Dil Seçiniz

İstanbul Zeytinburnu'nun Gezilecek 10 Yeri

Zeytinburnu ilçesi, kültürel değerleri ve nefes alacağınız doğal alanları ile sizi karşılamaktadır. Uygun fiyatlı İstanbul uçak bileti ise ucakbileti.com.tr 'de!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Zeytinburnu’nun Gezilecek 10 Yeri

  Zeytinburnu ilçesi, kültürel değerleri ve nefes alacağınız doğal alanları ile sizi karşılamaktadır. Çok sayıda ziyaret edilebilir noktası bulunan ilçe, özellikle ziyaret edilmesi gereken gezi duraklarına da sahiptir. İstanbul uçak bileti alarak gerçekleştireceğiniz, konforlu ve hızlı bir yolculuk ile İstanbul’un tüm kıymetli değerlerini yerinde görebilir ve Zeytinburnu ilçesinin de güzelliklerine şahit olabilirsiniz.

  1. Panorama 1453 Tarih Müzesi

  Tarih yazan, çağ kapatıp açan Fatih döneminden günümüze yaşananlara tanık olacağınız bir müze gezisi için doğru adres Panorama 1453 Tarih Müzesi olacaktır. 2009 yılından bu yana açık olan müze, hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi gösterdiği bir gezi durağıdır.

  2. Topkapı Kültür Parkı

  Sırf dinlenmek, huzur bulmak için gidebileceğiniz Topkapı Kültür Parkı, hem bir doğa harikası hem de kültürel amaçları olan bir alandır. Siz de ilçede yapacağınız geziye bir mola vermek için Topkapı Kültür Parkı’nı tercih edebilirsiniz.

  3. Balıklı Ayazması

  Balıklı Rum Kilisesi içerisinde yer alan Balıklı Ayazması, Hıristiyan dünyasında şifa verdiğine inanılan kutsal su anlamına gelmektedir. 5. Yüzyıla ait olması daha da ilgi çekici bir hale getirmektedir. Siz de kentin diğer güzellikleri ile birlikte burayı da görmek isterseniz, İstanbul uçak bileti alarak işe koyulabilirsiniz.

  4. Kazlıçeşme Fatih Camii

  Kızılçeşme Fatih Camii, ne zaman ve kim tarafından yapıldığı bilinmeyen bir eserdir ve adı sebebi ile II. Mehmet adına inşa edildiği sanılmaktadır. Oldukça eski ama güzel bir yapı olan camiyi görmek ve gezmekten keyif alabilirsiniz.

  5. Abdülbaki Paşa Kütüphanesi

  Defterdar Abdülbaki Paşa tarafından yaptırılmış olan bu kütüphane çok sayıda, son derece kıymetli olan esere ev sahipliği yapmaktadır. Dolayısıyla özellikle araştırma çalışmaları için tercih edilebilecek olan bir noktadır.

  6. Yedikule Soğanlı Bitkiler Parkı

  Türkiye’nin temalı parkları adına ilk örneği oluşturan Yedikule Soğanlı Bitkiler Parkı, 264 bin çiçeği ziyaretçilerine sunan bir alandır. Çiçekler içerisinde oldukça huzurlu dakikalar geçirebileceğiniz bu park alanı özellikle de bahar aylarında büyüleyicidir.

  7. Takkeci İbrahim Ağa Camii

  1500’lü yıllarda yaşamış olan Takkeci İbrahim Ağa, son derece ilginç ve etkileyici bir hikâyeye sahiptir. Dolayısı ile Takkeci İbrahim Ağa Camii de oldukça ilgi çekici bir gezi durağı olmaktadır. Siz de böylesine efsanevi hikâyeler ile çevrili tarih tanıklarını görmek isterseniz, İstanbul uçak bileti alarak yola koyulmak için geç kalmayın.

  8. Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi

  Türkiye’nin tek tıbbi bitkiler bahçesi Zeytinburnu ilçesinde yer almaktadır. Bu konuya dair bir ilginiz varsa, mutlaka ilginç bitki türleri ile karşılaşacağınız bu bahçeyi ziyaret etmelisiniz.

  9. Merkez Efendi Türbesi

  Şehrin en çok ziyaret edilen türbesi diyebileceğimiz Merkez Efendi Türbesi, türbe ziyaretlerinden hoşlananlar için harika bir gezi noktasıdır.

  10. Merkez Efendi Camii

  Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi Ayşe Hafsa Sultan’ı iyileştirmesi ile tanınan Merkez Efendi adına inşa edilmiş olan bu camii, tarihi niteliği yüksek, beğenilen bir mimarisi olan bir yapıdır.

  Zeytinburnu’na Nasıl Gidilir?

  İstanbul’a ulaşmak için en doğru seçenek olan havayolu ulaşımı için öncelikle İstanbul uçak bileti alarak seyahat planınızı yapmalısınız. Özellikle Zeytiburnu’na ulaşım için ilçeye sadece 16 km uzaklıkta yer alan Atatürk Havalimanı’nı tercih etmenizi öneririz. Böylece havalimanından ilçe merkezine ulaşım çeşitli karayolu araçları ile ortalama 20 – 25 dakika sürecektir. Ulaşımı daha ucuza getirmek için, en uygun fiyatlı İstanbul uçak bileti satın almak için ise www.ucakbileti.com.tr hizmetinizdedir.

  Yorum Gönder