Dil Seçiniz

İstanbul Üsküdar'ın 10 Ziyaret Noktası

Çok sayıda tarihi yapı ve ilgi çekici müze sizi karşılar Üsküdar’da. Siz de İstanbul uçak bileti almak için ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret ederek Üsküdar'a gidebilirsiniz. 

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Üsküdar’ın 10 Ziyaret Noktası

  Çok sayıda tarihi yapı ve ilgi çekici müze sizi karşılar Üsküdar’da. Gezmesi son derece keyifli olan ilçe, tatilinizin birkaç gününü ayırmanız gereken bir bölümdür. Üsküdar’ın camileri, hamamlarının tadını çıkarmak için İstanbul uçak bileti aldıktan sonraki işiniz gezi programınıza bu noktaları eklemek olmalıdır.

  1. Ahmediye Camii

  1722 yılında Tersane emiri olan İbn’ül Emin Ahmet Ağa tarafından yaptırılan camii, Osmanlı mimarisinin güzel örneklerinden biridir. 1861 ile 1885 yılları arasında harap olmuş olması sebebiyle, onarımdan geçirilen camii, bugün ziyaret edilebilecek güzel noktalardan biridir.

  2. Beylerbeyi Hamamı

  Osmanlı Hamam örneklerinden biri olan Beylerbeyi Hamamı, 1778 yılında Rabia Sultan tarafından inşa ettirilmiş özel bir yapıdır. Özgün mimarisi ile dikkat çeken Hamam, İstanbul’da en iyi ziyaret noktalarındandır. Çünkü Osmanlı’nın merkezi olan kentte, Osmanlı Hamamı’na gidilmezse gezi eksik kalacaktır. Siz de İstanbul uçak bileti alıp konforlu bir şekilde ulaşacağınız İstanbul’da hamam sefası yapmaya ne dersiniz?

  3. Valide Antik Camii

  Üsküdar’ın en yüksek tepesinde yer alan Valide Antik Camii, III. Murat’ın annesi olan Nurbanu Valide Sultan tarafından inşa ettirilmiştir. Büyük bir külliyenin parçası olan camii, diğer tesislerle birlikte ziyaret için uygun bir tarihi yapıdır.

  4. Florance Nightingale Müzesi

  Önceden rezervasyon yapılarak ziyaret edilebilecek olan Müzeden, İstanbul uçak bileti almadan önce rezervasyon yaptırmalısınız. Kırım savaşı sırasında yaralı askerlerle ilgilenen İngiliz hemşire Florance Nightingale adına açılmış olan müze, o dönemin canlandırılmasını sağlamaktadır.

  5. Fethi Paşa Korusu

  Anadolu yakasının en sıcak ve en samimi noktası olan Fethi Paşa Korusu, insanın içini ısıtıp huzur veren bir gezi alanıdır. Burada göreceğiniz manzaranın eşsizliği ve güzelliği karşısında şaşkına dönebilirsiniz.

  6. Mihrimah Sultan Camii

  Efsanevi bir aşk hikayesinin sanata döküldüğü rivayet edilen Mührimah Sultan Camii, Mimar Sinan’ın deneme eserleri arasında yer alsa da, Mihrimah Sultan’a olan aşkını şifrelerle bu eserinde anlatmış olması, son derece dikkat çeken bir özelliktir.

  7. Çamlıca Köşkleri

  Sofa Köşk, Topkapı Köşkü ve Cihannüma Köşkü olmak üzere üç köşkten oluşan Çamlıca Köşkleri, birbirinden güzel yapılardır. Bugün çeşitli organizasyonların gerçekleştirildiği bu yapılar görüp, hayran kalmamak elde değil.

  8. Aziz Mahmut Hüdayi Camii

  Bir hafta sonu gezinize dâhil edebileceğiniz Aziz Mahmut Hüdayi Camii, 1589 ile 1598 yılları arasında inşa edilmiş bir yapıdır. Aziz Mahmut Hüdayi’nin türbesi de yine bu külliye içerisinde yer almaktadır. İstanbul’un fazla bilinmeyen ama ilgi çeken bu gezi noktasını da görerek gezinize devam edebilirsiniz.

  9. Selimiye Kışlası

  Selimiye Kışlası, tam anlamıyla İstanbul’un en gezilesi yerlerinden biridir. III. Selim tarafından inşa edilen kışla, işlevi kadar tarihi ile de ilgileri çekiyor. Bugün I. Ordu Komutanlığı merkezi olarak kullanılıyor olsa da, müze bölümünü ziyaret etmekten son derece keyif alabilirsiniz.

  10. Beylerbeyi Camii

  Beylerbeyi semtinde yer alan camii, Hamid-i evvel camii olarak da bilinmektedir. İstanbul’un tarihi yapılarının en özelleri arasında yer ala bu camii, I. Abdülhamit tarafından annesi anısına inşa ettirilmiştir. İstanbul uçak bileti alarak, 1 – 2 saatte kente ulaşarak siz de bu güzel tarihi yapıtları görebilirsiniz.

  Üsküdar’a Nasıl Ulaşılır?

  İstanbul uçak bileti kampanyalarını takip ederek, oldukça cazip fiyatlar ile İstanbul’a ulaşabilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşımınızın ardından ortalama 30 dakikalık bir yolculuk ile Üsküdar ilçe merkezine varabilecekken, Atatürk Havalimanı’ndan da 40 – 45 dakikada ulaşım sağlamış olursunuz. Her iki seçenekte de, havalimanlarında pek çok ulaşım aracı sunulduğundan, sıkıntı yaşamadan ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Uygun fiyatlı İstanbul uçak bileti almak ve düşük maliyetli bir ulaşım gerçekleştirmek için www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz. 

  Yorum Gönder