Dil Seçiniz

İstanbul Beykoz'un Gezilecek 10 Yeri

Beykoz, İstanbul’un en eski yerleşim alanlarından biri olarak biliniyor. İstanbul uçak bileti almak için ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Beykoz’un Gezilecek 10 Yeri

  Beykoz, İstanbul’un en eski yerleşim alanlarından biri olarak biliniyor. Tahmini olarak bugün Beykoz olarak bildiğimiz alana ilk yerleşim 2700 yıl önce gerçekleşmiştir. Tarihi ile ilgili en dikkat çeken bilgi ise Roma döneminde Zeus ve Poseidon’a kurban kesilen adak yeri olmasıdır. Bu sebeple tarihi ve bugünkü değerleri ile beğenilen bir ilçedir ve çok sayıda ziyaret noktasına sahiptir. İstanbul uçak bileti alarak hızlıca ulaşabileceğiniz kentte, ilk ziyaret etmek isteyeceğiniz noktalarında bu ilçede olduğu söylenebilir.

  1. Zosia Rizi Anı Evi

  Polonezköy’ün en eski binası olması sebebiyle, büyük önem taşıyan bu yapı, başta mimarisi ile beğenileri topluyor. İçine girdiğinizde ise Polonezköy’ün eski fotoğrafları gibi tarihe ışık tutan kıymetli anı parçalarını görebilirsiniz.

  2. Beykoz Korusu

  Abraham Paşa Korusu olarak da anılan bu yeşil alan, İstanbul’un en yeşil bölgesi olması ile biliniyor. Bu sebeple, biraz İstanbul’un telaşından uzaklaşıp nefes almak için buraya gelebilirsiniz. Koru alanı içerisinde spor alanları, kır kahvesi, restoran ve piknik alanı gibi pek çok imkân sunulmaktadır.

  3. Aydınlatma ve Isıtma Araçları Müzesi

  Mehmet Yaldız tarafından kurulan müze, çok sayıdaki aydınlatma ve ısıtmaya dair araç ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Bu tür bir ilgiye sahipseniz eğer, ülke çapında görmeniz gereken en önemli müze burasıdır. Üstelik İstanbul uçak bileti alarak, havayolu ulaşımını tercih ettiğiniz takdirde hızlıca ulaşabilirsiniz.

  4. Anadolu Hisarı Müzesi

  Anadolu Hisarı, muhteşem manzarası ile herkesi büyülemektedir. Boğazdan geçen gemileri denetleme amacıyla yapılan hisarı ziyaret edip, müzede sergilenen kıymetli eserleri görmekten keyif almanız muhtemeldir.

  5. Deniz ve Su Ürünleri Müzesi

  1988 yılından bu yana hizmet veren müze, denizden çıkarılan çok sayıda mercan, donmuş balık ve Mollüsk gibi değerleri sergilemektedir. Bilmediğimiz bir dünyanın kapısını aralayan bu değerler, son derece merak uyandırıcıdır.

  6. Otağtepe

  Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetme planlarını yapmış olduğu Otağtepe, en güzel İstanbul manzarasına sahiptir. Kolaylaştırılan ulaşımını da değerlendirerek, mutlaka sizin de görmeniz gereken doğa ve tarihin iç içe geçtiği gezi noktasıdır.

  7. Beykoz Kasrı

  İstanbul’un tarihine ışık tutan Beykoz Kasrı, 1845 yılında Mısır Valisi Mehmet Ali Paşa’nın isteği üzerine inşa edilmiştir. Bugün ise bu niteliği sebebiyle yerli ve yabancı turistin en çok ziyaret ettiği noktalardan biridir. Uygun fiyatlı İstanbul uçak bileti alma imkânlarını değerlendirerek, siz de şehrin böylesine güzelliklerini görebilirsiniz.

  8. İskender Paşa Camii

  Kanlıca Camii olarak da anılan İskender Paşa Camii, Magos Fatihi olarak tanınan İskender Paşa tarafından Mimar Sinan’a yaptırılmıştır. Görülmeye değer bir İslam eseridir.

  9. Yuşa Tepesi

  Yuşa Peygamber’in gömülü olduğuna inanılan Yuşa Tepesi, muhteşem bir manzaraya sahiptir. Her ne kadar dinde yeri olmasa da pek çok insan bu inancı doğrultusunda tepeye gelerek dilek dilemektedir. Yuşa Peygamber’in yattığına inanılan Türbeyi ziyaret etmek ise, türbe ziyaretlerinden hoşlananlar için mükemmel bir seçenektir.

  10. Anadolu Feneri

  1856 yılında yapılmış olan Anadolu Feneri, kentin en özel yapılarından biridir. Boğazın Karadeniz çıkışında yer almaktadır ve bugün turistik gezi alanıdır. Siz de en yakın zamanda İstanbul uçak bileti alarak, keyifli bir İstanbul gezisi yapabilirsiniz.

  Beykoz’a Nasıl Gidilir?

  İstanbul, İstanbul uçak bileti aldığınız takdirde, ülkenin her yerinden konforlu bir yolculuk ile ulaşılabilecek olan harika bir şehirdir. Ulaşım ağının genişliği sayesinde şehir içi da kullanabileceğiniz pek çok ulaşım seçeneği bulunmaktadır. İstanbul uçak bileti alarak hızlıca şehrin iki havalimanına da ulaşabilirsiniz. İlçeye ikisinin de uzaklığı oldukça yakındır. Atatürk Havalimanı ile Beykoz ilçe merkezi 38 km uzaklıktadır ve yaklaşık 50 dakika gibi bir sürede ulaşım sağlanabilir. İstanbul uçak bileti alırken ise uygun fiyatları yakalamak için www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret etmenizi önermekteyiz.

  Yorum Gönder