Dil Seçiniz

İstanbul Sarıyer'in Gezilecek 10 Yeri

İstanbul’un tarihi semtlerinden biri olan Sarıyer, günlerinizi alacak kadar çok gezi noktasına sahiptir. Uygun fiyatlı İstanbul uçak bileti ucakbileti.com.tr 'de!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Sarıyer’in Görülesi 10 Yeri

  İstanbul’un tarihi semtlerinden biri olan Sarıyer, günlerinizi alacak kadar çok gezi noktasına sahiptir. Burada mutlaka zevklerinize hitap edecek ziyaret yerleri bulacak ve son derece hoş zaman geçireceksiniz. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız için 1 – 2 günlük bir Sarıyer gezisi yetersiz kalabilecektir. Bu sebeple İstanbul uçak bileti alırken bu durumu da göz önünde bulundurarak, dönüş tarihinizi uzatmanızı öneririz.

  1. Sadberk Hanım Müzesi

  Türkiye’nin ilk özel müzesi olarak bilinen Sadberk Hanım Müzesi, Vehbi Koç’un eşi olan Sadberk Koç anısına açılmıştır. 1980 yılından bu yana ziyarete açık olan müze, daha çok Sadberk Hanım’ın kişisel eşyalarının sergilendiği bir müze niteliğindedir.

  2. Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi

  Güncel sanata dair yenilikleri takip edebileceğiniz, sanatçıların yaratıcılıklarına tanık olabileceğiniz bir müzedir Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi. Kar üretmeyi amaçlamayan müze, sadece sanatçıların yaratıcılıklarını üretime dönüştürmelerini hedeflemektedir.

  3. Tarabya Koyu

  İstanbul’un en güzel manzaralarından birini oluşturan Tarabya Koyu, şehrin en nezih bölgelerinden biridir. Her gün ve her saatte son derece hareketli olan bu nokta, İstanbul uçak bileti alarak yapacağınız seyahatinizin vazgeçilmez bir durağı olacaktır.

  4. Sakıp Sabancı Müzesi

  Uluslararası standartlara sahip bir müze olan Sakıp Sabancı Müzesi, kentin en özel yerlerinden birinde, Emirgan semtinde bulunmaktadır. Bugün hem ülkemizin hem de dünyanın en önemli müzeleri arasında anılıyor olması, müzeyi ziyaret etmeniz için geçerli bir sebeptir. Hele de müze ziyaretlerinden hoşlanıyorsanız, İstanbul uçak bileti aldıktan sonra gezi programınızı yapmalısınız ve müzeyi de gezi listenize eklemelisiniz.

  5. Sarı Köşk

  Emirgan Korusu’nun doğal görünümünü tamamlayan bu eşsiz yapı, ormanın ortasında yer alan bir mücevher gibidir. Sarı Köşk, kuş evi görünümüne sahiptir ve Hidiv İsmail Paşa tarafından inşa ettirilmiş özel bir yapıdır.

  6. Belgrad Ormanı

  İstanbul’da piknik ya da doğa ile baş başa zaman geçirmekten söz edildiğinde ilk akla gelen nokta Belgrad Ormanı olmaktadır. Böylesine kalabalık bir şehirde böylesine korunmuş bir doğaya sahip olması, Belgrad Ormanı’nı farklı ve özel kılmaktadır.

  7. Rumeli Hisarı Müzesi

  Rumeli Hisarı, 1452 yılında, Fatih Sultan Mehmet tarafından, Bizanslılara Karadeniz üzerinden gelebilecek yardımlara engel olmak amacıyla yaptırılmış olan hisardır ve Boğazın en dar noktasında yer almaktadır. Bugün ise müze olarak hizmet veren, tarihi bir yapıdır.

  8. Emirgan Korusu

  İstanbul’un en beğenilen Korularından biri olan Emirgan Korusu, 300 dönümlük arazisi ile oldukça geniş bir alana yayılmış durumdadır. Ayrıca geçmişte Osmanlı Padişahlarının konaklama yeri olan Koru, geçmişten bugün aynı büyüsünü korumayı başarmıştır. Siz de bu büyüye katılmak için İstanbul uçak bileti alarak hemen yola koyulabilirsiniz.

  9. Pembe Köşk

  Emirgan Korusunu süsleyen tarihi köşklerden en kıymetlisi olan Pembe Köşk, adeta doğanın ortasındaki bir mücevher gibidir. İsmail Paşa tarafından inşa ettirilmiş olan Pembe Köşk, İki katlı ve Osmanlı Ev üslubuna sahiptir.

  10. Maslak Kasırları

  Levent ile Ayazağa arasında yer alan Maslak Kasırları, Osmanlı döneminin muhteşem mimari detaylarını yansıtan yapılar topluluğudur. Bu bölgedeki yapılaşmalar aslında II. Mahmut dönemine uzansa da, büyük bir bölümü Sultan Abdülaziz döneminde yaptırılmıştır.

  Sarıyer’e Nasıl Ulaşılır?

  İstanbul’un kolay ulaşılabilen noktalarından biri olan Sarıyer, son derece cazip bir gezi noktasıdır. Öncelikle İstanbul Atatürk Havalimanı’nı hedef alan İstanbul uçak bileti alarak, gezi programınızı şekillendirmelisiniz. Atatürk Havalimanı, Sarıyer ilçe merkezine sadece 38 km uzaklıkta olduğu için, burada bulabileceğiniz çeşitli karayolu araçları ile yaklaşık 40 – 45 dakikada ulaşabilirsiniz. İstanbul uçak bileti alırken, en uygun fiyatları yakalamak isterseniz, www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz. 

  Yorum Gönder