Dil Seçiniz

İstanbul Şile'nin Gezilecek Yerleri

İstanbul’un cennet manzaralarına sahip olan Şile, huzuru hissetmek için doğru adrestir. İstanbul uçak bileti almak için ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret etmeyi unutmayın.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Şile’nin Gezilecek Yerleri

  İstanbul’un cennet manzaralarına sahip olan Şile, huzuru hissetmek için doğru adrestir. Burada doğanın en güzel yüzü sizi karşılayacak ve dinlenmek için daha iyi bir seçenek olmadığını düşüneceksiniz. İstanbulluların kısa tatilleri için tercih ettiği ilçe, ülkenin dört bir yanından gelenler ile birlikte özellikle yaz aylarında hafta sonları ciddi bir yoğunluk yaşamaktadır. İstanbul uçak bileti alarak siz de Şile de huzur dolu harika bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

  1. Saklı Göl

  Saklı Göl, tam anlamıyla huzurun karşılığıdır. İstanbul’un kalabalığından kaçıp, kısa sürede huzur bulmak isterseniz Saklı Göl sizi bekliyor. İstanbul uçak bileti alarak, konforlu bir seyahat ile kente ulaştıktan sonra, özellikle hafta sonları için tercih edebileceğiniz bu rota, gezinize mola vermiş gibi hissetmenizi sağlayacaktır.

  2. Şile Kalesi

  Şile Kalesi, Ocaklı Ada adı verilen kara parçası üzerinde yer almaktadır. Bizanslılar tarafından inşa edildiği sanılan Kale, oldukça eski ve etkileyici bir yapıdır. Bölgenin adeta bir simgesi haline gelmiş olan Şile Kalesi, mimarisi ile ilgileri çekmektedir ve pek çok turistin ziyaret noktaları arasında yer almaktadır.

  3. Hacıllı Köyü

  İstanbul’un gizli kalmış cennetlerinden bir diğeri olarak nitelenen Hacıllı Köyü, İstanbul’a 100 km uzaklıktadır. Karayolu imkânları ile kısa sürede ulaşılabilen köy, doğası ve huzuru ile büyüleyicidir. İstanbul’un telaşına mola verip, kafa dinlemek için tercih edebileceğiniz Hacıllı Köy, her mevsim ziyarete uygundur.

  4. Ulupelit Köyü

  Ulupelit Köyü, ilçenin diğer doğası korunmuş köylerinden bir tanesidir. Nüfusu oldukça az olan köyde toprak ve ev satılması sık rastlanan bir durumdur. Harika doğasının farkına varan İstanbullular ise hafta sonlarını geçirmek için buradan ev almaktadırlar. Siz de burada zaman geçirerek, dinlenebilir, pozitif enerji ile yüklenebilirsiniz. Bunun için İstanbul uçak bileti alarak yola koyulmanız yeterli.

  5. Şile Feneri

  Şile Feneri, İstanbul kıyılarında yer alan pek çok deniz fenerine göre, en harika mimariye sahip ve en beğenilen yapı olma özelliğine sahiptir. Geniş gövdeli bir mimari yapıya sahip olan Fener, Fransızlar tarafından tasarlanarak inşa edilmiştir ve ilçenin özel noktalarından biridir. 60 metre yüksekliğinde olan Şile Feneri’ni görüp, muhteşem fotoğraflar çekmeniz için önünüzde hiçbir engel bulunmuyor.

  6. Şile Ağlayan Kaya

  Taşlar arasından çıkan su kaynağı, buraya Ağlayan Kaya isminin verilme sebebidir. Akış biçiminin insan gözyaşının akış şekline benzemesi de önemli bir etken olmuştur. Ayrıca, aynı isimle anılan bir plajın da bulunuyor olması, bu noktayı yaz ayları için son derece cazip bir rota haline getiriyor. İstanbul uçak bileti alıp, ülkenin her yerinden siz de Şile’de harika vakit geçirebilirsiniz.

  7. Akçakese Köyü

  Akçakese köyü, kentin telaşından ve kalabalığından izole olmuş, inanılmaz bir doğaya sahiptir. Böylesine korunmuş bir alanın, kent merkezine böylesine yakın olması da oldukça şaşırtıcıdır. Trafik ve karmaşadan uzaklaşmak isteyenler için harika bir gezi noktasıdır. İstanbul uçak bileti alarak, siz de şaşıracağınız Akçakese Köyü doğası içerisinde yer alabilirsiniz.

  Şile’ye Nasıl Gidilir?

  Şile hem İstanbullular için ideal bir noktadır hem de diğer şehirlerden gelecek olanlar için. Bunun temel sebebi ise ulaşımın kolay olmasıdır. İstanbul uçak bileti aldıktan sonra konforlu bir uçuş ile İstabul Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Bunun ardından ise karayolu ile yaklaşık 100 km uzaklıkta bulunan Şile’ye doğru yola çıkabilirsiniz. İki mesafe arasındaki uzaklık tahmini olarak 1,5 saat kadar sürecektir. Uygun fiyatlı İstanbul uçak bileti almak, kampanyaları yakalamak için www.ucakbileti.com.tr ‘yi takipte kalın.

  Yorum Gönder