Dil Seçiniz

İstanbul Beşiktaş'ın Gezilecek 10 Yeri

Beşiktaş, İstanbul’un en önemli sosyal ve kültürel imkânlarını bir araya getiren ilçedir. Uygun fiyatlar sunan ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Beşiktaş’ın Gezilecek 10 Yeri

  Beşiktaş, İstanbul’un en önemli sosyal ve kültürel imkânlarını bir araya getiren ilçedir. Tarihi yapıları, müzeleri, camileri ve doğal alanları ile burada oldukça keyifli zaman geçirilebilir. Kentin kalbinin attığı Beşiktaş, İstanbul gezinizde mutlaka uğramanız gereken bir ilçedir. Böylesine güzel zaman geçireceğiniz bir gezi için ise şimdiden İstanbul uçak bileti araştırmasına başlamalısınız.

  1. Beşikaş Meydanı

  Çok sayıda restoran ve eğlence mekânına sahip olan Beşiktaş Meydanı, günün her saatinde yoğun bir kalabalığı ağırlaması sebebiyle, kentin en kalabalık meydanlarından biri olarak bilinmektedir. Üstelik denize nazır bir meydan olarak, özel bir niteliğe sahiptir.

  2. Mustafa Kemal Müzesi

  1912 ile 1919 yılları arasında, Atatürk’ün annesi, kız kardeşi ve manevi oğlu olan Abdürrahim Tuncak’ın yaşadığı ev olan bu yapı, bugün müze olarak kullanılmaktadır. 2011 yılından bu yana hizmet veren bu müze, İstanbul’da ziyaret etmekten zevk alacağınız bir noktadır. Bunun için bir an önce İstanbul uçak bileti araştırmasına başlamalısınız.

  3. Akaretler Sıra Evleri

  Mustafa Kemal müzesinin de yer aldığı Akaretler, Türkiye’nin ilk toplu konut projesi olma niteliğine sahiptir. Akaretler Sıra Evleri adıyla anılan yapıların yapımı 1875 yılında Sultan Abdülaziz döneminde başlamıştır. Mimarisi ve bugünkü ışıklandırma ile harika görünmektedirler.

  4. Bebek Sahili

  Türkiye’nin en meşhur sahillerinden biri olan Bebek Sahili, zamanın nasıl geçtiğiniz anlamayacağınız bir huzur noktasıdır. Doğanın yarattığı güzelliklerin yanında, kentin en lüks mekânlarına da sahip olan sahil, son derece ilgi çekicidir. Bebek sahilini görmek için İstanbul uçak bileti alarak konforlu bir yolculuk ile kente ulaşabilirsiniz.

  5. Koca Yusuf Paşa Sebili

  Muhteşem mimarili tarihi sebil, bugün Sebil Cafe adı altında kullanılsa da, muhteşemliğinden hiçbir şey kaybetmemiştir ve buradan geçenlerin mutlaka dikkatini çeken bir yapıdır. Koca Yusuf Paşa Sebili’nin yapım tarihi ise 1786’dır.

  6. Şeyh Zafir Türbesi

  Şeyh Zafir Türbesi, 1887 yılında inşa edilmekle birlikte, kütüphanesi ve çeşmesi ile dikkatleri çekmektedir. Dikkatlerin temel sebebi ise İstanbul’un ilk Art-Nouveau örneği olma özelliği sağlayan mimarisidir. Göz alıcı yapı görülmeye değerdir.

  7. Yahya Efendi Camii

  16. yüzyıldan günümüze ulaşmış olan Yahya Efendi Camii, hem önemli bir Osmanlı eseridir hem de İslami değeri yüksek bir ibadethanedir. Yapım yılı hakkında net bilgiye ulaşılamamış olsa da 16. Yüzyıla ait olduğu tahmini ile değeri de anlaşılmaktadır.

  8. Yıldız Şehir Müzesi

  1939 yılında kurulmuş olan müze, ilk olarak Beyazıt Belediyesi kütüphanesinde, ardından Gazanfer Ağa Medresesinde ve son olarak Yıldız Sarayında hizmete açılmıştır. 18. Ve 19. Yüzyıla ait kıymetli eserleri ile şehrin en önemli müzelerinden biridir.

  9. Abbasağa Parkı

  Beşiktaş’ın az olan yeşil alanlarından biri olan Abbasağa Parkı, ilçe sakinlerinin hatta kentin farklı noktalarından gelenlerin, nefes aldığı ve şehirden kaçtığı bir alandır. Özellikle yürüyüş için ideal bir noktadır.

  10. Çadır Köşkü

  Çırağan Sarayı’nın tam karşısında yer alan Çadır köşkü, tarihi, güzel manzarası ve mimarisi ile sıkça ziyaret edilen bir yapıdır. Kent gelinde yer alan sayısız tarihi yapıyı görüp, eşsiz fotoğraflar çekmek için bu yaz İstanbul uçak bileti alarak, kente doğru yola çıkmalısınız.

  Beşiktaş’a Nasıl Gidilir?

  Beşiktaş, kentin merkezi konumunda olan bir ilçe olarak çeşitli ulaşım imkânlarına sahiptir. Öncelikle kente ulaşım için İstanbul uçak bileti satın alarak, ilçe merkezine sadece 9 kilometre uzaklıkta bulunan Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. İlçe merkezine ise çeşitli toplu taşıma araçları, taksi ya da özel araç gibi imkânlar ile 25 – 30 dakikada ulaşabilirsiniz. İstanbul uçak bileti alırken daha çok fiyatına dikkat edildiği için, aynı zamanda kolay kullanım ve arama imkânı da sağlayan www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz. 

  Yorum Gönder