Dil Seçiniz

İstanbul Büyükçekmece'nin Gezilecek Yerleri

Büyükçekmece, İstanbul’un en önemli ve de en popüler yazlık yerlerinden biri olarak bilinmektedir. İstanbul uçak bileti almak için www.ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret etmelisiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Büyükçekmece’nin Gezilecek Yerleri

  Büyükçekmece, İstanbul’un en önemli ve de en popüler yazlık yerlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu ilçede görmeniz gereken yerlerin başında tarihi yapılar gelmektedir. Büyükçekmece’ye yolunuz düşerse, kesinlikle buraları görmelisiniz ve bu güzel ilçenin keyfine varmalısınız. Üstelik İstanbul uçak bileti alarak ülkenin her yerinden hızlı bir şekilde kente ulaşılabilmesi, büyük bir avantajdır burayı görmek için.

  1. Kurşunlu Han

  İlçenin en görülmeye değer noktalarından biri olan Kurşunlu Han, bir kervansaray niteliğine sahiptir. Mimar Sinan’ın elinden çıkmış bir eser olması, mimarisinin harika detaylarını tahmin etmek için yeterli bir bilgidir. Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan eserin, ilk zamanlarında çatısının tamamen kurşundan yapılması sebebiyle Kurşunlu Han olarak anılmıştır. İstanbul uçak bileti alarak yapacağınız konforlu bir yolculuk, sizi böylesine güzel eserlere ulaştırabilir.

  2. Sokullu Mehmet Paşa Camii

  Sokullu Mehmet Paşa Camii, sadece Mısır’daki bir camide örneği bulunan minaresi ile özel bir eserdir. Bölgedeki Kanuni dönemi eserlerinden biri olarak, en görülmeye değer yerlerden biri de bu camiidir. 1567 yılında inşa edilmiş olan camii, mistik bir atmosfere sahiptir ve yine Mimar Sinan eseri olması ile göz doldurmaktadır. Böylesine nadide camilerin mimarisini incelemek, buralarda ibadetinizi yapmak için İstanbul uçak bileti alarak kente hızlı bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

  3. Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi

  Hala içme suyu sunan bu tarihi çeşme, Kanuni Sultan Süleyman’ın Zigetvar seferi sırasında Mimar Sinan tarafından yapılmıştır. İlk gününden bu yana, çevresini güzelleştirip renk katan, insanları buluşturan bir niteliğe sahiptir. Bölgenin özellikle ziyaret edilen bir diğer noktası olan çeşme, ilçenin diğer gezi noktalarına da oldukça yakın bir konumdadır.

  4. Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü

  Mimar Sinan’ın inşa ettiği 10 köprüden biri olan Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü, Marmara denizi ile Büyükçekmece gölü arasında yer alır. Sallarla geçmenin zor olduğu bu noktada ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla inşa edilmiştir. Bölgedeki Kanuni dönemi eserleri arasında görülmeye değer yapıtlardan biridir. Bu bölgede yoğunlaşan Mimar Sinan eserlerini görmek için İstanbul uçak bileti alarak, yola koyulmanız yeterli. Gerisi keyifli bir gezi, hoş zaman geçirmekten ibaret olacaktır.

  5. Büyükçekmece Gölü

  Günümüzden birkaç bin yıl önce Marmara denizinin bir koyu olan Büyükçekmece gölü, zamanla kum birikmesi ile göl haline gelmiştir. Üzerinde baraj inşa edilmesi ile birlikte, İstanbul’da su temini sağlayan iki doğal gölden biri olmuştur. Çevresindeki doğal güzellikleri ve barındırdığı 170 kuş türü, Büyükçekmece gölünü özel ve gezmesi zevkli bir nokta haline getirmektedir.

  6. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi

  Uluslararası ticaret sektörünün, önemli bir buluşma noktası olan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, her yıl sayısız etkinliğe sahne olmaktadır. Her yıl 60 ülkeden 14.000 katılıcı ile 70 ülkeden 2 milyon kadar ziyaretçiyi ağırlıyor olması, ne kadar aktif kullanılan bir merkez olduğunun da kanıtıdır. Sürekli mevcut olan etkinliklere katılmak için siz de Kongre Merkezi’ne gidebilirsiniz.

  Büyükçekmece’ye Nasıl Gidilir?

  İstanbul sadece İstanbul uçak bileti alarak 1 – 2 saat içerisinde Türkiye’nin her yerinden ulaşılabilen bir şehirdir. Bu sebeple Büyükçekmece’ye de ulaşım oldukça kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanı yönlü İstanbul uçak bileti aldığınız takdirde, havalimanından 37 kilometre uzaklıkta yer alan Büyükçekmece ilçe merkezine ulaşabilirsiniz. Bu yolculuğu çeşitli kara ulaşım araçları ile 35 – 40 dakika gibi bir sürede gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul uçak bileti alırken, en cazip fiyatları yakalamak isterseniz de mutlaka www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret etmelisiniz. 

  Yorum Gönder