçiniz

İstanbul Çatalca'nın Gezilecek 10 Yeri

Çatalca, piknik yapmak ve denize girmek için harika bir seçenektir. İstanbul uçak bileti alırken en uygun fiyatları ucakbileti.com.tr 'de yakalayın!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Çatalca’nın Gezilecek 10 Yeri

  Özellikle hafta sonu programlarının rotası olan Çatalca, piknik yapmak, denize girmek ve keyifli bir gezinti yapmak için harika bir seçenektir. Çatalca ilçesi kapsamında çok sayıda gezi noktası bulunmaktadır. Bunların 10 tanesini sizler için listeledik. Zamanınız doğrultusunda burada daha fazla da zaman geçirebilirsiniz. Sadece İstanbul uçak bileti alıp, kente ulaşmanız ve Çatalca ilçesinin tadını çıkarmaya başlamanız kalıyor size.

  1. Çatalca Ali Paşa Camii

  Çatalca ilçesinin merkezinde yer alan Çatalca Ali Paşa Camii, Klasik Osmanlı eserleri özelliklerine sahiptir. Bugün hala kullanılmakta olan camii, Balkan savaşlarında ciddi boyutta harap olmuş ve yenilerek kullanılmaya devam etmiştir.

  2. Ferhatpaşa Çeşmesi

  Osmanlı Sadrazamı olan Ferhat Paşa tarafından inşa ettiriliş olan tarihi çeşme, aynı isim ile anılan caminin yanında yer almaktadır ve ilçenin tarihi atmosferini veren önemli yapılardan biridir. İstanbul uçak bileti araştırmalarına erkenden başlayarak, hem tarihi yapıları hem de doğal dinlenme alanları ile dikkat çeken ilçeye gelebilirsiniz bu yaz.

  3. Topuklu Çeşmesi

  İlçenin tarihi çeşmelerinden bir diğeri olan Topuklu Çeşmesi, II. Ahmet tarafından inşa ettirilmiştir. Günümüze kadar orijinalliğini korumuş olması, çeşmenin en önemli özelliğidir. Birebir tarihin bugüne bir yansıması olarak değerlendirilebilir.

  4. Katırcı Köprüsü

  Katırcı köprüsü aslında unutulmaya yüz tutmuş önemli bir tarihi yapıdır. Hakkında fazla bir bilgiye ulaşılamamış olsa a 17. Yüzyılda inşa edildiği sanılmaktadır. Bugün basit bir onarım çalışması ile ayağa kaldırılabilecek olan köprü, ilçenin gizli güzelliklerinden biri olarak kabul edilebilir.

  5. Kabakça Piknik Alanı

  İstanbul’da piknik yapmak istenince ilk akla gelen yerlerden biri Kabakça piknik alanı olmaktadır. İlçe merkezine 13 km uzaklıkta yer alan Kabakça piknik alanı, özellikle şehir içi günübirlik geziler için idealdir. Siz de İstanbul’da günübirlik rotalar peşindeyseniz bu seçeneği de göz önünde bulundurmalısınız.

  6. Evcik Plajı

  İstanbul’un Karadeniz kıyısında denize girmek isteyenler için Evcik Plajı harika bir seçenektir. Tertemiz plajı ile günübirlik deniz gezileri için tercih edebileceğiniz bir noktadır. Hafta sonu daha kalabalık olduğunu da belirtelim. Mümkünse hafta içi gelerek kalabalıktan ve telaştan uzaklaşabilirsiniz. İstanbul uçak bileti alıp şehrin karmaşasına hızlıca karışarak, Karadeniz’in tadını da çıkaracağınız bir gezi rotası hazırlayabilirsiniz.

  7. Dağyenice Alaiye Şehitliği

  Birinci Balkan Savaşları sırasında Alanya’dan gelmiş olan ve Alaiya taburu olarak adlandırılan bir grup asker, pusuya düşürülmüştür ve 657 askerimiz burada şehit olmuştur. Bu şehirlerimizi ziyaret edebileceğiniz Dağyenice Alaiye Şehitliği, ilçe merkezine 18 km uzaklıkta yer alıyor.

  8. Yalıköy Plajı

  İlçenin çok sayıdaki tertemiz plajından biridir ve oldukça ilgi gören bir sahildir. Plajları ile yazlık bir havaya bürünen ilçeyi ziyaret etmek için İstanbul uçak bileti alarak bir an önce seyahat programınızı yapmalısınız.

  9. Kurşunlugerme Su Kemeri

  Gümüşpınar köyü yakınlarında yer alan Kurşunlugerme su kemeri, tarihi yüzyıllar öncesine uzanan gizli değerlerden biridir. Üç katlı bir yapıya sahip olan Kemer, derin bir vadiyi geçmektedir.

  10. Mübadele Müzesi

  Ülkemizde mübadeleyi anlatan ilk müze olma özelliğine sahip olan müze, eski bir binanın onarılması ile ortaya çıkmıştır. 2010 yılından beri ziyaretçilerini ağırlamaktadır ve müze kapsamında, daha çok dönemin eşyaları sergilenmektedir.

  Nasıl Çatalca’ya Gidilir?

  İstanbul uçak bileti alıp, oldukça kısa süreli bir uçuş ile ülkemizin her yerinden kente ulaşabilirsiniz. Atatürk Havalimanı yönlü uçak bileti aldığınızda kısa ve konforlu bir seyahat ile İstanbul’a varabilirsiniz. Ardından ise karayolu ulaşım seçeneklerini kullanarak 47 kilometrelik mesafeyi kat ederek, yani ortalama 40 dakikalık bir yolculuk ile Çatalca’ya ulaşmanız mümkündür. Seyahatinizin can alıcı noktası olan İstanbul uçak bileti araştırmasında ise, en uygun fiyatları sunan www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

  Yorum Gönder