Dil Seçiniz

İstanbul Arnavutköy'ün Gezilecek Yerleri

Arnavutköy, tarihi çok eskilere ulaşan, sevilen bir İstanbul ilçesidir. ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret ederek uygun fiyatlı İstanbul uçak bileti alabilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Arnavutköy’ün Gezilecek Yerleri

  Arnavutköy, tarihi çok eskilere ulaşan, sevilen bir İstanbul ilçesidir. İstanbul’un bu niteliklere sahip olmayan köşesi yok gibi aslında. Arnavutköy de tüm değerleri ile birlikte, ziyaretçilerini karşılıyor. İlçede görüp hikâyesini anlamak isteyeceğiniz güzel noktalar mevcut. Hem kente yeni gelecekler için, hem de İstanbul’da yaşayıp Arnavutköy’ün güzelliklerini görememiş olanlar için kentin gezi noktalarını listeledik. Daha verimli bir Arnavutköy gezisi için derlememize kulak verin. İstanbul uçak bileti alarak, ülkemizin her köşesinden hızlıca ulaşım sağlayıp, dünyanın böylesine özel bir kenti olan İstanbul’u görebilirsiniz. Ulaşım imkânlarındaki gelişmeler, artık mesafeleri oldukça kısaltıyor ve Arnavutköy size sandığınızdan daha yakın bir konumda bulunuyor.

  1. Tevfikiye Camisi

  Akıntı Burnu Camii olarak da anılan dini yapı, Osmanlı döneminin güzel eserlerinden biridir. Sahil yolunda yer alan caminin mülkiyeti Vakıflar İdaresi’ne aittir. Caminin tarihi hakkında elde olan verilere göre, Sultan II. Mahmut, oğlu Şehzade Tevfik adına bu camiyi inşa ettirmiştir. Mimari hakkında bilgiye sahip olunmayan eser, 1832 yılında yapılmaya başlanmış, 1838 yılında da ibadete açılmıştır. İslami eserlere ya da Osmanlı dönemi eserlerine karşı ilginiz varsa, ilçeye yolunuz düştüğünde ziyaret edebilirsiniz. Caminin mimari niteliklerini incelemek de son derece zevkli olabilmektedir. Özellikle de bu yönde bir ilginiz söz konusuyla, özellikle Tevfikiye Camisini görmenizi önermekteyiz. İstanbul uçak bileti alarak, mesafeleri kısaltabileceğiniz güzide şehir, her noktasındaki kıymetli eserleri ile ziyaretçilerini ağırlıyor.

  2. İzzetabad (Boyalı Köşk) Kasrı

  Harika bir manzaraya hâkim olan İzzetabad Kasrı, diğer ismi ile Boyalı Köşk, Sadrazam İzzet Mehmet Paşa tarafından yaptırılmıştır. 1797 yılında inşa edildiği bilinen yapı, III. Selim Han adına yapılmıştır. 1798 yılında acı bir yangın sonucu harap olan yapı 1800 ile 1804 yılları arasında neredeyse yeniden inşa edilmiştir. 1960’lı yılların pek çok filmine sahne olmuş olan yapı birçok kez el değiştirmiştir ve bugün bir Holding merkezi olarak kullanılmaktadır. İzzetabad Kasrı, bölgenin en gösterişli yapılarından biri olması ile ünlüdür. Mimari güzelliklere sahip olan yapı görülebilecek noktalardan biridir. Arnavutköy, İstanbul uçak bileti alıp havalimanına ulaşımınızın ardından çok kısa sürede varabileceğiniz bir ilçe olarak, cazip bir gezi noktasıdır. Kent genelinde yapacağınız eşsiz gezinin bir kısmını da ilçeye ayırabilirsiniz.

  3. Akıntı Burnu

  Arnavutköy’de denize doğru uzanan çıkıntı, bu noktada Karadeniz’den Marmara yönlü olarak hızı saatte 12 mile varan yüzeysel akıntı oluştuğu için bu adı almaktadır. Bugün hala bu sebeple kıyıya çarpan deniz araçları olabilmektedir. Bu kıyılarda uzun yürüyüşler yapıp balık avlayabilir, keyifli zaman geçirebilirsiniz. Oturup bir çay içebilir ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Yaz aylarında özellikle cazip bir nokta haline gelen Akıntı Burnu, hem bölge sakinleri hem de gezi amacıyla gelenler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Akıntı Burnu, İstanbul’un güzel kıyılarından biri olarak dikkat çekmektedir. İstanbul uçak bileti alarak, ülkenin dört bir yanından kolayca buraya ulaşabilirsiniz. Bu sebeple, görmediğiniz güzellikleri görmek için geç kalmamalısınız.

  Arnavutköy’e Nasıl Gidilir?

  Hava ulaşımı konusunda ülkemizin en çok imkâna sahip olan şehri İstanbul’a İstanbul uçak bileti alarak kolayca ulaşabilirsiniz. İlçeye ulaşımda en yakın havalimanı olan Atatürk Havalimanı’nı tercih etmelisiniz. Havalimanından ilçe merkezine ulaşım için çeşitli karayolu araçları tercih edilebilir. İki merkez arasındaki ortalama uzaklık 33 kilometreye tekabül etmektedir ve bu ulaşım 50 dakika gibi bir sürede aşılabilir. Ancak İstanbul’daysanız siz yine de İstanbul trafiğini göz önünde bulundurmalısınız. Uygun fiyatlı İstanbul uçak bileti almak için ise www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz. 

  Yorum Gönder